Išplėstas bendruomeninių vaikų globos namų ir vaikų dienos centrų tinklas

Kėdainių rajono savivaldybėje išplėstas bendruomeninių vaikų globos namų ir vaikų dienos centrų tinklas.

Kėdainių rajono savivaldybės administracija kartu su keturiais partneriais – Kėdainių pagalbos šeimai centru, VšĮ „Laiptai į viltį“, Tiskūnų bei Ažytėnų bendruomenių centrais – baigia įgyvendinti projektą „Bendruomeninių vaikų globos namų ir vaikų dienos centrų tinklo plėtra Kėdainių rajono savivaldybėje“, kuris finansuojamas pagal 2014−2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ 08.1.1-CPVA-V-427 priemonę „Institucinės globos pertvarka: investicijos į infrastruktūrą“. Projekto tikslas – prisidėti prie sąlygų, reikalingų veiksmingam ir tvariam perėjimui nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų, sukūrimo. Projekto įgyvendinimas truko 34 mėnesius, buvo vykdytos dvi veiklos.

Pirmoji projekto veikla – plėsti bendruomeninių vaikų globos namų tinklą Kėdainių rajono savivaldybėje, kurios metu buvo įsigyti ir suremontuoti trys keturių kambarių butai Kėdainių mieste, jiems įrengti buvo nupirkta po komplektą reikiamų baldų bei įrangos. Vienas šių butų pritaikytas neįgaliesiems. Butai skirti bendruomeninių vaikų globos namų veiklai vykdyti ir juose įsikūrė po 5 vaikus. Vaikai gyvena kambariuose po du arba po vieną, jiems sukurta jauki namų aplinka. Iš viso trijuose projekto lėšomis įsigytuose butuose apgyvendinta 15 vaikų globos namų globotinių. Pasak Kėdainių pagalbos šeimai centro direktorės Sandros Sagatienės, vaikus perkėlus iš institucinių globos namų į bendruomeninę, šeimai artimą aplinką, pastebėta, kad pagerėjo jų psichoemocinė būklė, vaikai tapo ramesni, stabilesni, pagerėjo jų mokyklos lankomumo ir mokymosi rezultatai. Bendruomeniškas gyvenimas teigiamai paveikė vaikus ir sustiprino juos psichologiškai, pagerėjo jų savivertė, sustiprėjo socialiniai įgūdžiai, didėja savarankiškumo ir pasirengimo gyventi bendruomenėje gebėjimai.

Antrąja projekto veikla išplėstas vaikų dienos centrų tinklas Kėdainių rajono savivaldybėje. VšĮ „Laiptai į viltį“ vaikų dienos centras išplėtė savo vykdomą veiklą ir projekto lėšomis suremontuotose ir įrengtose patalpose paslaugas siūlo didesniam vaikų skaičiui, o Ažytėnų ir Tiskūnų bendruomenių centrai įkūrė naujus vaikų dienos centrus, kuriuose užimami šių bendruomenių bei aplinkinių gyvenviečių vaikai. Visuose trijuose vaikų dienos centruose atliktas remontas, įsigyta po komplektą veiklos vykdymui reikalingų baldų bei įrangos.

„Ažytėnuose įkūrus vaikų dienos centrą, vaikų laisvalaikis tapo visavertis, turiningas. Vaikai čia ne tik žaidžia, bet ir užimami veikla, skatinančia jų kūrybingumą, saviraišką. Vaikai gamina maistą, daro įvairius darbelius, piešia, ruošiasi šventėms ir jas švenčia, ugdomi socialiniai įgūdžiai, vaikai patys tvarkosi. Taip pat organizuojamos ekskursijos, dalyvaujama edukacijose. Vaikai ir tėvai labai patenkinti turėdami tokį centrą“, – džiaugiasi Ažytėnų bendruomenės vaikų dienos centro vadovė Ilona Jašmantienė.

Tiskūnų bendruomenės pirmininkė Vida Vansevičienė sako, kad Tiskūnų  vaikų dienos centre teikiamos įvairios paslaugos: socialinės, gyvenimo įgūdžių ugdymo, laisvalaikio užimtumo, ankstyvosios prevencijos, ugdomi gebėjimai, skatinantys išvengti ar atsisakyti blogų įpročių, prireikus kartu konstruktyviai spendžiamos problemos. Organizuojant įvairius renginius įtraukiami ne tik vaikai, bet ir jų šeimos, vykdomos ekskursijos, įvairūs susitikimai, atliekami visuomenei naudingi darbai. Kartu švenčiamos įvairios šventės, organizuojama vaikų sportinė veikla, skatinamas sveiko, turiningo gyvenimo nuostatų ir įgūdžių ugdymas. Vaikų dienos centro veikloje tai pat ugdomi asmens higienos įpročiai, vykdomi praktiniai užsiėmimai, vaikų dienos centre vaikai gali paruošti pamokas, bendradarbiaujant su Maisto banku, teikiama parama maisto produktais.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos inicijuoto projekto „Bendruomeninių vaikų globos namų ir vaikų dienos centrų tinklo plėtra Kėdainių rajono savivaldybėje“ įgyvendinimui investuota beveik 300,0 tūkst. Eur Europos Sąjungos paramos lėšų, kurios skirtos iš Europos regioninės plėtros fondo.

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.238.111.130.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Perkant saulės modulius - daugiau dėmesio kokybei arba kaip taupymas kainuoja įrangos funkcionalumą

Partnerio turinys

Gyventi tvariai šiais laikais nėra sudėtinga, kadangi rinkoje atsiranda vis daugiau sistemų, priemonių, įrenginių, kurie nereikalaudami iš žm...

Kaip yra „medžiojamos galvos”?

Partnerio turinys

Galvų „medžiokle“ yra vadinama tokia gerų specialistų ir įmonių vadovų paieška, kurios metu yra mėginama užmegzti ryšius su ypatingais ...