Šv. Huberto dienos proga pasveikinti medžiotojai

Lapkričio 3-oji – Šv. Huberto, t. y. Medžiotojų, diena. Šią dieną nuo seno Lietuvoje prasidėdavo medžioklės sezonas. Tradiciją būtent šią dieną susirinkti ir tarpusavyje pabendrauti turi ir Kėdainių medžiotojai, susibūrę į Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugiją. Ji šiuo metu vienija apie 600 medžiotojų.

Šiemet medžiotojai lapkričio 3-ąją ne tik paminėjo savo globėjo dieną, bet ir atšventė atkurtos Kėdainių medžiotojų draugijos septyniasdešimtmetį. Ta proga medžiotojus pasveikino ir rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius bei savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.

Rajono meras, sveikinęs krašto medžiotojus, džiaugėsi, kad požiūris į medžioklę bei medžiotojus keičiasi į gerąją pusę.

Atvykęs į šventę, vykusią šaudykloje buvusiame Kėdainių aerodrome, S. Grinkevičius kartu su administracijos direktoriumi O. Kačiuliu įteikė savivaldybės mero bei draugijos bendras padėkas nusipelniusiems medžiotojams, taip pat ir kiekvienam medžiotojui klubui bei būreliui atskirai.

Pasak draugijos pirmininko Lioniaus Stanevičiaus, tokių suėjimų metu medžiotojai aptaria įvairias aktualijas, problemas, o tądien buvo prisiminti ir buvę draugijos vadovai, nariai, o išėjusieji Amžinybėn pagerbti tylos minute.

„Šiuo metu bene didžiausias medžiotojų galvos skausmas – išaugusi žvėrių populiacija. Ypač daug mūsų miškuose pastebima elninių gyvūnų – stirnų, elnių. Kasmet gausėja ir plėšrūnų – vilkų, lūšių – skaičius. Mūsų miškuose gyvena apie tūkstantis stirnų, 600 elnių. Šernų šiuo metu yra belikę 300 gyvūnų, praėjusiais metais buvo sumedžiota jų apie 1300. Iki šiol Kėdainių rajono miško plotuose šernus naikinanti liga – afrikinis kiaulių maras – vis dar yra paplitusi. Dar viena rimta problema – plėšrūnų gausa. Turima per daug vilkų bei lūšių. Iki šiol su Aplinkos ministerija nėra sutarimo, kaip tą vilkų skaičių reguliuoti“, – sakė L. Stanevičius.

Šiuo metu mūsų rajone yra pastebėta apie 20 vilkų. Praėjusiais metas visos Lietuvos mastu buvo galima sumedžioti 60 šių gyvūnų. Kadangi praėjusiais metais kėdainiečiai medžiotojai nesumedžiojo nė vieno vilko, tikimasi, kad tai pavyks padaryti šio sezono metu.

Parengta pagal Kėdainių rajono savivaldybės informaciją

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.90.12.112.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Muzikos festivalis „Saulės šypsena 2019“

Balandžio 18 d. Marijampolės profesinio rengimo centre vyko 13- asis tradicinis respublikinis muzikos festivalis „Saulės šypsena 2019“. Kiekv...

Balandžio 22-28 d.minima Pasaulinė imunizacijos savaitė

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas kviečia balandžio 22–28 d. paminėti Pasaulinę...