Seminaras-diskusija „Kėdainių rajono mokinių gyvensena ir savijauta“

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo seminarą-diskusiją „Kėdainių rajono mokinių gyvensena ir savijauta“.

Sveikinimo žodį tarė Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis bei Visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė, kuri pasidžiaugė, kad rajono gyventojams yra svarbi vaikų sveikata ir savijauta. D. Avižiuvienė priminė, kad Tarptautinis mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos ir sveikatos tyrimas (HBSC) yra vykdomas nuo 1994 m., o Kėdainių rajonas prie šio tyrimo prisijungė nuo 2010 m., taip pat trumpai aptarė, kokia situacija buvo ankstesniais metais bei į ką būtina atkreipti dėmesį, kad rezultatai gerėtų.  

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Sveikatos tyrimų instituto atstovai Prof. Kastytis Šmigelskas ir Tomas Vaičiūnas skaitė pranešimą „Kėdainių rajono mokinių gyvensena ir savijauta“, kuriame aptarė Tarptautinio mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos ir sveikatos tyrimo (HBSC) rezultatus. Pagrindinis šio tyrimo tikslas – geriau pažinti Kėdainių rajono savivaldybės 11, 13 ir 15 m. amžiaus moksleivių gyvenseną ir sveikatą, įvertinti jų pokyčius, atsiradusius dėl įvairių socialinių, politinių, ekonominių ir kitų permainų ar reformų.

K. Šmigelskas akcentavo, kad Kėdainių rajono jaunuoliai dažniau reguliariai valosi dantis, dažniau vartoja daržoves ir vaisius, be to, jaučia didesnę socialinę paramą mokyklos aplinkoje palyginus Lietuvos kontekste, tačiau išskyrė, kad moksleiviai dažniau vartoja mažą maistinę vertę turinčius produktus (saldžiuosius gėrimus, saldainius, šokoladą), rečiau pusryčiauja, mažiau užsiima intensyvia fizinio aktyvumo veikla, dažniau rūko elektronines cigaretes, lyginant su šalies vidurkiu.

Seminaro-diskusijos metu pasisakė ir VšĮ „Domus solis“ lektorė, Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Lietuvos socialinių tyrimų centro atstovė Irena Blaževičė, kuri pristatė pranešimą „Vaikų psichikos sveikatos iššūkiai ir galimi sprendimo būdai“. Lektorė išskyrė kelis patarimus: gerinti mokyklos mikroklimatą, stiprinti mokyklų sąmoningumą vaikų psichinės sveikatos atžvilgiu bei sveikatą išskirti kaip mokyklos prioritetą. Taip pat lektorė akcentavo, kad svarbu skatinti ir tėvų sąmoningumą ugdant ir kuriant tarpusavio ryšį su vaiku. 

I. Blaževičė džiaugėsi gavusi galimybę vykdyti užsiėmimus ir Kėdainių rajono mokykloje, kurie vyko Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro 2018-2019 m. vykdomo projekto „Elgsenos keitimo iniciatyvos Kėdainių rajono vaikams ir jaunimui“ metu (projektas finansuojamas Valstybės lėšomis).

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Daiva Mickevičienė.}

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 18.232.38.214.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Kultūros darbuotojai atsisveikino su Kėdainių kultūros centru.

Pradedama pastato renovacija

Kėdainių rajono savivaldybė jau davė startą įmonei UAB Vyteda kapitaliai rekonstruoti miesto centre esantį 2 aukštų Kėdainių kultūros cent...

Rinkitės saugias grožio paslaugas

Nepriklausomai nei nuo amžiaus, nei nuo lyties, visi nori būti gražūs, atrodyti puikiai, todėl skuba į grožio salonus ir kirpyklas. Nacionalini...