Vaikams ir jaunimui skirta biblioteka – atidaroma šiandien!

Penktadienį, gruodžio 7 dieną, nuo 18 val. Didžiosios Rinkos aikštėje vyksiančios Kalėdų eglės įžiebimo šventės dalis – Kėdainių r. sav. Mikalojaus Daukšos bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriaus atidarymas. Naujoje bibliotekoje įsikurs ir Kalėdų Senio rezidencija.

 Projektas baigtas

Baigtas vykdyti projektas „Kėdainių r. savivaldybės pastato Didžiosios Rinkos a. 4, Kėdainiuose rekonstravimas, įrengiant M. Daukšos bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyrių“, kurio tikslas buvo didinti kultūros paslaugų prieinamumą ir interaktyvumą, skatinti papildomus lankytojų srautus, didinti patrauklumą investicijoms, verslo plėtrai, atnaujinant Kėdainių rajono savivaldybės pastatą ir jame įrengiant Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyrių. Keltas uždavinys − atnaujinti Kėdainių rajono savivaldybės pastatą, siekiant didinti bibliotekos teikiamų kultūros paslaugų prieinamumą vaikams ir jaunimui Kėdainių mieste.

Projekto įgyvendinimo metu buvo atliekami šie darbai: statinio I ir II aukštų rekonstrukcija; statinio fasado ir stogo sutvarkymas; terasos įrengimas; RFID sistemos (bevielio identifikavimo radijo ryšių technologija, sudaryta iš žymės, skaitytuvo ir valdymo sistemos) įrengimas.

Projektas pradėtas įgyvendinti 2017 m.gegužės mėn.
Nauja biblioteka yra 906 kv. m bendro ploto. Rangos darbai kainavo 2 mln. 269 tūkst. Eur, RFID − 100 tūkst. Eur; baldams skirta 50 tūkst. Eur.
Lėšos iš Europos Sąjungos fondų, Valstybės biudžeto ir iš savivaldybės biudžeto.

Gausu naujovių: ir mokymuisi, ir pramogoms

Skyriuje įrengtos daugiafunkcės paskirties, įvairiai veiklai ir bendravimui pritaikytos erdvės su tam reikalinga įranga, baldais ir savitais pavadinimais. Bibliotekos direktorė Birutė Ruzgienė pasakoja, kad šiose erdvėse užteks vietos visiems: ir mažiems ir dideliems. Cokoliniame aukšte – į sceną transformuojama 3D erdvė, yra edukacinės dirbtuvės su išmaniąja lenta. 2019 metais, įgyvendinus projektą, cokolinio aukšto didžiausioje erdvėje planuojama atidaryti kino salę ir kėdainiečius pakviesti žiūrėti skaitmeninius kino filmus.

Pirmame aukšte – vadinamoji „Knygų pieva“, abonementas, garso studija, judumo laiptinė. Antrame – „Išmanioji palėpė“ su išmaniuoju stalu, kompiuteriais, stalo žaidimais. Iš jos patenkama į bendravimo terasą, iš kurios atsiveria nuostabūs senamiesčio vaizdai.

Nors oficialus atidarymas dar tik bus – edukacinėse dirbtuvėse jau vyksta neformaliojo vaikų švietimo, gimnazistų užsiėmimai. Ruošiamasi pamokoms. Jaunimas buriasi 3D erdvėje. Nuo spalio pradžios teikiamos knygų skolinimo skaityti namuose paslaugos. Planuojamos naujos veiklos. Išbandoma turima, įsigyjama papildoma įranga. Žaisloteka papildoma jaunimui skirtais stalo žaidimais.

Atidarymas − per miesto Kalėdų eglės įžiebimo šventę

Gruodžio 7 dieną, per miesto eglės įžiebimo šventę, Didžiosios Rinkos aikštėje, pastate Nr. 4, oficialiai atidaromas Vaikų ir jaunimo skyrius. Jį atidarius bus baigtas Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos pastatų rekonstrukcijos ir plėtros projektas, finansuotas iš Lietuvos valstybės investicijų, Kėdainių rajono savivaldybės bei Europos Sąjungos lėšų. Atidarius Vaikų ir jaunimo skyrių, 3D erdvė taps ir Kalėdų senelio rezidencija.  Kiekvieną šeštadienį ir sekmadienį (gruodžio 8 ir 9, 15 ir 16, 21 ir 22 dienomis) nuo 16 iki 18 valandos Kalėdų Senio rezidencijoje esate laukiami visi, kas dar tiki pasakomis ir svajonėmis. 

Durys atviros

Bibliotekos direktorė Birutė Ruzgienė džiaugiasi nauju padaliniu ir sako pirmiausia norinti  padėkoti Kėdainių rajono savivaldybei, visiems, kurie kūrė, ieškojo būdų ir galimybių įgyvendinti šį projektą. „Dėkoju už įdėtą triūsą, išmonę ir širdį į išmaniosios kultūros, edukacijos, kūrybos, tobulėjimo erdves viešojoje bibliotekoje. Kviečiu jose būti, bendrauti, tobulėti. Ateikite, čia visada esate laukiami."

Vaikų ir jaunimo skyrius (vedėja Danguolė Juknevičienė) lauks visų I−V nuo 11 iki 19 val., o šeštadieniais − nuo 10 iki 17 val. Paskutinis mėnesio penktadienis – švaros diena. Vasarą, birželio–rugpjūčio mėnesiais, I−V − nuo 10−17, šeštadieniais − nuo 9 iki 16 val. Įėjimas iš kiemo, nuo evangelikų reformatų bažnyčios pusės. Nulipus žemyn – durys atsivers pačios.
Ekskursijoms būtina išankstinė registracija tel. 8 672 53083.
IKI PASIMATYMO Vaikų ir jaunimo skyriuje!


Kėdainių rajono savivaldybės informacija

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.226.4.91.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Pristatytas fotografijų albumas „Kėdainių šimtmetis fotografijose:1918 – 2018“

Gegužės 18 d. Daugiakultūriame centre buvo pristatytas Kėdainių krašto muziejaus išleistas fotografijų albumas “ Kėdainių šimtmetis fotog...

Mero apsilankymas „Krekenavos agrofirma“ gamykloje – gera naujos mero kadencijos darbo pradžia

Rajono meras Valentinas Tamulis, vykdydamas savo pažadą tampriau bendrauti su rajono verslo įmonėmis, pradėjo susitikimus su rajono verslininkais...