Šaltas vasaris lėmė didesnį šilumos suvartojimą nei pernai

Šių metų vasaris buvo kur kas šaltesnis nei praėjusių metų: Kėdainiuose vidutinė mėnesio oro temperatūra buvo minus 5,9 laipsnio, tuo tarpu pernai vasario vidutinė oro temperatūra buvo plius 2,3 laipsnio. Šiųmetis šaltis turėjo įtakos daugiabučiuose suvartoto šilumos kiekio padidėjimui. 2021 m. vasarį daugiabučiuose šildymui vidutiniškai suvartota 68 proc. daugiau šilumos nei pernai tuo pačiu metu. Nepaisant 15,3 proc. mažesnės AB „Panevėžio energija“ šilumos kainos nei 2020 m. vasarį, išaugęs šilumos suvartojimas lėmė 21,5 proc. didesnius gyventojų mokėjimus už būsto šildymą, lyginat su praėjusių metų vasariu.

2021 m. vasarį daugiabučiuose namuose, kurie Kėdainiuose buvo pastatyti iki 1993 m. ir šiuo metu nėra renovuoti, šilumos punktai yra senos konstrukcijos su elevatoriniais mazgais, nėra įrengtų automatinių temperatūros reguliavimo prietaisų, 50 kv. m buto šildymui vidutiniškai reikėjo 1075 kWh (21,5 kWh/vienam kv. metrui) šilumos. Tokių namų vieno kv. metro šildymas vidutiniškai kainavo 1,01 euro. Išlaidos už šildymą tokio dydžio būstui vidutiniškai sudarė 50,50 euro.

O naujuose ar po 1993 m. pastatytuose, rekonstruotuose daugiabučiuose namuose tokio pat ploto buto šildymui vidutiniškai reikėjo 665 kWh (13,3 kWh/vienam kv. m) šilumos. Vieno kv. metro šildymas vidutiniškai kainavo 62 centus. Išlaidos už šildymą tokio dydžio būstui vidutiniškai sudarė 31 eurą.

Išlaidas šildymui galima sumažinti

Nors visi AB „Panevėžio energija“ klientai už suvartotą šilumos energiją moka tuo pačiu tarifu, tačiau vieni gyventojai moka mažiau, o kiti – daugiau. Priežastis – skiriasi namo vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros bei eksploatavimo kokybė, skirtingos namo konstrukcijos, būklė, patalpose palaikoma temperatūra.

Atlikus kompleksinę namo renovaciją: apšiltinus sienas, stogą, įstiklinus balkonus, pakeitus langus, atnaujinus šilumos punktą, pertvarkius šildymo ir karšto vandens sistemas bei įgyvendinus kitas energetinį efektyvumą didinančias priemones, daugiabutis gali vidutiniškai sutaupyti iki 50‒60 proc. visos pastate suvartojamos šilumos.

Efektyviai naudoti šilumą galima ir pigiau – atlikus mažąją renovaciją: atnaujinti seną elevatorinį mazgą, pakeičiant jį į automatizuotą, arba modernizuoti jau susidėvėjusį automatizuotą šilumos punktą, įrengti balansinius ventilius ant stovų ir (ar) pertvarkyti ar pakeisti šildymo ir (ar) karšto vandens sistemas, butuose ir kitose patalpose įrengti individualios šilumos apskaitos prietaisus ar šilumos daliklių sistemą ir (arba) termostatinius ventilius. Visa tai leistų sutaupyti iki 25 proc. suvartojamos šilumos.

Informacija gyventojams

Daugiau informacijos apie šilumos suvartojimą bei mokėjimus už suvartotą šilumą galite rasti www.pe.lt - Šilumos suvartojimas daugiabučiuose namuose. AB „Panevėžio energija“ vartotojai, prisijungę prie Klientų savitarnos portalo bendrovės interneto svetainėje, gali peržiūrėti jiems pateiktas sąskaitas už sunaudotą šilumą ir karštą vandenį, jas atsispausdinti, apmokėti elektroniniu būdu bei deklaruoti karšto vandens skaitiklių rodmenis.

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.92.91.54.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Kokybiškas blakstienų tušas – kaip pasirinkti?

Partnerio turinys

Blakstienų tušas yra ta priemonė, kurią savo kasdienybėje naudoja daugelis moterų. Pastarasis tinka tiek tuomet, kai norite išbaigto įvaizdži...

Dūmų valymo filtrai švaresniam aplinkos orui

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) pasirašė finansavimo sutartį su AB „Panevėžio energija“ aplinkos oro apsaugos projektui įgyvendi...