Dalia Lopez-Madrona su draugėmis švedėmis rotušėje pristatys savo darbus

Kėdainių rotušėje rugpjūčio 18 d. 17 val. vyks  muzikinis meninės knygrišybos renginys. Iš Švedijos kartu su grupe „Inside  Information South“ atvyksta jau 20 metų  ten gyvenanti  Kėdainių krašto kultūros premijos laureatė, dailininkė ir knygrišė, galerininkė Dalia Lopez-Madrona. 

Šis renginys bus savotiška įžanga į prasidedantį tądien „BromaJazz“ festivalį.

Renginį organizuoja Kėdainių lietuvių ir švedų draugija, renginį remia Kėdainių rajono savivaldybė.  Draugija  yra pasirašiusi  sutartį su savivaldybės administracija vykdyti kultūrinės veiklos projektą „Švedijos kultūros dienos: „Kėdainiai myli Švediją“  ir  kelių šiais metais numatytų renginių organizavimas  bus paremtas.

Vienas draugijos tikslų – propaguoti Švedijos meną ir kultūrą 

Kėdainiuose veikia Kėdainių lietuvių ir švedų draugija, vienijanti 20 narių. Draugijos vienas iš pagrindinių veiklos  tikslų yra propaguoti Lietuvoje (ypač Kėdainiuose) Švedijos istoriją, kultūrą, meną, mokslą, švedų kalbą. Štai pernai surengtas ne vienas kultūrinis renginys, propaguojantis Švedijos kultūrą: švedų kino vakaras; protmūšis Švedijos kultūros ir ekonomikos tema; senovės vikingų pristatymo programa, paplitusių Skandinavijos šalyse žaidimų organizavimas, žymiausio Švedijos poeto T. Transtriomerio poezijos knygos pristatymas ir kt. 

Kėdainių lietuvių ir švedų draugija turi ambicijų kasmet rengti vadinamąsias Švedijos kultūros dienas, pavadinimu „Kėdainiai myli Švediją“. Taip būtų akcentuotos Kėdainių ir Švedijos istorinės sąsajos, priminti istoriniai dalykai, kartu supažindinama su dabartimi. 

Šiais metais jau buvo suorganizuoti  keli renginiai  (piliakalnių, turinčių istorinių ryšių su Švedija, pažinimo du renginiai, išvyka į pagal žymaus švedų rašytojo Ingmaro Bergmano pjesę pastatytą spektaklį „Intymūs pokalbiai“). Rudenį bus surengta švedo Jarlo Aleksandro Brantingo  tapybos darbų paroda ir tapybos brūkšnelių būdu edukacinė pamoka, jo mamos Silvijos Laurenčikaitės knygos pristatymas; bus suorganizuotas skandinavistikai  skirtas  renginys,  vyks susitikimas su VU Skandinavistikos katedros įkūrėja, „Švedų−lietuvių kalbų žodyno“ autore doc. dr. Erika Sausverde ir katedros studentais. 

Visa tai bus rudenį, o štai baigiantis vasarai Kėdainių lietuvių ir švedų draugija rengia renginį Kėdainių rotušėje. Čia todėl, kad Dalia Lopez-Madrona rotušėje yra dirbusi ne vienus metus ir tuo laiku savo veikla garsinusi Kėdainius.

Dalia Lopez-Madrona atvyksta su muzikuojančiomis draugėmis

Rugpjūčio 18 dieną  muzikinio meninės knygrišybos  renginio metu dailininkė ir knygrišė, galerininkė Dalia Lopez-Madrona ne tik  papasakos apie savo darbus ir juo parodys, bet ir, ko gero, padainuos bei pagros, nes vienas iš davartinių Dalios  hobių yra grojimas gitara.

Kartu su Dalia atvyksta jos draugės švedės Jennifer Rahfeldt ir Cecilia Skog. 

Cecilia jau daug metų dirba Helsingborgo miesto dramos teatre, kuria kostiumus patinuoja sceninę butaforiją, kartais ir pati aktoriauja. Groja fortepijonu, pati kuria tekstus, muziką, dainas. Kartu su Jennifer įkūrė muzikinį duetą „Inside Information South“. „Neseniai žiūrėjau teatro spektaklį, kuriame Cecilia vaidino Lenkijos karalienę, ir pamąsčiau, kad jeigu jau lenkiškai pramoko kalbėti, tai gal ir lietuviškai pavyktų taip pat neblogai. Tad pamokinau draugę deklamuoti lietuviškas  eiles.  Vieną eilėraštį Cecilia žada paskaityti mano knygrišybos darbų pristatymo metu. Beje, Cecilia gimė ir augo Svaliove, tad vizitas į draugų miestą Kėdainius kaip ir   neišvengiamas, − pasakojo Dalia Lopez-Madrona.

 Jennifer Rahfeldt – kita Dalios  artima draugė − labai produktyvi ir energinga dailininkė, užsiimanti  tarpdiscipliniais menais. Kartais Jennifer save vadina gatvės menininke, nes užsiima ir graffiti (ši sieninė tapyba  jau senokai įsigalėjusi Švedijoje ir jau keletą metų dėstoma švedų meno akademijose). Jennifer tikrai labai daugiapusiška kūrėja, daug tapo, piešia, kuria vitražus bei stiklo skulptūras, groja gitara, rašo tekstus ir muziką, veda kursus naujos krypties „garso tapybos“ (sound painting) pagrindams įgyti. Jennifer taip pat kuria videomenus, beje, vieną jos sukurtą filmą apie sound painting bus galima pamatyti rotušėje. 

Kartais ir Dalia kartu su Jennifer ir Cecilia „pamuzikuoja“, tad galbūt išdrįs šįkart rotušėje ne tik ir knygas eksponuoti, bet ir groti bei dainuoti. 

Trumpai apie Dalią Lopez-Madroną

Dalia dirbo Rotušės dailės galerijoje, surengė daugybę Lietuvos ir užsienio menininkų parodų, simpoziumų, plenerų, susitikimų, koncertų, kitų renginių. Jos darbo laikotarpiu labai suaktyvėjo ryšiai su užsienio šalių, taip pat ir Švedijos,  menininkais. Ji buvo iniciatorė  paminklo, stovinčio Kėdainių rotušės kiemelyje, pastatymo. Tai švedės Ullos Viotti darbas, skirtas Švedijos ir Lietuvos sutarties, pasirašytos Kėdainiuose, 340 metų  sukačiai. D. Lopez-Madronos parengtas projektas „Kėdainių ir Švedijos kultūrinis bendradarbiavimas“ laimėjo Europos tarybos konkursą Strasbūre, projektas „Kėdainiai kultūrų kryžkelėje“ laimėjo konkursą Briuselyje. Dalia dirba Krapperupo dvaro muziejuje ir parodų rūmuose, užsiima knygrišyste, turi ir savo privačią įmonę, laisvu laiku groja gitara, dainuoja, yra labai aktyvi kelių visuomeninių organizacijų narė. 

Meninė knygrišystė tapo jos profesija, turi net 3 diplomus (vienas jų net su sidabro medaliu), o šio meno mokytis prireikė daugiau nei 10 metų. 2010 metais gavo Hiogano  miesto garbės diplomą −  apdovanojimą už meninę knygrišystę ir parodinę veiklą, ne kartą jos darbai buvo eksponuoti Nobelio muziejuje. Lietuvos dailininkų sąjungos narė, turi kūrėjo statusą. Yra surengusi daugiau kaip 10 savo personalinių parodų ir beveik 20 grupinių.

Dalia 2016 metų gruodį buvo teikta nominacijai „Už užsienio lietuvių telkimą“ „Globalios Lietuvos  apdovanojimuose“. Prieš pusmetį jai sukako 55-eri. Ji verta pagerbimo Kėdainiuose.

Rūta Švedienė, Kėdainių lietuvių ir švedų draugijos pirmininkė

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.166.199.43.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Rudens sezono treniruotė su Danguole

Rugpjūčio 23 dieną Kėdainių miesto parke.

Jau penktą kartą Kėdainiai kviečia į „Broma Jazz’17“!

Rugpjūčio 18−20 dienomis Kėdainiuose vyks penktasis tarptautinis džiazo festivalis „Broma Jazz“. Istorinio Kėdainių senamiesčio kiemai, a...