Vyriausybė pritarė ekonomikos gelbėjimo planui – numato skirti milijardus eurų

Pirmadienį ministrų kabinetas pasitarimo metu pritarė priemonių planui, kuriuo siekiama sušvelninti dėl koronaviruso kilusios krizės pasekmes.

Krizei valdyti numatoma išleisti 5 mlrd. eurų. Tarp siūlomų priemonių – ir papildomos išmokos dėl prastovų ar netekus darbo.  Finansų ministras Vilius Šapoka žadėjo, kad planas bus ryžtingas.

Priemonių paketas sudaro 5 mlrd. eurų arba 10 proc. šalies bendrojo vidaus produktą. Anot ministro, efektyviai sveikatos apsaugai užtikrinti bus skiriama 500 mln. eurų. Šios lėšos bus naudojamos apsaugos priemonėms,  COVID-19 ligos židiniuose dirbančių sveikatos priežiūros darbuotojų ir pareigūnų papildomos socialinės garantijos.

Taip pat 500 mln. eurų bus skirta darbo vietų išsaugojimui ir gyventojų pajamų užtikrinimui. Be kita ko planuojama, kad savarankiškai dirbantiems gyventojams, kurie mokėjo socialinio draudimo įmokas, iki 3 mėnesių mokėti 250 eurų per mėnesį, kai dėl karantino negali vykdyti savo veiklos.

Netekusiems darbo prailginti būsto paskolų įmokų (išskyrus palūkanas) mokėjimo atidėjimo laikotarpį nuo 3 iki 6 mėnesių, suteikiant valstybės garantiją. REKLAMA Finansų ministras taip pat sakė, kad bus siūloma valstybės parama darbdavių prastovos ir dalinės prastovos atvejais. Numatoma išmoka darbuotojui būtų ne mažesnė nei minimali mėnesinė alga (MMA). Valstybės lėšų dalis 60 procentų, bet ne daugiau kaip MMA. 500 mln. eurų bus dedikuota verslui. Įmonėms bus skiriamos skubios mokestinės paskolos, atidedant arba išdėstant mokesčius sutartu grafiku, netaikant palūkanų. 1 mlrd. eurų numatoma ekonomikos skatinimui. Ketinama spartinti biudžeto išlaidas ir investicinių programų vykdymą.

Be kita ko, įsteigtas specialus fondas, į kurį galima aukoti tiek gyventojams, tiek verslui. Fondo lėšos bus naudojamos padėti nukentėjusiems dėl koronaviruso. V. Šapoka informavo, kad taip pat bus keičiami teisės aktai, dėl kurių valstybė galės papildomai pasiskolinti iki 5 mlrd. eurų.  Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis informavo, kad bus siūloma keisti įstatymus, kad laikiną nedarbingumą darbuotojams būtų galima gauti ir tuo metu, kai nebus galima užtikrinti nuotolinio darbo.

 Premjeras Saulius Skvernelis patikino, kad valstybės sektoriuje niekas nevarys darbuotojų nemokamų atostogų. V. Šapoka sakė, kad jeigu verslo įmonės vers darbuotojus imti nemokamas atostogas, joms nebus teikiama valstybės numatyta finansinė pagalba. Kad Vyriausybės pasiūlytos priemonės įsigaliotų, atitinkamų įstatymų projektus dar turės priimti Seimas ir pasirašyti prezidentas. Tai turi būti padaryta artimiausiu metu. Nuo pirmadienio šalyje įsigaliojo karantinas. Lietuva uždarė sienas, neveikia didelė dalis parduotuvių, neteikiama daugelis paslaugų. Gyventojai raginami be reikalo nesilankyti viešose vietose.

 https://www.tv3.lt/

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 34.204.202.44.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Pažeidėjus baus

Gavę pranešimą apie padarytą karantino ar kitokį pažeidimą – nenustebkite. Norime, kad tai išgirstų atvykėliai iš užsienio šalių, kuri...

Kėdainiuose darbą pradeda karščiavimo klinika

Balandžio 6 d. VšĮ Kėdainių PSPC pediatrijos skyriaus patalpose (Vaikų poliklinika), Budrio g. 5, duris atveria Kėdainių rajono karščiavimo ...