Radus sprendimus dėl pritaikytų sankcijų, bendrovė būtų pasiruošusi tęsti veiklą

Kėdainių fosforo trąšų gamybos bendrovė analizuoja visas galimybes tęsti veiklą, apsirūpindama reikalingomis žaliavomis iš Europos Sąjungos valstybių bei kitų trečiųjų šalių. Tokią poziciją ataskaitiniame susirinkime „Lifosos“ darbuotojams kovo 18-ąją išsakė įmonės generalinis direktorius Rimantas Proscevičius.

Pasak jo, radus išeitį iš padėties, kurioje atsidūrė įmonė pritaikius sankcijas ir apribojus bendrovės galimybes disponuoti turimais ištekliais, „Lifosa“ ilgainiui būtų visiškai pajėgi tęsti gamybą ir eksportą, užtikrindama, kad būtų laikomasi tarptautinės bendruomenės sankcijų visiems asmenims ir organizacijoms, kurioms jos pritaikytos. 

„Glaudžiai bendradarbiaujame su visomis atsakingomis valstybės institucijomis ir nepriklausomais teisės ekspertais, kad rastume būdų darbo vietoms „Lifosoje“ išsaugoti ir įmonės veiklai tęsti. Esame tam pasirengę: turime ryšių su žaliavų tiekėjais, eksporto rinkomis, kurios niekaip nesusijusios su kariniame konflikte dalyvaujančiomis valstybėmis ar sankcionuotais subjektais“, – pažymėjo R. Proscevičius.

Pasak jo, įmonė gavo teisę vykdyti dalį būtiniausių finansinių operacijų. Užsienio reikalų ministerijai pritaikius išimtį apribojimams disponuoti turimais ištekliais, bendrovė gali mokėti darbo užmokestį ir kitas išmokas darbuotojams, atsiskaityti už paslaugas, būtinas įmonės veiklai vykdyti ir saugumui užtikrinti.

„Nedelsdami pagal galimybes vykdysime visus būtiniausius mokėjimus. Esame dėkingi valstybės institucijoms už konstruktyvumą ir pastangas drauge ieškoti išeičių iš susidariusios padėties. Vis dėlto, ji išlieka itin sudėtinga, bendrovės veikla tebėra pristabdyta“, - kalbėjo AB „Lifosa“ generalinis direktorius.

Bendrovės darbuotojams pristatyti galimi tolesnės įmonės veiklos scenarijai. Bendrovės vadovo teigimu, „Lifosa“ yra pasirengusi skelbti ir visišką arba dalinę prastovą. Vis dėlto, R. Proscevičius pažymėjo tikįs, kad to neprireiks, ir „Lifosa“ galės dirbti toliau.

„Įmonė yra viena didžiausių mokesčių mokėtojų Lietuvoje ir Kėdainių rajone, su ja glaudžiai susijusi didelė dalis regiono verslo. „Lifosos“ veiklos sustabdymas turėtų skaudžias pasekmes ir krašto, ir šalies ekonomikai, jau nekalbant apie socialinę įtampą, kurią sukeltų daugiau kaip tūkstančio gerai apmokamų ir aukštą pridėtinę vertę kuriančių darbo vietų praradimas. Taigi dabar būtini skubūs, paties aukščiausio lygmens sprendimai, kad ši bendrovė galėtų dirbti toliau. Bendrovės veiklos tęstinumas turėtų būti ne tik Kėdainių krašto, bet ir visos valstybės prioritetas“, – susirinkime kalbėjo Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis.

AB „Lifosa“ yra Lietuvoje registruota ir veikianti įmonė, viena stambiausių ir didžiausius atlyginimus mokančių darbdavių regione. Per 2021 metus bendrovė valstybės iždą papildė daugiau kaip 32,6 mln. eurų mokesčių.

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.238.111.130.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Perkant saulės modulius - daugiau dėmesio kokybei arba kaip taupymas kainuoja įrangos funkcionalumą

Partnerio turinys

Gyventi tvariai šiais laikais nėra sudėtinga, kadangi rinkoje atsiranda vis daugiau sistemų, priemonių, įrenginių, kurie nereikalaudami iš žm...

Kaip yra „medžiojamos galvos”?

Partnerio turinys

Galvų „medžiokle“ yra vadinama tokia gerų specialistų ir įmonių vadovų paieška, kurios metu yra mėginama užmegzti ryšius su ypatingais ...