Tradicinis šventinis bėgimas „TAU, LIETUVA“

 Saulėta šeštadienio, kovo 9 d. popietė NOCIŪNUOSE praleista šventišku susibėgimu. Čia, prie Nociūnų bendruomenės centro, ketvirtus metus vyko tradicinis šventinis bėgimas „TAU, LIETUVA“, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

Šventiniam bėgimui užsiregistravo 16 vyriškos lyties ir 17 moteriškos lyties atstovų. Viso 33 bėgikai įvairaus amžiaus. Jauniausioms bėgikėms: Urtei Borodinaitei, Miglei Valevičiūtei ir Žemynai Žilinskaitei tik keturi metukai, vyriausias bėgikas šiais metais užsiregistravo 51 metų Rimantas Makutis. Sulaukėme sportininkų mėgėjų iš Kėdainių miesto, Dotnuvos,  Slikių gyvenviečių, iš Kauno rajono Vandžiogalos miestelio. Džiaugiamės, kad bėgikų gretas papildė ir Kėdainių sporto centro auklėtiniai kartu su treneriu Vaidu Simonavičiumi, bei atstovai iš UK (Didžioji Britanija)  Matthew Oweno su žmona Sigita. 

Bėgimo trasa - 5 kilometrai. LSU Kėdainių „Aušros“progimnazijos kūno kultūros mokytoja metodininkė Jolita Gvergždienė bėgikams pravedė instruktažą ir 10-ies minučių pasirengimo mankštą.  

Didžiulis džiaugsmas tai, kad visi 33 bėgikai įveikė 5 kilometrų trasą. Net tos pačios mažiausios bėgikės tai padarė. Teko ilgokai palaukti mažųjų Ugnės, Miglės ir Žemynos sugrįžtant, tačiau tai buvo joms įvykis, kirsti  finišo liniją. Bėgikas, nubėgęs 2.5 kilometro atkarpos (šioje atkarpoje teisėjavo Nociūnų bendruomenės centro pirmininkė Vaida Stanevičienė) į priekį, turėjo pasiimti Lietuvos valstybės juostelę ir grįžti atgal. Juostelė buvo įrodymas, jog atkarpa įveikta. 

Šlapi, pavargę bet su gera nuotaika visi pasiekė finišą. 

Pirmoji vieta šiais metais išskrido į Angliją, kur sugaišęs 18 min. 40 sek. užtruko Matthew Oweno (34 metai). Kaip pats laimėtojas minėjo, labai laukė tos dienos ir norėjo sudalyvauti bėgime, kuris vyko būtent Nociūnuose. Jam pasisekė pralenkti 2018 metų antros vietos bėgiką iš Nociūnų Jorūną Stanevičių.  II  vieta ir taure džiaugėsi Kėdainietis Saulius Krasauskas (41 m.) įveikęs trasą  per 18 min. 55 sek., na o III vieta teko pasitenkinti Nociūnuose gyvenančiam, jau minėtam Jorūnui Stanevičiui (15 m.) trasą įveikusiam per 19 min.10 sek. Kaip patys bėgikai minėjo, šiais metais vėjas pakišo koją ir pagerinti 2018 metų I vietos laimėtojo Mindaugo Abromaičio laiko 17.48 sek. nepavyko. 

Visiems dalyviams ir laimėtojams buvo įteikti šventės medaliai ir Diplomai. Už juos dėkojame Pelėdnagių seniūnijos seniūnui Edvinui Pagirskiui. 

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos sporto ir turizmo skyriaus vedėjas Gediminas Misius taurėmis apdovanojo greičiausią bėgiką ir bėgikę. Tad greičiausio bėgiko taurė įteikta jau minėtam atstovui iš UK Matthew Oweno ir  Kėdainietei, Kėdainių kultūros centro vaikų popchoro SKAMBANTIS PERLIUKAS bėgikei Dijai Skrodenytei (9 m.). Ji finišą pasiekė 23 min. 43 sek. Nociūnų Muilinyčios moterys Genovaitė ir Irena vaišino susirinkusiuosius karšta arbata, sausainiais bei šilkine koše. Visi atsigaivinome UAB Vikedos DaDu ledais. 

Koncertinę programą pristatė patys šauniausi, nuoširdžiausi vaikai, tai Kėdainių kultūros centro vaikų popchorai PERLIUKAI, SKAMBANTIS PERLIUKAS. 

Kai tik ateina pavasaris, aš visada labiausiai laukiu šios, kovo 11- osios šventės. 2016 m. buvo suorganizuotas pirmas bėgimas Nociūnuose.  Kas metai sulaukiame šioje šventėje vis naujų bėgikų mėgėjų. Džiaugiuosi, kad tėveliai skatina tokiose šventėse dalyvauti savo atžalas, dalyvauja patys. Na, o šiais metais sulaukėme ir bėgiko iš UK (Didžiosios Britanijos). Tik tokiu darbu, tokiomis šventėmis mes galime skiepyti savo vaikams kokia Lietuva mums yra brangi, ir kaip mes turime ją mylėti, gerbti. 

Šventinį bėgimą pravedė ir bėgimui teisėjavo LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijos kūno kultūros mokytoja metodininkė Jolita Gvergždienė. 

Renginio organizatoriai: Kėdainių rajono savivaldybė, Pelėdnagių seniūnija

Rengėjai: Kėdainių kultūros centro Nociūnų skyrius ir Nociūnų bendruomenės centras

Rėmėjai: Pelėdnagių seniūnijos seniūnas Edvinas Pagirskas ir DADU ledai
Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.226.4.91.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Jaunųjų tenisininkų pasiekimai

Balandžio 11-12 dienomis vyko Kauno miesto atviros jaunučių teniso pirmenybės. Kėdainių sporto centro auklėtinis Deividas Bandzevičius užėm...

Įvyko futboliuko renginys “Pirmasis įvartis. Futboliukas kitaip”

“Mes mylime futbolą!” – tokiu skambiu šūkiu ir paleistais balionais į dangų, gegužės 15 d., trečiadienį, pasibaigė Kėdainių rajono p...