Ukrainiečiui vaikui bus smagu gauti dovaną, kurią lietė kėdainiečio rankos

Kėdainių lietuvių ir švedų draugija, Kėdainių profesinio rengimo centras ir žymus Lietuvos visuomenininkas Jonas Ohmanas kviečia kėdainiečius prisidėti prie akcijos MĖLYNA ir GELTONA. 
Iki rugsėjo 7 d. laukiama naujų arba geros būklės dėvėtų vaikiškų rūbų, batų, reikmenų, žaislų. Ukrainiečiai  apsidžiaugtų, jei nupirktumėte  kūdikių maistelio, vitaminų, mokyklinių prekių. Jei norite prisidėti,  kreipkitės tel. 8 683 58525 arba rutasvd@gmail.com. Savo dovaną galite pristatyti  į Kėdainių profesinio rengimo centrą,  Šėtos g. 105.


Materialinis ir dvasinis palaikymas


„Kėdainiečių renkami daiktai yra  dvasinio, moralinio, politinio palaikymo išraiška, bet, žinoma,  svarbus ir  materialinis aspektas, − sako Kėdainių lietuvių ir švedų draugijos pirmininkė Rūta Švedienė. −  Kai kas gal pasakys, kad anokia čia pagalba, smulkmės. Bet aš manau, kad  jei po truputėlį kažkas kažką gero darytų dėl kitų, tai ir susidarytų ne taip ir mažai, o ir vieni kitais labiau pasitikėtume gyvenime, savo širdis sušildytume.  Jausti palaikymą, draugystę yra labai svarbu visiems“.

Kėdainiečiai aktyvūs


Tai jau antroji tokia akcija Kėdainiuose. Birželį kėdainiečių surinkti  daiktai atiteko vaikams Lisičiansko vaikų namuose, Avdejevkoje ir  Nižnijos gyvenvietėse prie pat fronto, netoli Severodonecko.  „Paskelbus antrą kartą tokią akciją, jau pačią pirmą dieną  paskambino vaikiškų prekių parduotuvės, esančios J. Basanavičiaus gatvėje (netoli posūkio į Gegučių gatvę) savininkas ir pakvietė atvykti pasiimti daiktų. Jis tiesiog ėmė iš savo parduotuvės lentynų daiktus ir krovė į  maišus vaikiškus batus, kelnes ir kitus rūbus bei daiktus.  Kviečiu norinčius prisidėti eiti ir nupirkti nors po daiktelį iš tos parduotuvės, − taip mes paremsime geraširdiškus  darbus. Visai naujų batų davė ir Kėdainių moteriškų prekių  parduotuvės  „Ananda“ savininkė Reda Bugenė.  Daug naujų porų batų bus nešioti Ukrainos panelytėms! Keli žmonės skambino, sakė turintys vaikų,  anūkų užsilikusių gerų rūbų, batų, tai irgi paėmėme ir dėvėtų. Svarbu jie būtų geri, nesuvelti, tvarkingi, gražiai pateikti. Štai aktyvios ir pilietiškos kėdainietės Gintarė Vainauskienė,  Daiva Makutienė ir dar kelios mamos atnešė ir visai naujų, ir kiek dėvėtų savo vaikų rūbelių, žaislų. Kam juos laikyti, jeigu gali kitam padovanoti? Manau, ukrainiečiui vaikui bus smagu gauti dovaną, kurią lietė ir kėdainiečio rankos. Būtų labai gerai dabar, kai nauji mokslo metai ant nosies,  nusiųsti į Ukrainą būtent mokyklinių prekių“, − kalbėjo R. Švedienė.

Įsitraukė Kėdainių profesinio rengimo centro bendruomenė

 Aktyviai prie akcijos prisijungė Profesinio rengimo centras, jie paskelbė irgi renkantys daiktus ir net pažadėjo padėti nuvežti į Vilnių, atiduoti organizacijai „Mėlyna ir geltona“. 
Anot Kėdainių profesinio rengimo centro direktoriaus Dangiro Kačinsko,  jų įstaiga sudaro galimybę ne tik įgyti profesiją. „Manome, kad labai svarbu diegti ir puoselėti bendražmogiškas vertybes, tad mielai jungiamės prie įvairių akcijų, skatiname savanorystę, stengiamės aktyviai dalyvauti Kėdainių bendruomenės gyvenime. Ši akcija mums svarbi ir dėl to, kad Centras bendradarbiauja su viena iš Kijevo profesinių mokyklų, o  mūsų pedagogai ir studentai yra užmezgę net asmenines draugystes, puoselėja  šiltus santykius.“

Bendradarbiauti kviečia žymiausias  Lietuvos švedas


Bendradarbiauti  kviečiantis J. Ohmanas  daiktus nuveš į Donbasą ir išdalins vaikams, kurie gyvena arti fronto, kartais prie pat pavojingo kontakto linijos. „Kviečiame  padovanoti  Ukrainos  vaikams, gyvenantiems fronto ruože, rūbelių, žaislų, kitų vaikų reikmenų. Ypač reikia batukų, kūdikių  maistelio.  Daiktai yra perduodami tiesiai į rankas arba perduodami per itin patikimus partnerius, su kuriais dirbam jau kelis metus karo sąlygomis“, − sakė J. Ohmanas.
J. Ohmanas su savo įkurtos organizacijos VšĮ „Mėlyna ir geltona“ („Blue/Yellow“) bendraminčiais nuo 2014-ųjų nuolat teikia humanitarinę ir karinę pagalbą. Už nuveiktus darbus organizacijos nariai ne kartą buvo apdovanoti. Lietuva yra viena iš pasaulio šalių, kuri labiausiai ir efektyviausiai remia Ukrainą tiek humanitarine, tiek karine forma. Džiugu, kad ir Kėdainiai neliko nuošaly.
„Esame labai dėkingi žmonėms Kėdainiuose, Panevėžyje, Kaune, Vilniuje, kituose Lietuvos miestuose.  Parama turi ne tik tiesioginę, bet ir psichologinę prasmę, kurią vis labiau jaučiame. Ačiū!“, − sakė J. Ohmanas.

Mėlyna ir geltona  spalvos dominuoja ne tik Kėdainių ir Švedijos vėliavose, bet ir Ukrainos. Tad tegul gerais darbais mus vienija mėlyna ir geltona!

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.242.193.41.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Tęsiasi XII šalies seniūnijų žaidynių „Sportas visiems“ kėdainiečių startai

Jau finišavo XII šalies seniūnijų žaidynių „Sportas visiems“ Kėdainių rajono seniūnijų stalo teniso, krepšinio 3x3, šachmatų ir strė...

Suskaičiuotas 2019 metų valstybinių brandos egzaminų rezultatų derlius

Nacionalinis egzaminų centras jau paskelbė šių metų pagrindinės sesijos valstybinių brandos egzaminų – lietuvių kalbos ir literatūros, mat...