Kėdainiškiai kviečiami nemokamai mainytis rūbais, atiduoti senus daiktus ir atnaujinti vaikų žaislus

Liepos 16 dieną nuo 14 iki 18 val. Agurkų festivalyje, Kėdainių miesto parke, šalia kavinės „Radvilų sodas“, kėdainiškiai ir miesto svečiai, kuriems rūpi atsakingas vartojimas, tvari mada ir kūrybingumas, yra kviečiami į nemokamą renginį „Atiduotuvių kiemas“. Gamtos apsuptyje visų dalyvių laukia edukacijos bei dirbtuvės, praktiniai patarimai, kaip atnaujinti bižuteriją, žaislus, knygas ar pabodusį rūbą, kur dėti namuose susikaupusius daiktus, pakuotes, o gal marinuotų agurkų stiklainį, kad šis netaptų gamtą teršiančia atlieka. 

„Tvarus gyvenimo būdas vis labiau skinasi kelią į kasdienį lietuvių gyvenimą, žmonės ne kiek dėl taupumo, kiek iš susirūpinimo dėl klimato kaitos pokyčių, ieško tvaresnių sprendimų gyvenime. Tai skatina sutelkti tvarios mados atstovus, baldų restauruotojus, atliekų tvarkytojus, ekologus ir kitus tvarius kūrėjus organizuoti edukacijas, šviesti visuomenę. Labai džiaugiamės, kad galime papildyti Agurkų festivalio veiklų programą tokiame svarbiame kėdainiškiams festivalyje su savo edukacine programa. Naujienos apie maisto švaistymo problematiką, o galų gale ir žinios, kur teisingai išmesti stiklainį bei jo dangtelį suvalgius agurkus – taip pat pravers šventės dalyviams“, – teigia „Atiduotuvių kiemo“ organizatorė, tvaraus prekės ženklo „giver tag“ kūrėja Karolina Barišauskienė. 

Galimybė nemokamai atnaujinti drabužinės turinį ir bižuteriją 

Tvarios mados mylėtoja ir puoselėtoja kaunietė Augustė Barbora, instagrame geriau žinoma kaip  „dressedherring“ įkūrėja, renginyje žada patarti, kaip susikurti originalų ir tvarų drabužinės turinį, išvengiant greitosios mados parduotuvių. Taip pat papasakoti, į ką atkreipti dėmesį ieškant „savo“ daikto dėvėtų drabužių parduotuvėse. 

„Neprisipirk nereikalingų rūbų „kuistukuose“ vien dėl to, kad jie pigūs. Jei dvejoji dėl drabužio, paklausk savęs, ar pirktum jį, jei kainuotų ne 5, o 50 Eurų. Tai labai geras filtras, padėsiantis neprisipirkti nereikalingų daiktų“, – vieną patarimą prieš renginį atskleidžia mergina. 

Augustė Barbora nemėgsta „klijuoti etikečių“. To nedaro ir kalbėdama apie save. „Nesu ekspertė ar stilistė, tiesiog dirbu tai, kas man teikia didelę laimę“ – džiaugiasi pašnekovė.

Instagram paskyroje ji dalinasi ne tik parduodamais „kuistukų“ radiniais bei linksmais reels’ais, tačiau ir faktais apie mados pramonės žalą mūsų planetai. Pasak jos, pasakoti apie atsakingą vartojimą ir tvarią madą ji panoro pamačiusi milžiniškus tekstilės sąvartynus.

„Kai pradėjau labiau tuo domėtis, sužinojau, kad nemažai greitosios mados ženklų neparduotus drabužius tiesiog išmeta. Tuomet pasidarė labai pikta ir liūdna. Mes, kaip vartotojai, turėtume apmąstyti savo įpročius ir pirkti atsakingiau. Todėl kviečiu į šaunų renginį, kur turėsite galimybę atsinaujinti savo drabužinės turinį neperkant naujų daiktų. Atsineškite spintose užsigulėjusius, „geresnių laikų“ belaukiančius rūbus, batus ir aksesuarus, kuriuos galėsi atiduoti arba išsimainyti į kitus“, – pasakoja Augustė Barbora. 

Renginyje Kėdainiuose taip pat dalyvausianti aplinkosauginės iniciatyvos „Kita forma“ komanda žada kėdainiškes pamokyti bižuterijos atnaujinimo subtilybių, tad kviečiame į renginį atsinešti pabodusius, susigadinusius ir netinkamus nešioti papuošalus, kuriuos vietoje pabandysime sutaisyti, atnaujinti ir prikelti naujam gyvenimui. 

Tvari žaidimų erdvė ir knygų bei žaislų medicinos punktas

Renginio „Atiduotuvių kiemas“ erdvėje bus įrengta tvari žaidimų erdvė mažiesiems, vyks rūšiavimo turnyrai ir kitos veiklos, į kurias dažniausiai įsitraukia ne tik vaikai, bet ir jų tėveliai. Taip pat veiks žaislų medicinos punktas ir knygų atnaujinimo dirbtuvės. 

Šiais laikais vaikai turi daugybė žaislų, knygų, tačiau žaislai bei knygos gali džiuginti ne vieną vaiką, jei tinkamai šiuos daiktus prižiūrėsime. Tad renginio organizatoriai ragina mažuosius ir jų tėvelius su savimi į renginį atsinešti po vieną knygelę ir žaislą, kuriuos norėtų pataisyti ir kitaip atnaujinti. 

„Ugdyti vaikų ekologinį sąmoningumą galima tik savo pavyzdžiu ir juos pačius įtraukiant į veiklas. Tą ir bandysime daryti Kėdainiuose. Leisime vaikams patiems išbandyti, kaip galima atnaujinti knygos viršelį, susiūti ar kitaip sutaisyti palūžusį seną žaislą, mokinsime dalintis žaislais“, – tikina aplinkosauginės iniciatyvos „Kita forma“ įkūrėja, ekologė ir vaikų žaidimų erdvės kūrėja Vaida Griškevičienė. 

Galimybė nemokamai atiduoti ir pasiimti daiktus 

Renginio lankytojai sužinos, kur keliauja mūsų šiukšlės – nuo buitinių atliekų, tekstilės iki statybinių medžiagų likučių. Atėjusieji prisimins atliekų rūšiavimo pradžiamokslį, taip pat sužinos, kur veikia įkurti Kauno regiono atliekų tvarkymo centro (Kauno RATC) atiduotuvių bei stambiagabaričių atliekų punktai Kėdainiuose bei kokias atliekas ten galima pristatyti. 

Taip pat bus išskirtinė galimybė nemokamai palikti buityje nereikalingus daiktus ir pasiimti naujų iš Kauno regiono atliekų tvarkymo centro „Atiduotuvių“ punktų. 

Mažinti sąvartynus ugdant ekologinį sąmoningumą 

Remiantis naujausia visuomenės apklausa, kuri buvo atlikta 2022 m. Aplinkos ministerijos užsakymu,  visas namų ūkyje susidarančias atliekas rūšiuoja 60 proc. Lietuvos gyventojų, to nepakanka, kad taptume šalimi be atliekų sąvartynuose.  

„Itin svarbu ugdyti visuomenės sąmoningumą ir aiškiai kalbėti apie tai, kokios yra atliekų šalinimo bei perdirbimo sąlygos ir nauda, o kokios grėsmės kyla elgiantis ekologiškai neatsakingai. Tik taip galėsime sumažinti atliekų kiekius sąvartynuose ir gyventi tvariau“, – teigia vienas renginio organizatorių, Kauno regiono atliekų tvarkymo centro (Kauno RATC) vadovas Laurynas Virbickas.  

„Agurkų šventės“ proga, renginio organizatoriai paruošė ir specialią viktoriną apie maisto švaistymą. 

Daugiau apie dalyvavimo taisykles atiduotuvėse čia:

https://www.facebook.com/events/434263075038037

Renginys – NEMOKAMAS

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 44.200.168.16.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Trys priežastys televizorių pirkti išsimokėtinai

Partnerio turinys

Televizoriui vieta atsiranda beveik kiekvienuose namuose. Šie įrenginiai tobulėja itin sparčiais tempais, tad nenuostabu, jog dažnas kas kelerius...

„KREPŠINIS TAU IR MAN kartu su NEVĖŽIU“

Kėdainių krepšinio klubas „NEVĖŽIS“ šalia įprastinių komandos treniruočių ir LKL varžybų maratono, jau antrą sezoną iš eilės skir...