Galėsime grožėtis unikaliais drožiniais

Kėdainių krašto muziejaus tradicinių amatų centre Arnetų name (Radvilų g. 21) liepos 15 d. (penktadienį), 15 val. atidaroma Utenos rajono tautodailininko, sertifikuoto tautinio paveldo produktų amatininko, prieverpsčių - rankšluostinių puoselėtojo Albino Šileikos paroda.

Koncertuos LASS Kėdainių rajono filialo  folkloro ansamblis „Temela“ (vadovas Kazimieras Kuprys).

Albinas Šileika (gim. 1973 m.) Vilniuje, gyvena Utenoje. Ten sukūrė šeimą, augina sūnų ir dukrą, dirba Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate policininku.

Albinas augo Šiaulių, Jiezno vaikų globos įstaigose. Nuo 10 metų jis pradėjo mokytis  drožybos amato. Mokytojas pastebėjo, kad vaikas imlus šiam amatui ir pastūmėjo eiti į priekį. 

„Mano drožinai – perieverpstės, rankšluostinės – dalyvaudavo organizuojamose parodose Kaune, Vilniuje. Esu Utenos rajono tautodailininkas, klubas „Svirnas“ narys“, - prisistato drožėjas.

Mokyklą vaikinas baigė Vilniuje, po jos Vilniaus „Ąžuolo“ fabrike įgijo IV staliaus specialybę, o Balbieriškio žemės ūkio mokykloje – žemės ūkio mašinų technologo specialybę. 1994 m. įstojo į tuometinę Vilniaus policijos akademiją, po studijų įsidarbino Utenos policijos komisariate i dirba ten jau 20 metų. 

2016 m. Lietuvos žemės ūkio ministerija A. Šileikos medžio drožinius prieverpstes ir rankšluostines sertifikavo tautiniu paveldu. 

„Drožyba – tai mielas širdžiai laisvalaikio pomėgis, kurį jau ilgą laiką propaguoju. Laisvu metu nuo tarnybos prisidedu prie kultūros puoselėjimo visoje Lietuvoje, rengiu parodas, edukacinius užsiėmimus vaikams, suaugusiems supažindindamas su etnokultūra, drožybos papročiais, kaip vyksta kūryba, išgaunamas raštas ant verpsčių-prieverpsčių, dirbinio gamyba drožybos peiliukais, - apie savo kūrybą pasakoja A. Šileika. – Susitikimo metu taip pat kalbame apie policijos veiklą, prevencines priemones, pasakoju apie viešosios tvarkos, nusikalstamų veikų, pažeidimų užkardymą, eismo kelių pažeidimus. Noriu daugiau atrasti pasekėjų, kurie tęstų mano pradėtus darbus, išlaikytų senąsias tradicijas. Malonu, kad jų yra Kaune, Alytuje, Birštone, Prienuose, Lazdijuose, Marijampolėje, Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Klaipėdoje, Anykščiuose ir kituose miestuose.“

Menininkas suskaičiavo, kad yra sukūręs apie 1 000 vienetų prieverpsčių, 70 vienetų rankšluostinių. Kolekcijoje yra 185 vnt. darbų, keliaujančių po parodas. Drožinių yra įsigiję kaimo turizmo sodybos, draugai, pažįstami, užsieniečiai. Daug darbų iškeliavę į Ameriką, Australiją, Japoniją, Kiniją, Rusiją, Baltarusiją, Lenkiją, Vokietiją, Didžioji Britaniją, Belgiją, Austriją, Portugaliją, Izraelį, Ukrainą, Latviją, Kanadą, Estiją, Švediją, Norvegiją, Ispaniją, Prancūziją, Graikiją, Italiją, Airiją, Kiprą, Kazachstaną, Turkiją, Gruziją.

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.242.193.41.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Šventė „DĖMESIO – AŠ ESU“

Šventė „DĖMESIO – AŠ ESU“, skirta Tarptautinei vaikų gynimo dienai, vyks birželio 1 d. (šeštadienį) 12 val. VYTAUTO PARKE.

Šventės, skirtos Jadvygos Teofilės Juškytės-Širšės 150-mečiui, programa

Pedagogei, žymiai tautinio atgimimo veikėjai, gimusiai mūsų krašte, Jadvygai Teofilei Juškytei-Širšei 2019-aisiais – 150! Skelbiame šventė...