Už apleistus ar nenaudojamus žemės sklypus savininkai mokės brangiau

Kėdainių rajono seniūnijose sudarytos komisijos nenaudojamiems, apleistiems žemės sklypams nustatyti. Komisija seniūnijos teritorijoje iki birželio 15 d. apžiūrėjo ir vizualiai įvertino žemės sklypus.

Nenaudojamiems, apleistiems sklypams priskiriami fizinių ir juridinių asmenų nuosavybės teise priklausantys, nuomojami ar naudojami žemės sklypai, atitinkantys bent vieną iš šių požymių:

1. žemės sklypas nedirbamas, apaugęs žole, nenušienautas, apaugęs krūmais ir pan.;

2. žemės sklype kaupiamos (išskyrus tam skirtas vietas) statybinės ir (ar) teršiančios aplinką medžiagos, statybinis laužas ar daiktai (akivaizdžiai netvarkingos, techninių reikalavimų neatitinkančios transporto priemonės, jų dalys, nenaudojami statybiniai vagonėliai ir pan.), kaupiamos šiukšlės.

Komisija iki einamųjų metų liepos 1 d. parengia preliminarų Nenaudojamų, apleistų žemės sklypų sąrašą.

Į šį sąrašą įrašyti žemės sklypų savininkai, nuomininkai, naudotojai bus informuojami raštu, kad jų turimas sklypas yra įtrauktas į sąrašą ir bus taikomas padidintas nenaudojamiems, apleistiems žemės sklypams savivaldybės tarybos nustatytas 4 proc. žemės ar žemės nuomos mokesčio tarifas.

Asmenys, gavę šią informaciją ir manantys, kad jų turimi sklypai neatitinka nenaudojamų, apleistų žemės sklypų nustatytų kriterijų, turi teisę kreiptis į atitinkamos seniūnijos komisiją dėl išbraukimo iš sąrašo. Komisija, išnagrinėjusi kreipimąsi, priima sprendimą dėl žemės sklypo (sklypų) įtraukimo ar neįtraukimo į sąrašą.

Galutinis sąrašas po atliktų pakeitimų teikiamas patvirtini ne vėliau kaip iki einamųjų metų liepos 20 d.

Administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintas Nenaudojamų, apleistų žemės sklypų sąrašas iki einamųjų metų rugpjūčio 1 d. pateikiamas Valstybinei mokesčių inspekcijai prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos dėl apmokestinimo padidintu žemės mokesčio tarifu bei Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriui dėl apmokestinimo padidintu žemės nuomos mokesčio tarifu.

Raginame visus žemės sklypų savininkus, nuomininkus, naudotojus susitvarkyti turimus žemės sklypus, kad netektų mokėti didesnių mokesčių.

Turto valdymo skyriaus informacija

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.80.82.9.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Įdomaus darbo galimybės jaunam agronomui abejonių nekelia

Iš Kėdainių kilęs, šiuo metu kaunietis Albertas Maskaliūnas yra vienas tų jaunų žmonių, kuriems, įgijusiems universitetinį išsilavinimą,...

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena Kėdainiuose

Gegužės 19-20 d. Kėdainiuose buvo minima partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena.