VVG strategijai tikisi gauti 1,5 mln. eurų

Kėdainių miesto Vietos veiklos grupė tikisi gauti daugiau kaip pusantro milijono eurų projektams, skirtiems socialinei atskirčiai mažinti, verslumui skatinti, jaunimo ir senjorų mokymams.

Kėdainių miesto VVG pirmininkė Kristina Vainauskienė aiškino, kad patvirtinta strategija pateikta vertinti LR Vidaus reikalų ministerijai. Iki liepos pradžios tikimasi gauti atsakymą, kiek balų strategija gaus, o nuo to priklausys, kiek pinigų bus skirta jai įgyvendinti. 

„Mūsų pasirinktoms veikloms prašome skirti apie 1,6 mln. eurų, bet ar tiek ir gausime – dar nežinia“, - aiškino K. Vainauskienė.

Strategija parengta išanalizavus poreikius, apklausus nevyriausybines ir kitas organizacijas, kurios galės teikti projektus.

Gautos 23 projektinės idėjos: trys idėjos bedarbių ir neaktyvių darbingų gyventojų užimtumui didinti skirtų iniciatyvų įgyvendinimui, 18 – bendrųjų socialinių paslaugų ir kitų reikalingų paslaugų socialinę atskirtį patiriantiems gyventojams teikimui.

Miesto VVG lėšos neskiriamos infrastruktūros ar aplinkos tvarkymo projektams. Kai strategijai bus skirtos lėšos, VVG skelbs konkursą projektams, skirtiems socialinės rizikos vaikų ir jaunimo ir jų tėvų socialinių įgūdžių ugdymui, užimtumo veiklų organizavimui, savanorių įtraukimui į sociokultūrinių paslaugų teikimą, kultūrinių, edukacinių, sveikos gyvensenos veiklų organizavimui (įskaitant atskirų organizacijų bendradarbiavimą su kitų VVG organizacijomis), švietimo ir profesinio mokymo paslaugų teikimui ir pan.

Visi projektai bus finansuojami konkurso būdu. Tai reiškia, kad pinigų gaus tik geriausius projektus pateikusios organizacijos. Miesto VVG vadovė patikino, kad paraiškas galės teikti ir tos organizacijos, kurios aktyviai nedalyvavo rengiant strategiją. Svarbu, kad jų idėjos atitiktų strategijos kryptis ir kitus reikalavimus.

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 34.236.190.216.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Kėdainiečiai mini Žolinės šventę

Krikščioniškasis pasaulisj mini Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų šventę. Ši diena yra valstybinė šventė ne tik Lietuvoje, – Lenkij...

Kėdainių muziejininkai vaikščios su šalmais?

„Tuoj užvirs Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčios kunigaikščių Radvilų mauzoliejaus restauracijos darbai, bus pradėtas Paberžės 186...