Toliau naikinami Sosnovskio barščiai

2017 metams kovai su Sosnovskio barščiais iš Kėdainių rajono savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos skirta beveik 37 tūkst. eurų.

Barščiai yra naikinami ir mechaniniu, ir cheminiu būdais. Kitais metais bus perkami nauji, specialūs biologiniai-cheminiai preparatai – tikimasi, kad jų veiksmingumas ir efektyvumas bus žymiai didesnis.

Šiuo metu vien tik valstybinėje žemėje 73 ha užima Sosnovskio barščiai. Dar apie 33 ha šie, labai sparčiai plintantys ir išstumiantys vietines rūšis bei didelę žalą ekonomikai darantys invaziniai augalai. užima privačioje žemėje. 

Šiuo metu didžiausi Sosnovskio barščio sąžalynai randami Kėdainių miesto (apie 33 ha) bei Surviliškio seniūnijoje (apie 31 ha). Pastarojoje seniūnijoje barštis net 21 ha plotą apima palei Nevėžio upę. 

Kėdainių rajone šį augalą naikinti pradėta 2006-aisiai. Barščiai plinta labai greitai – vos per vienerius metus, jei nėra naikinamas, jo augimvietės išsiplečia net iki dešimties metrų aplink.

Seniūnijos kasmet perka barščių naikinimo paslaugą, tačiau ir privačių žemių savininkai turėtų šį augalą naikinti savomis jėgomis. Augalą geriausiai nušienauti, tačiau labai svarbu naudotis apsaugos priemonėmis. Ypač saulėtą dieną derėtų būti atsargiems, nes tada augalas išskiria specialią medžiagą, kuri nudegina odą, gali iškilti ir pūslių. 

Šiais metais už skirtus 37 tūkst. eurų barščiai bus naikinami penkiose seniūnijose: Dotnuvos, Kėdainių miesto, Pelėdnagių, Surviliškio ir Vilainių. Augalas yra naikinamas cheminiu ir mechaniniu būdu. 

Pavasarį Aplinkos ministerijoje buvo pristatytas naujas preparatas, kuriuo nupurškus, augalai sunyksta per dvejus, trejus metus. 

Naudojant minėtus herbicidus, sunaikinamas tik pats barštis, o visai kitai aplink augančiai augalijai nėra pakenkiama. Kaimyninės Latvijos patirtis, kurioje naujaisiais herbicidais purškiama jau kelerius metus, parodė, kad toks naikinimo būdas yra efektyvus. 

Ligi šiol Sosnovskio barščiui naikinti dažniausiai yra naudojami herbicidai su glifosato veikliąja medžiaga. Tačiau juos naudojant sunaikinami ir visi kiti augalai nupurkštame plote, o šiems nunykus pradeda dygti nauji Sosnovskio barščiai. Pastariesiems sudygus, būtina ir vėl juos naikinti – kol nebeliks sėklų dirvožemyje. Toks naikinimas ir ilgas, ir brangus. 

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.224.85.115.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Įspūdinga freska – Lietuvos kultūros instituto dovana Šviesiajai gimnazijai

Kėdainių šviesiosios gimnazijos vieną iš sienų papuošė įspūdinga freska. Tai – Lietuvos kultūros instituto dovana šiai ugdymo įstaigai....