Taryba vienbalsiai padidino administracijos direktoriaus rezervą ekstremaliai situacijai valdyti

Kėdainiai yra devintasis rajonas suskubęs tikslinti savivaldybės biudžetą. Šiandien (2020-04-03) neeiliniame ir pirmą kartą nuotoliniu būdu vykusiame posėdyje Kėdainių rajono savivaldybės taryba vienbalsiai padidino administracijos direktoriaus rezervą 287 000 eurų. Iš viso savivaldybė turės 317 000 Eurų sumą, kurią galės skirti ekstremaliai koronaviruso sukeltai situacijai suvaldyti.

Iš administracijos direktoriaus rezervo lėšų sprendžiami medicinos darbuotojų, tarnybų, įstaigų uždaviniai, iškylantys šiomis ekstremaliomis sąlygomis. O, svarbiausia, užtikrinamas gyventojų saugumas ir problemų likvidavimas esant tokiai grėsmingai jų sveikatai situacijai. „Tokio mąsto ekstremalią situaciją jau vargu ar kas ir pamena. Labai norėčiau, kad tai būtų vienintelės įplaukos į šį fondą ir tų lėšų užtektų, tačiau, jau dabar aišku, pasekmėms likviduoti dar kartą turėsime papildyti administracijos direktoriaus rezervą“, ‒ sakė rajono meras Valentinas Tamulis.

Mažinamas mero fondas ir bus naudojamos reprezentacijai numatytos lėšos. Buvo įvertinta ir tai, kad dėl karantino apribojimų pirmiausia sustojo sportinės ir kultūrinės veiklos. Dalis lėšų, kurios buvo skirtos kovo, balandžio ir gegužės mėnesiams, tikrai nebebus panaudotos. Todėl jos taip pat pervestos į administracijos direktoriaus rezervo fondą. Taip pat išanalizavus situaciją ir įvertinus galimas pasekmes, bus laikinai sustabdyti tik kai kurie investicijų projektai.

Kam sumažės finansavimas

Iš švietimo ir ugdymo programos perkelti 52,8 tūkstančiai eurų. Mažinamos išlaidos Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijai, mokinių maitinimui pagal švediško stalo principą ir atsisakyta koofinansuoti švietimo įstaigų dalyvavimą infrastruktūros modernizavimo projektuose. 59,6 tūkstančiais eurų sumažintos VšĮ krepšinio klubo „Nevėžis“, VšĮ „Sporto perspektyvos“, Kėdainių bokso federacijos, Kėdainių sporto klubo „Ateitis“ veiklų programų lėšos. 63,6 tūkstančiais eurų sumažinta ir savivaldybės administracijos Kultūros veiklos programa ir atisakyta Akademijos kultūros centro langų keitimo. Dar 20 tūkstančių eurų pervedama iš aplinkosaugos programos. 29 tūkstančiais eurų yra sumažintas finansavimas kultūros paveldo išsaugojimui ir turizmo skatinimui. Laikinai nebus finansuojama daugiabučių gyvenamųjų namų savininkų bendrijų rėmimo programa bei vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklų įrengimas Surviliškio kaime. Iš viso per visas programas į administracijos direktoriaus fondą taryba sutiko perkelti 287 tūkstančius eurų.

Suplanuoto rezervo nepakaks

Kėdainių rajono savivaldybės Administracijos direktoriaus rezervas yra savivaldybės biudžeto asignavimų dalis, kuri naudojama tik toms reikmėms, kurių negalima numatyti sudarant ir tvirtinant savivaldybės biudžetą. Dažniausiai tie pinigai ir būna skirti ekstremaliosioms situacijoms ir įvykiams, gaisrams ir stichinėms nelaimėms likviduoti bei jų padariniams šalinti. Įprastai šio rezervo dydis būna ne didesnis kaip 1 procentas patvirtintų savivaldybės biudžeto asignavimų sumos. Tvirtinant 2020 metų Kėdainių rajono biudžetą, jame buvo suplanuota 30 000 Eurų. Šiuo metu savivaldybė jau yra įsigijusi įvairių priemonių iš savivaldybės administracijai skirtų asignavimų ir administracijos direktoriaus rezervo.

Kam bus naudojamos lėšos

Visoms šiuo metu suplanuotoms išlaidoms minėtų 317 tūkstančių eurų kol kas pakaks, tačiau pandemija tik įsibėgėja, o karantinas tęsiasi tik trečią savaitę, todėl lėšų dar reikės. Iš paskirtų pinigų bus perkama: 2 plaučių ventiliavimo aparatai su įranga, 5 portatyviniai plaučių ventiliavimo aparatai į greitosios medicinos pagalbos automobilius, medicininės ir apsaugos priemonės: respiratoriai, vienkartinės medicininės apsauginės kaukės veidui, pirštinės vienkartinės, vienkartiniai apsauginiai kombinezonai, apsauginiai akiniai, galvos apdangalai, antbačiai, vienkartiniai chalatai, greiti vienkartiniai testai, dezinfekcinis skystis rankoms ir paviršiams.

Nuotoliniu būdu Kėdainių rajono savivaldybės taryba svarstė tik šį vieną klausimą ,,Dėl Kėdainių rajono savivaldybės tarybos 2020 m. vasario 28 d. sprendimo Nr. TS-1 „Dėl Kėdainių rajono savivaldybės 2020 metų biudžeto tvirtinimot pakeitimo.

Po Tarybos posėdžio teikdamas ataskaitą apie tai, kas jau padaryta valdant koronaviruso pandemiją rajone, meras Valentinas Tamulis įvardino pagrindinius atliktus darbus ir padėkojo visiems už darbą.

Iš visų 60 šalies savivaldybių kovo mėnesį neeiliniai Tarybos posėdžiai jau įvyko Jurbarko, Kauno miesto, Neringos, Prienų Raseinių, Tauragės, Telšių

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 18.206.187.81.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Rinkitės saugias grožio paslaugas

Nepriklausomai nei nuo amžiaus, nei nuo lyties, visi nori būti gražūs, atrodyti puikiai, todėl skuba į grožio salonus ir kirpyklas. Nacionalini...

Bendruomeniniuose šeimos namuose vaikams jaukiau ir saugiau

Vaikų gynimo dienos proga rajono meras Valentinas Tamulis apsilankė rajone veikiančiuose Bendruomeniniuose šeimos namuose. Šešių vaikų šeimyn...