Kėdainiai atgijo: visą savaitgalį žmonės šventė, šypsojosi, džiaugėsi

Rugsėjo antrąjį savaitgalį miestas šventė savo 646-ąjį gimtadienį. Dvi dienas vykusios šventės „Vidury Lietuvos“ metu kėdainiečius ir miesto svečius džiugino įvairių muzikos atlikėjų koncertai, sportinės rungtys ir pramogos, kuriose kiekvienas rado sau tinkamą ir mielą veiklą. Šventės programa prasidėjo Sporto ir sveikatingumo savaite „Kėdainiams 646“, kuri vyko nuo rugsėjo 3 d. iki pat didžiojo koncerto, kuris vyko rugsėjo 8-ąją dieną, šeštadienį.

Vakarėjantys Kėdainiai patys gražiausi

Rugsėjo 6-osios dienos vakarą vyko netgi dvi sportinės veiklos - dviratininkų žygis bei 6,46 km bėgimas po vakarėjantį Kėdainių senamiestį. Rekordinį dalyvių skaičių,net 296, pritraukė dviračių žygis, po kurio visi buvo patenkinti: „kadangi šiandien mano gimtadienis, tai žygiui buvau nusiteikusi puikiai“ - su šypsena veide sako kėdainietė Asta, o Antanas Šimkus Kėdainiams linki, jog taip gyvuotų,kaip gyvuoja iki šiol ir kad rengtų daugiau tokių puikių renginių! Žygyje netrūko ir jaunimo, kuris yra ypač patenkintas tuo, ką jiems siūlo Kėdainiai:„labiausiai patiko tai, jog važiavome pačiame priekyje ir matėme, kokie gražūs Kėdainiai. Džiaugiames šia veikla ir tikrai dalyvausime dar sykį, jeigu bus“ -džiaugiasi Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos mokiniai Oskaras ir Algimantas. 

Bėgime dalyvavo kiek mažiau - 170 - dalyvių, tačiau juk ne kiekybėje esmė, o kokybėje,tad paklausus žmonių apie jų nuotaikas bėgimo metu, visi pasakojo su šypsena veide: „pradžioje buvau labai susijaudinęs, nes dalyvavo daug stiprių žmonių,tačiau buvau labai patenkintas, jog mačiau šitiek daug jaunimo. Pats bėgimas man labai patiko ir tikrai bėgčiau dar sykį, o Kėdainiams linkiu išlikti tokiems gražiems ir linksmiems“ - įspūdžiais dalinosi Kėdainių „Ryto“progimnazijos mokinys Kristijonas Petlinskas. Į bėgimą sugužėjo bėgikai išvisos Lietuvos, o štai kaimynystėje, Jonavoje, gyvenantis Jurgilijus teigia,esąs dėkingas Kėdainiams už tokius renginius - „džiaugiuosi, kad pakliuvau į šį renginį ir tikrai dalyvausiu dar kartą kitais metais. Nors Kėdainiuose būnu ne taip dažnai, tačiau linkiu daugiau tokios šventinės nuotaikos!“. Pasirodo, jog kėdainiečiai yra gana sportiški ir aktyvūs, tad linkime tokiems ir išlikti. 

Antroji šventės diena tikriausiai pati įsimintiniausia

Antrosios šventės dienos rytas prasidėjo su tradicine tautodailininkų, ūkininkų muge, kuri veikė nuo 09.00 iki 17.00 val., tad kėdainiečiams buvo puiki proga nusipirkti įvairiausių dalykų: nuo maisto gaminių iki rankdarbių. Tuo pačiu metu, Knypavos Rinkos aikštėje, vyko Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų ginkluotės ir amunicijos paroda, Lietuvos policijos veiklos pristatymas. Šventės dalyviai galėjo daugiau sužinoti apie karininko bei policininko darbą, trumpam pabūti kariu, išbandyti save šaudant, susipažinti su įvairiais kariuomenės ginklais ar pasėdėti karininkų transporto priemonėje. O mūsų mažieji buvo labai patenkinti, kadangi jie galėjo pažaisti su ištikimu policijos draugu šuniuku Amsiu. Bevaikštant aikštėje žmonės klausėsi gražaus koncerto, kurį atliko įvairūs atlikėjai. Taip pat galėjo pasiklausyti diskusijos su pačiu Vidu Bareikiu, kuris pasirodė didžiajame vakaro koncerte. 

Labiausiai miestiečius sudomino karininkų paroda, kurioje galėjo sužinoti viską apie naudojamus ginklus, amuniciją ir transporto priemones, o kėdainietis, KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės kuopos vadas Gytis Požėra Kėdainiams linki laimės, džiaugsmo, gerų emocijų, kad gyvuotų taip, kaip gyvuoja dabar ir kad visi kėdainiečiai būtų laimingi! „Labiausiai linkiu, kad gerai atšvęstų gimtadienį!“ Rodos, Gyčio linkėjimai tikrai išsipildė ir už tai visi esame dėkingi Kėdainių rajono savivaldybei.

Naujiena - spalvotas bėgimas 

Miesto šventės programoje buvo numatyta viena naujovė - spalvotas bėgimas, kurio tikriausiai dauguma dalyvavusių neužmirš, nes ši veikla suteikė daug gražių emocijų, visi bėgo su plačia šypsena veide! Šio bėgimo dalyvė Radvilė Rušaitė pasakoja: „ši miesto šventė buvo pilna veiklos - stengiausi sudalyvauti, kiekį manoma daugiau siūlomų pramogų, tad color run (spalvotas bėgimas) buvo viena iš jų. Tokio stiliaus bėgime dalyvavau pirmą kartą ir labai džiaugiuosi, kad tai galėjau išbandyti būtent Kėdainiuose. Buvo labai smagu, atstumas neilgas,tad bėgti galėjo net patys mažiausieji. Su drauge turėjome tikslą - kiek įmanoma daugiau išsidažyti, nes dažai labai lengvai nusiplauna ir tikrai nėra ko bijoti. Bėgant buvo labai smagu, daug prisijuokėm, o po bėgimo prisifotografavome smagių nuotraukų, kurios liks prisiminimui. Tikrai bėgčiau dar kartą!“Tai buvo viena iš pačių smagiausių veiklų, į kurią įsitraukė labai daug Kėdainių jaunimo, kurie tryško pozityvumu, energija ir, svarbiausia, gera nuotaika!

Džiaugiamės, jog šitiek daug Kėdainius mylinčių žmonių dalyvavo gimtojo miesto gimtadienyje ir jam linkėjo pačio gražiausio gyvavimo. Tikimės, jog visi linkėjimai išsipildys ir kitais metais prisijungs dar daugiau entuziastingų žmonių!

Monika Šaliakaitė


Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.84.182.112.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Tradicijas ir dabartį jungiantis festivalis „PapArtIs“

Birželio 21–23 dienomis kėdainiečius ir miesto svečius Didžiosios Rinkos aikštėje džiugins II-asis tradicijas ir dabartį jungiantis festiva...

Kėdainių rajono savivaldybės konkurso „Kultūros versmė“ apdovanojimai

Balandžio 15 d. Kėdainių kultūros centre buvo švenčiama Kultūros diena. Kėdainių krašto bendruomenė klausėsi koncerto „Gražiausios oper...