Dūmų valymo filtrai švaresniam aplinkos orui

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) pasirašė finansavimo sutartį su AB „Panevėžio energija“ aplinkos oro apsaugos projektui įgyvendinti. Bendrovei skirta iki 157,5 tūkst. eurų  paramos Kėdainių r. Akademijos katilinės išmetamų dūmų valymo filtrams įrengti.

Ši parama – tai galimybė prisidėti prie oro taršos mažinimo ir pasiruošti įgyvendinti europinės direktyvos, apribojančios tam tikrų teršalų, išmetamų iš kurą deginančių įrenginių, kiekį, reikalavimus.

AB „Panevėžio energija“ projektas finansuojamas Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo (LAAIF) programos lėšomis. Ši LAAIF programa aplinkos oro apsaugai yra skirta projektams, susijusiems su eksploatuojamų nuo 1 MW iki 50 MW šiluminės galios vidutinių kurą deginančių įrenginių išmetamų dujų valymo įrenginių ar kitų taršos mažinimui skirtų technologijų diegimu ir (ar) modernizavimu.

AB „Panevėžio energija“ Kėdainių r. katilinėje gamina ir tiekia šilumą Akademijos miestelio gyventojams ir kitiems vartotojams. Iki 2023 metų bendrovės eksploatuojamoje katilinėje bus pastatyti dūmų valymo įrenginiai, kurie mažins aplinkos oro taršą. Įgyvendinus projektą, išmetamų kietųjų dalelių kiekis sumažės 3,28 t. per metus. Taip pat dėl panaudotų paramos lėšų, investicija į dūmų valymo įrenginius turės mažesnę įtaką šilumos gamybos kaštams.

„Panevėžio energija“ projekto vertė sudarys daugiau nei 200 tūkst. eurų. Numatyta gauti paramos suma sudarys iki 70 proc. tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Likusias projektui įgyvendinti reikalingas lėšas investuos AB „Panevėžio energija“. 

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.92.91.54.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Kokybiškas blakstienų tušas – kaip pasirinkti?

Partnerio turinys

Blakstienų tušas yra ta priemonė, kurią savo kasdienybėje naudoja daugelis moterų. Pastarasis tinka tiek tuomet, kai norite išbaigto įvaizdži...

Šaltas vasaris lėmė didesnį šilumos suvartojimą nei pernai

Šių metų vasaris buvo kur kas šaltesnis nei praėjusių metų: Kėdainiuose vidutinė mėnesio oro temperatūra buvo minus 5,9 laipsnio, tuo tarpu...