Gražiausiai papuošti pastatai liko įvertinti

Tradiciškai naujųjų metų pradžioje į šventę sukviečiami Kėdainių rajono savivaldybės konkurso „Gražiausiai papuoštas pastatas“ laureatai. Jiems  įteikiamospadėkas ir atminimo dovanėles

Už gražiausiai kaimiškosiose seniūnijose papuoštus pastatus ir jų aplinkas įvertinti:

1. Gyvenamojo namo – Kristinos ir Žymanto Čižauskų sodyba, Koliupės k., Vilainių sen., Kėdainių r.

2. Įmonės, įstaigos, organizacijos – Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro žemdirbystės institutas, Instituto al. 1, Akademijos mstl., Dotnuvos sen., Kėdainių r., direktorius Gintaras Brazauskas.

3. Biudžetinės įstaigos – Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Pernaravos seniūnijos pastatas, Jadvygos Juškytės g. 26, Pernaravos mstl., Pernaravos sen., Kėdainių r. sav., seniūnas Artūras Gustas.

4. Daugiabučio – Ruokio g. 7, Akademijos mstl., Dotnuvos sen., Kėdainių r.

Už gražiausiai Kėdainių mieste papuoštus pastatus ir jų aplinkas apdovanojimai įteikti:

1. Gyvenamojo namo – Vytalijos ir Juozapo Kanišauskų, Paparčių g. 28, Kėdainiuose.

2. Įmonės, įstaigos, organizacijos – Kėdainių krašto kredito unija, administracijos pastatas, Josvainių g. 36, Kėdainiuose, vadovas Egidijus Žaltauskas.

3. Biudžetinės įstaigos – Kėdainių lopšelis-darželis „Puriena“, Mindaugo g. 20, Kėdainiuose, direktorė Birutė Naruševičienė.

4. Daugiabučio namo Kėdainių mieste – išskirtinio, naujai ir originaliai pasipuošusio nebuvo.

Padėkomis už gražiai papuoštus pastatus ir jų aplinkas šventiniu laikotarpiu įvertinti:

1. Gyvenamojo namo – Danutei ir Jonui Baltaduoniams, J. Basanavičiaus g. 83, Kėdainiuose.

2. UAB „Linėja Transport“, Didžioji g. 38, Kėdainiuose, vadovas Gediminas Norkus.

Nori gražios aplinkos ir rodo pavyzdį kitiems

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro žemdirbystės instituto inžinierius Gediminas Tilvikas, atsiėmęs padėką sakė: „Žemdirbystės institutą puošiame, nes kasmet norime būti gražūs ir siekiame rodyti pavyzdį kitiems. Džiugu, kad pavyksta suburti visą kolektyvą, kurio darbuotojai nelieka abejingi, todėl kalėdiniu laikotarpiu mums miela būti drauge ir kartu puošti institutą. Šiais metais ant šviestuvų sukomponavome dirbtinę originalią eglutę. Manau, kad ir kitoms šventėms ieškosime naujų idėjų ir toliau tobulėsime.“

Kėdainių mokyklos-darželio „Puriena“ direktorės Birutės Naruševičienės teigimu, kasmet prieš šventes pedagogams kyla didelis rūpestis, kaip papuošti pastatą.

„Vis dėlto pirmiausia mes tariamės su vaikučių tėvais. Šį sykį nutarėme, kad vaikams labiausia patiktų senis besmegenis. Džiaugiamės nesuklydę, nes mūsų dekoracija sulaukė didelio dėmesio iš mažų vaikų, paauglių ir tėvelių“, – sakė B. Naruševičienė.

Vytalija ir Juozapas Kanišauskai šypsosi, kad idėjų generatoriais yra abudu.

„Kasmet po truputį atsinaujiname, norime puošti kitaip, ieškome įvairovės. Domimės, kaip kitų miestų gyventojai puošiasi. Šiemet apsilankėme Vilniuje, Širvintose Kaune ir Utenoje. Džiaugiamės, kad Kėdainiai taip pat aktyviai puošiasi“, – sakė J. Kanišauskas.

Kėdainių krašto kredito unijos vadovas Egidijus Žaltauskas džiaugėsi, kad jų pastatas šiemet buvo dekoruotas išskirtinai: „Iš tikrųjų mūsų lemputėmis papuošti medeliai buvo labai gražūs ir džiugino akį. Tai – viso kolektyvo darbas. Mes jau ne pirmus metus bandome puošti Kėdainius šventiniu laikotarpiu. Džiaugiamės, kad mūsų idėja taip visiems patiko, jog neliko abejingų. Jau turime naujų sumanymų ir kitiems metams. Drąsiai tikime savo idėjomis.“

Akademijos miestelio gyvnetoja Danutė Andriulaitienė įsitikinusi, kad svarbiausia yra noras puoštis ir idėjos. Tad jai su drauge kilo mintis papuošti balkoną Lietuvos šimtmečiui.

Įmonės „Linėja Transport“ direktorius Gediminas Norkus pasakojo, kad kasmet puošia pastatą šventėms.

„Stengiamės vis padaryti kažkaip kitaip. Šiemet mūsų dekoracija buvo pakankamai brangi, bet džiaugiamės, kad ji kėdainiečiams dovanoja puikias emocijas, nes visi fotografuojasi ir spinduliuoja gera nuotaika“, – sakė G. Norkus.

Konkurso „Gražiausiai papuoštas pastatas“ renginyje dalyvavo Kėdainių rajono savivaldybės administracijos vadovai, skyrių vedėjai, seniūnai. Susirinkusiems koncertavo Kėdainių muzikos mokyklos mokiniai Morta Šablevičiūtė ir Povilas Neliupšis.

Vertinami pagal kriterijus

Konkurso „Gražiausiai papuoštas pastatas“ tikslai – skatinti Kėdainių rajono savivaldybės gyventojus šventiškai puošti individualių ir daugiabučių gyvenamųjų namų, įmonių, įstaigų, organizacijų, biudžetinių įstaigų pastatus, gerinti miesto ir rajono estetinį vaizdą. Sukurti šventinę aplinką Kėdainių mieste ir rajono gyvenvietėse, siekti, kad miesto ir rajono gyvenvietės taptų patrauklios gyventojams ir svečiams. Išrinkti gražiausiai papuoštus individualių ir daugiabučių gyvenamųjų namų, įmonių, įstaigų, organizacijų ir biudžetinių įstaigų pastatus.

Konkurse gali dalyvauti visos Kėdainių miesto ir rajono pramonės įmonės, biudžetinės įstaigos, daugiabučių, individualių ir daugiabučių namų gyventojai. Konkursas „Gražiausiai papuoštas pastatas“ rengiamas kiekvienų metų gruodžio mėnesį dviem etapais. I etapą organizuoja atskirai kiekvienos seniūnijos seniūnas sudarydamas vertinimo komisiją. II etapą organizuoja Kėdainių rajono administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta vertinimo komisija.

I ir II etapo metu sudarytos vertinimo komisijos išrenka:

• gražiausiai papuoštą pastatą kaimiškosiose seniūnijose: individualų namą; daugiabutį namą; įmonės, įstaigos, organizacijos pastatą; biudžetinės įstaigos pastatą;

• gražiausiai papuoštą Kėdainių miesto pastatą: individualų namą; daugiabutį namą; įmonės, įstaigos, organizacijos pastatą; biudžetinės įstaigos pastatą. Pastatų puošyba buvo vertinama pagal šiuos kriterijus:

• puošybos elementų derėjimas prie pastato fasado ir aplinkos;

• originalus ir išradingas puošybos elementų parinkimas; •vientisos puošybos tematikos ir stilistikos išlaikymas;

• vykdomą veiklą atspindinčių puošybos elementų panaudojimas. I etapo konkurso nugalėtojais pripažįstami tie individualūs ir daugiabučiai gyvenamieji namai, įmonių, įstaigų, organizacinjų, biudžetinių įstaigų pastatai, kuriems seniūnijos seniūno sudaryta vertinimo komisija skyrė daugiausia balų. I etapo konkurso nugalėtojai dalyvauja konkurso II etape.

Galutiniais konkurso nugalėtojais pripažįstami tie pastatai, kuriems Kėdainių rajono savivaldybės mero potvarkiu sudaryta vertinimo komisija skyrė daugiausia balų.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.145.83.79.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Kėdainių rajono savivaldybėje prasideda šildymo sezonas

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Ovidijaus Kačiulio įsakymu 2018–2019 m. šildymo sezono pradžia – spalio 19 d.

Rėmėjų lėšomis įrengtas personalo poilsio kambarys

,,Labai džiaugiuosi, kad Psichikos sveikatos skyrius nuolat tobulėja, o atėjus naujiems žmonėms, atsiranda vis naujų ir gerų pokyčių. Kasdien...