Vasaros karštis ir sausra – ne kliūtis kurti savo aplinkos grožį

Kėdainių rajono savivaldybė tęsia ilgametę tradiciją ir kasmet vasarą renka gražiausiai tvarkomą aplinką. Tad jau keletą savaičių konkurso „Gražiausiai tvarkoma aplinka“ komisija lanko seniūnijas, kur įvertina gražiausiai puoselėjamas teritorijas.

Konkursui pateikta ir naujų kandidatų

Kėdainių rajono savivaldybės konkurso „Gražiausiai tvarkoma aplinka“ pirmininkė, mero pavaduotoja Olga Urbonienė su vertinimo komisijos narėmis – vyr. specialiste (savivaldybės gydytoja) Ramune Kabošiene, Žemės ūkio ir aplinkosaugos vyr. specialistėmis Alina Melinauskiene ir Ieva Matyžiūte apsilankė Dotnuvos, Gudžiūnų, Josvainių, Kėdainių miesto, Krakių, Pelėdnagių, Šėtos, Truskavos ir Vilainių seniūnijose.

Jose komisija apžiūrėjo ir įvertino pirmojo etapo metu seniūnijų komisijų konkursui atrinktas ir pateiktas gražiausiai tvarkomas aplinkas. Šiomis dienomis bus aplankytos ir Pernaravos bei Surviliškio seniūnijos.

„Šiuo metu vyksta antrasis konkurso „Gražiausiai tvarkoma aplinka“ etapas, kurio metu lankome kiekvienoje seniūnijoje dar liepos mėnesį išskirtas gražiausias sodybas. Aplankėme didžiąją dalį seniūnijų ir, galiu pripažinti, kad nemaža dalis teritorijų atrodo išties labai gražiai, net įspūdingai. Puiku ir tai, kad daug seniūnijų konkursui pateikė ir visiškai naujų kandidatų“, – kalbėjo mero pavaduotoja O. Urbonienė.

Komisijos laukia nelengvas darbas

Pasak komisijos pirmininkės, ši vasara yra labai karšta, o lietaus sulaukta gana mažokai, todėl beveik kiekvienos sodybos šeimininkas komisijos nares pasitikdavo tradiciniu sakiniu – dėl sausros pas juos nieko gražaus jau nėra.

„Žmonės tikrai kuklinasi, nes želdynai yra laistomi, kiemuose rasdavome ryškiai žydinčių gėlių. Prisipažinsiu, buvo ne viena aplinka, privertusi nusistebėti, kiek žmonės gali įdėti širdies ir pastangų, kad sukurtų tokį įspūdingą grožį. Todėl mūsų vertinimo komisijos laukia nelengvas darbas išrinkti pačius geriausiuosius“, – sakė O. Urbonienė.

Laimėtojai bus renkami skirtingose kategorijose

Savivaldybės administracijos darbuotojų vertinimo komisija iš pasiūlytųjų kandidatų išrinks laimėtojus skirtingose kategorijose (po šešis kandidatus iš kaimiškųjų seniūnijų bei keturis kandidatus iš miesto seniūnijos):

- individualaus gyvenamojo namo;
- biudžetinės įstaigos;
- įmonės, įstaigos, organizacijos;
- daugiabučio namo;
- gražiausia ūkininko sodyba (turi būti veikiantis ūkis) bei gyvenvietė (miestelis ir kaimas) bus renkami tik iš kaimiškųjų seniūnijų pasiūlytų kandidatų.

Vertinimo komisija aplinką vertina pagal tam tikrus kriterijus: pastatų išvaizdą, želdynų vaizdą bei skaičių, aplinkos originalumą, bendrą tvarką ir švarą, gyvosios gamtos (gandralizdžių ir kt.) buvimą, netgi ir pagal tai, ar vykdomas biodegraduojančių atliekų kompostavimas, bei daug kitų kriterijų.

Bus apdovanoti Kėdainių miesto rotušėje

Konkurso „Gražiausiai tvarkoma aplinka“ Kėdainių rajono savivaldybės gyventojai yra skatinami puoselėti individualių gyvenamųjų namų, ūkininkų sodybų, biudžetinių įstaigų, įmonių, įstaigų, organizacijų, gyvenviečių ir daugiabučių namų aplinkos tvarkymo tradicijas, racionaliai naudoti žemę, plečiant vaismedžių, uogakrūmių, dekoratyvinių augalų želdynus. Taip pat ugdyti gyventojų kūrybiškumą, poreikį išsaugoti ekologiškai švarią ir tvarkingą aplinką.

Galutinėmis konkurso laimėtojomis pripažįstamos tos individualių gyvenamųjų namų aplinkos, ūkininkų sodybos, biudžetinių įstaigų aplinkos, įmonių aplinkos, įstaigų aplinkos, organizacijų aplinkos, gyvenviečių aplinkos, daugiabučių namų aplinkos, kurios surinko Kėdainių rajono savivaldybės, administracijos direktoriaus, sudarytos vertinimo komisijos balsų daugumą.

Konkurso laimėtojai yra paskelbiami ir apdovanojami savivaldybės organizuojame renginyje rudens pabaigoje Kėdainių miesto rotušėje.


Kėdainių rajono savivaldybės informacija

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.84.182.112.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Išsitirk, kokį vandenį geri!

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) kviečia išsitirti šachtinių šulinių bei gręžinių vandenį. Vandens mėgi...

Materialinį nepriteklių patiriančių gyventojų dalis – mažiausia per dešimtmetį

Materialinį nepriteklių patiriančių gyventojų dalis Lietuvoje 2018 m. buvo mažiausia per dešimtmetį. Anot Statistikos departamento duomenų, p...