Sveikiname visus rajono abiturientus!

Penktadienį su pasididžiavimu "Sudie" savo mokykloms tarė Kėdainių krašto abiturientai. Jų rankose nugulė sunkiu darbu pasiekti brandos atestatai. 

Sveikiname Jus! Gero vėjo, sėkmingų stojimų ir nepamirškite sugrįžti į Kėdainius!

Paaiškėjo, kokių mokyklų abiturientai buvo stipriausi.

Net keturis šimtukus surinko „Atžalyno“ gimnazijos abiturientas Martynas Želnys. Vaikinas iš viso laikė penkis valstybinius egzaminus.

2018 metų brandos egzaminų lyderė – vienos Vilniaus gimnazijos abiturientė. Vilniaus „Gabijos“ gimnazijos mokinė gavo net penkis šimtukus. 

Daugiausia aukščiausių įvertinimų šiais metais pelnė laikiusieji anglų kalbos valstybinį egzaminą, gerai laikytas ir matematikos egzaminas. Šiemet išvis pelnyti 2424 šimtukai. Keturis šimtukus pelnė 17 Lietuvos abiturientų.

4 šimtukus į savo kraitę susikrovė abiturientai iš Biržų „Saulės“, Jonavos J.Ralio, Kėdainių „Atžalyno“, Klaipėdos „Ąžuolyno“, Marijampolės Rygiškių Jono, Šiaulių „Romuvos“, Vilniaus licėjaus, Vilniaus M.Biržiškos, Vilniaus S.Daukanto, Vilniaus Jėzuitų, Kauno VDU „Rasos“, Kauno KTU, Kauno „Saulės“ gimnazijų.

Egzaminus laikė 365 Kėdainių savivaldybės gimnazijų kandidatai.  Iš paskelbtų rezultatų  labai džiugina, kad  šimto balų įvertinimą gavo net 31 kandidatas: iš anglų kalbos  10 abiturientų gavo šimtukus iš „Atžalyno“ gimnazijos ir 9 iš Šviesiosios gimnazijos; iš biologijos –  3 abiturientai iš „Atžalyno“ gimnazijos ir 1 iš Šviesiosios gimnazijos; iš matematikos –  1 iš „Atžalyno“ gimnazijos; iš informacinių technologijų – 1 iš „Atžalyno“ gimnazijos ir 5 – iš Šviesiosios gimnazijos; iš lietuvių kalbos ir literatūros – 1 iš „Atžalyno‘ gimnazijos. Užderėjo daugiau šimto balų vertinimų nei praėjusiais metais (buvo 23). Ir dar ne visų egzaminų turime rezultatus.
Informacinių technologijų egzaminą laikė 44 kandidatai. Visi sėkmingai išlaikė, ir nemažai abiturientų išlaikė aukštesniu lygiu, t. y. įvertinimas 86–100 balų (net 43 proc.).
Užsienio kalbos (anglų) egzaminą laikė 282 bendrojo ugdymo mokyklų mokinių. Neišlaikiusiųjų nėra. Daugumos abiturientų gauti įvertinimai atitinka pagrindinį  pasiekimų lygį, t. y. įvertinimai nuo 36 iki 85 balų (60 proc. tokių įvertinimų).
Biologijos egzaminą laikė 91 abiturientas. Visi išlaikė šį egzaminą. Ir dominuoja pagrindinis pasiekimų lygis (apie 50 proc. kandidatų pasiekė šį lygį).
Matematikos egzaminą laikė 225 kandidatai.  Nepasisekė išlaikyti šio egzamino 17 savivaldybės abiturientų (7,6 proc.) ir daugiausia įvertinimų atitiko  tik patenkinamą pasiekimų lygį, t. y. 16–35 balai (tokių abiturientų 54,22 proc.).
Lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą rinkosi ir laikė 237 kandidatai.  Egzaminą išlaikė 95,36 proc. visų laikiusiųjų.  Daugiausia įvertinimų atitinka pagrindinį pasiekimų lygį (55,27 proc.).
Užsienio kalbos (rusų) egzaminą laikė 5 rajono abiturientai ir visi sėkmingai išlaikė.
Fizikos egzaminą laikė 28 kandidatai. Visi sėkmingai išlaikė šį egzaminą ir fizikos pasiekimų lygis – pagrindinis (net 68 proc. abiturientų pasiekė šį lygį).
Kandidatai, kurie neišlaikė lietuvių kalbos ir literatūros egzamino per pagrindinę sesiją, galės laikyti mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą per pakartotinę sesiją liepos 9 d. Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje (bazinėje mokykloje).

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.80.38.5.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

BRAVO mokiniai 2019 apdovanojimų ceremonija jau šiandien

Kėdainių rajono mokinių ir mokytojų apdovanojimų ceremonija - šiandien 19 val. pramogų centre „Vikonda“. Visus labai kviečiame atvykti į ...

Efektyvus šilumos taupymas – mažesnės sąskaitos už šilumą

Sausio mėnesį kai kuriems Kėdainių miesto daugiabučių namų gyventojams standartinio dviejų kambarių buto šildymas kainavo 31 eurą (pvz.: A....