Dėl socialinio būsto deklaracijos VMI

Siekdami padėti asmenims ir šeimoms, įrašytiems į asmenų ir šeimų, turinčių teisę į socialinio būsto nuomą, sąrašą, taip pat asmenims ir šeimoms, kuriems nuomojamas socialinis būstas ar kurie gauna būsto nuomos mokesčio dalies kompensaciją (toliau — parama), kasmet deklaruojantiems[1] savo turtą (įskaitant gautas pajamas), laiku pateikti Metinę gyventojo (šeimos) turto deklaraciją (FR0001 forma; toliau — Deklaracija), Mokesčių inspekcijos prašymus informuojame  gyventojus, kurie planuoja kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją (toliau — VMI) dėl Deklaracijos pateikimo, kad:

Deklaraciją galima pateikti savarankiškai elektroniniu būdu prisijungus prie VMI elektroninės deklaravimo sistemos (EDS);Deklaracijos pildymo paslauga telefonu neteikiama;VMI aptarnavimo padaliniuose klientai priimami tik iš anksto užsiregistravus vizitui. Užsiregistruoti vizitui galima internetu adresu (vmi.lt/Kontaktai/Registracija vizitui) ir telefonu +370 5 260 5060 arba 1882(skambinant trumpuoju numeriu operatoriai gali taikyti padidintus tarifus);atvykstant į VMI padalinį rekomenduojama su savimi turėti prisijungimo prie VMI informacinių sistemų priemones (išduotas VMI arba internetinės bankininkystės, el. parašas).Deklaracijos pildymo paslauga gali būti suteikta tik klientui turint visus reikalingus dokumentus ir/ar duomenis, todėl atvykdami į VMI aptarnavimo padalinį gyventojai privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir dokumentus/duomenis, kurių VMI neturi:

pažymą iš Socialinių išmokų skyriaus apie gautas socialines išmokas, jei gyventojai jas gauna,išskaičiuotas valstybinio socialinio draudimo (VSD) ir privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas nuo gautų išmokų (tai atsispindi darbovietės pažymoje ir (ar) Sodros pažymoje),individualios veiklos pajamas (jei vykdė veiklą ir dar nedeklaravo pajamų mokesčio deklaracijos GPM311 formoje, reikėtų Individualios veiklos pajamų – išlaidų žurnalo),gautus alimentus (reikalingas banko išrašas),užsienyje gautas pajamas,santuoką pagrindžiantį dokumentą, jei santuoka registruota ne Lietuvoje ir bus pildoma šeimos turto deklaracija[2]. Dalinamės parengtomis atmintinėmis gyventojams (lietuvių ir rusų kalbomis), siekiantiems paramos, kurios padės lengviau susiorientuoti, kokie duomenys turi būti deklaruojami turto deklaracijoje. T

Išsamesnę informaciją suteiks Kauno AVMI Mokestinių prievolių departamento I skyriaus vedėja Irena Gasiūnienė, el. paštas: irena.gasiuniene@vmi.lt, tel. Nr. 8 347 44 223.

Dėkojame už bendradarbiavimą.

ATMINTINĖS

[1] Lietuvos Respublikos gyventojų turto deklaravimo įstatymas.

[2] Atkreipiame dėmesį, kad Metinių gyventojo (šeimos) turto deklaracijų FR0001 formos ir jos priedų užpildymo, teikimo ir tikslinimo taisyklių 10 punkte nurodyta, kad kartu gyvenantiems (bendrą ūkį turintiems) sutuoktiniams, siekiantiems paramos, ir jų šeimų nariams rekomenduojama (tačiau neprivaloma) pateikti bendrą šeimos turto deklaraciją, t.y. gali būti teikiamos ir atskiros gyventojo turto deklaracijos.

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 44.197.231.211.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

„Samsung“ telefonai: kaip rinktis?

Partnerio turinys

Jei nusprendėte atsinaujinti telefoną ir išbandyti kažkurį iš naujausių „Samsung“ modelių, pasirinkimas gali pasirodyti keblus, nes visi t...

Atliekų tvarkymo centrai pataria – rūšiuoti naudinga ir nesunku

Partnerio turinys

Šiukšlės, netvarka ir dėl jų kylanti rizika sveikatai, nemalonūs kvapai bei kitos problemos nepatinka niekam. Dėl to dabartinė visuomenė vis ...