Jei norite būti labiau apsišvietę – į ekskursiją ir konferenciją

Ar tikrai žinote, kas toks buvo Steponas Jaugelis-Telega? Juk jo vardu  pavadinta viena Kėdainių gatvių.

Ar norite su gidu  užeiti į XVII a. buvusios Kėdainių spaustuvės patalpas Šviesiojoje gimnazijoje? Ten prieš 365 metus buvo atspausdinta unikali knyga, tikras Kėdainių turtas.  Jeigu atsakote TAIP, tai kovo 16 d. esate kviečiami į renginį.

Baigiamasis Lietuvių kalbos dienų renginys, skirtas svarbiausio evangelikų reformatų leidinio „Knyga nobažnystės krikščioniškos, 1653“ 365-osioms metinėms ir vienam iš šios knygos sudarytojų, buvusiam Kėdainių burmistrui, Kėdainių gimnazijos rektoriui, lietuviškos raštijos kūrėjui, evangelikų reformatų žymiam veikėjui Steponui Jaugeliui-Telegai.

Kovo 16 diena

12.30−13.30 – ekskursija visiems po Kėdainių senamiestį, aplankant vietas, susijusias su „Knyga nobažnystės krikščioniškos“. Rinktis  12.30 val. Šviesiosios gimnazijos kiemelyje.

14.00−16.30 –  konferencija  „Kėdainiuose atspausdintai   „Knygai nobažnystės krikščioniškos“ −  365!”

Daugiakultūriame centre.

Bus kalbama apie buvusį Kėdainių burmistrą ir lietuviškos raštijos kūrėją S. Jaugelį-Telegą; apie 1653 m. Kėdainių katekizmą; apie Kėdainių evangelikus reformatus ir Šventąjį Raštą; apie „Knygos nobažnystės krikščioniškos“ ir kitų senovinių raštų skaitmeninimą.

Lektoriai:

prof. Dainora Pociūtė (VU), dr. Gina Kavaliūnaitė-Holvoet (VU), dr. Mindaugas Šinkūnas (LKI) Rimantas Žirgulis (Kėdainių krašto muziejus).

Organizuoja  Kėdainių rajono savivaldybė, Kėdainių krašto muziejus, Kėdainių šviesioji gimnazija.


Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 34.201.121.213.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Liepos 6 d. šventiniai renginiai

Tiesime ilgiausią Lietuvos trispalvę.

Ministro V. Sinkevičiaus žinia Kėdainiams: rudenį bus įkurtas bendradarbystės centras „Spiečius“

Penktadienį Kėdainiuose Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius susitiko su Kėdainių rajono savivaldybės ...