Tikisi, kad Sporto įstatymo pakeitimai pavasarį pasieks Seimą

Vasario 24 d. posėdyje Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos nariai susipažino su šiuo metu Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje sudarytos darbo grupės rengiamais Sporto įstatymo pakeitimais. Komisijos nariai pritaria, kad Sporto įstatymą būtina keisti ir tikisi, kad tai padaryti pavyks artėjančios Seimo sesijos metu.

Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas pažymėjo, kad dalis numatomų Sporto įstatymo pakeitimų būtini dėl 2020 m. lapkričio 3 d. priimto Konstitucinio Teismo nutarimo. Konstituciniam Teismui priėmus nutarimą, Sporto rėmimo fondui skiriamos lėšos tapo eiline biudžeto priemone be specialaus pajamų šaltinio ir įstatymu apibrėžtų apimčių, todėl skiriamų lėšų dydį kasmet nustatys Vyriausybė ir Seimas, sudarydami valstybės biudžetą.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje rengiamu Sporto įstatymo projektu siūloma aiškiai atskirti aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo finansavimą, supaprastinti lėšų skyrimo fiziniam aktyvumui procesą. Anot viceministro, daugiausia klausimų kyla, kaip padaryti, kad fiziniam aktyvumui skiriamos lėšos pasiektų projektus ir veiklas, numatytas šiuo metu galiojančiame Sporto įstatyme. Tai turėtų būti nustatyta poįstatyminiuose teisės aktuose.

L. Ocarskas supažindino komisijos narius su darbo grupės siūlomais įstatymo pakeitimais. Planuojama koreguoti kai kurias įstatyme nustatytas ir įvesti naujas sąvokas, pvz., atrankos aukšto meistriškumo sporto varžybų, tarptautinių aukšto meistriškumo sporto varžybų projekto. Be kita ko, apsispręsta siūlyti ir įstatyme palikti strategines sporto šakas, kurioms kriterijus nustatytų švietimo, mokslo ir sporto ministras, o ne Vyriausybė, kaip yra dabar. Įstatyme taip pat turėtų atsirasti nuostatos apie studentų sportą plėtojančią organizaciją. Siekiant apsaugoti sportininkus, siūloma įpareigoti sporto šakų federacijas sudaryti sporto veiklos sutartis su sportininkais, kurie rengiami įgyvendinant aukšto meistriškumo sporto programas ir (ar) gauna valstybės stipendiją. Be to, įstatyme turėtų atsirasti su tarptautinių sporto varžybų organizavimu Lietuvoje ir jų finansavimu susijusios nuostatos.

Įstatymo projektą rengianti darbo grupė siūlo koreguoti kriterijus valstybės finansavimą siekiančioms gauti sporto federacijoms, nustatant finansinių ataskaitų audito, nacionalinių rinktinių sudarymo kriterijų patvirtinimo bei sporto veiklos sutarčių sudarymo su sportininkais privalomumą. Taip pat norima didinti sportininkų stipendijas ir praplėsti jų gavėjų sąrašą.

Viceministras L. Obcarskas informavo, kad dėl siūlytinų pakeitimų galutiniai sprendimai nėra priimti. Dar diskutuojama dėl sporto federacijų pripažinimo klausimo, dėl skirtingų nuomonių sulaukusių kvalifikacinių reikalavimų sporto specialistams, dėl technikos sporto šakų varžybų saugumo užtikrinimo reikalavimų ir kt.

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 44.197.197.23.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Kankina padidėjęs prakaitavimas?

Sveikata

Prakaitas – tai optimali organizmo būsena, kurios metu kūnas reguliuoja savo temperatūrą – vėsinasi, pašalina toksinus bei kitas medžiagas....

7 natūralistinį interjerą pagyvinantys, originalūs akcentai

Namuose džiaugiatės natūralistinio stiliaus teikiama ramybe, bet jaučiate, kad trūksta vieno ar kelių išskirtinių akcentų? Atėjusi vasara į...