Regėjimo korekcija lazeriu yra viena pažangiausių šiuolaikinių procedūrų, kurios metu paveikiama viršutinė akies ragenos dalis. Šviesos spinduliai paveikia akies optinę sistemą, tada pagerėja regėjimas. Ši procedūra yra skiriama trumparegystės, toliaregystės ir astigmatizmo korekcijai, kuri leidžia atsisakyti akinių ir kontaktinių lęšių naudojimo.
Ar lazerinė akių korekcija yra sudėtinga procedūra?
Nesusidūrusiam su šia procedūra žmogui gali atrodyti, jog tai yra per daug sudėtingas, gal net rizikingas veiksmas. Tačiau taip nėra. Viskas vyksta tokia eiga. Pirmiausiai akių gydytojas jus pakviečia konsultacijai, atsako į visus jus dominančius klausimus. Po to atidžiai įvertina bendrą akių ir viso organizmo būklę.
Jei viskas yra gerai, tada paskiria konkrečią lazerinės korekcijos procedūros datą. Jos metu yra keičiamas akies paviršiaus išgaubtumas. Pati lazerinė korekcija yra visiškai neskausminga ir trunka iki pusvalandžio. Be to, turėtų nuraminti ir toks faktas, kad šios rūšies procedūros pasaulyje yra atliekamos daugiau nei trisdešimtį metų. Išsamiais tyrimais patvirtinta, jog akių korekcija lazeriu tikrai yra saugi ir naudinga.
Kokio amžiaus žmonėms gali būti atliekama lazerinė regos korekcija?
Kaip tvirtina oftalmologai, lazerinė regos korekcijos procedūra gali būti taikoma žmonėms sulaukusiems pilnametystės iki 55 metų amžiaus. Taip pat būtinos šios sąlygos, pacientas turi būti trumparegis (iki – 15 dioptrijų, arba toliaregis (iki + 4 dioptrijų), arba veikiamas astigmatizmo (iki 6 dioptrijų).
Be to, regėjimo būklė turėtų būti nepakitusi paskutinius keletą metų. Taip pat yra būtinas pakankamas ragenos storis, paciento neturėtų kamuoti akių ligos, kurios kenkia regėjimo aštrumui. Regos centras Vilniuje jau daugelį metų profesionaliai atlieka lazerinės regos korekcijos procedūras. Tad jei yra poreikis, drąsiai ten galite kreiptis pagalbos.
Kam lazerinė regėjimo korekcija negali būti daroma?
Ši procedūra nėra atliekama vaikams, nes jų akys nuolat yra augimo stadijoje ir keičiasi, todėl korekcija negali būti tiksli. Ji netaikoma ir nėščioms ir maitinančioms motinoms, pacientams, kurie serga lėtinėmis ir progresuojančiomis akies ragenos ligomis, katarakta, besivystančia glaukoma. Lazeriu negydomi ir tie žmonės, kurie serga cukralige, kai kuriais psichiniais sutrikimais ir sisteminėmis jungiamojo audinio ligomis.
Partnerio turinys
Užsakymo nr. 2023.06.27/1
Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.
Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.
Taip pat skaitykite
Ką dovanoti paaugliui?
Partnerio turinys
Išrinkti tobulą dovaną paaugliui gali būti sudėtinga. Galvojant apie besikeičiančius jo ar jos skonius ir pomėgius galima įsivelti į ilgai t...
Kaip tinkamai prižiūrėti savo elektromobilį: 5 naudingi patarimai
Partnerio turinys
Daugelyje šiandieninių elektrinių transporto priemonių nėra variklio ar tradicinės automatinės pavarų dėžės. Iš pirmo žvilgsnio gali atro...