Sekmines Paberžėje švęs rekordinis žmonių skaičius

Jau trisdešimt metų skaičiuojančios Sekminės į Kėdainių dvasinės traukos centrą Paberžę pritraukia rajono gyventojus bei svečius į senąsias tradicijas puoselėjančią šventę. Čia niekad netrūksta nuotaikingų pramogų, kai atliekamos išraiškingos pavasario ciklo dainos, nejučia įsisuki į šokio sūkurį ar žaidimus. O kaip be šventės akcento – kiaušinienės, kurią skanaus susirinkusieji. Taip bus prisiminamos pagoniškosios tradicijos, sakančias, kad iš kiaušinio pasaulis prasidėjo.

„Sekminės – tai Velykų ciklo pabaiga, pavasario žalumos šventė. Su šia švente yra brėžiamas savotiškas perėjimas iš pavasario į vasaros ciklą“, – akcentavo Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjo pavaduotojas Kęstutis Stadalnykas.

Šventė kaskart atranda vis naujus svečius, kuriuos traukia įspūdinga aplinka bei žmonės. Tikimasi šiais metais sulaukti daugiau kaip 300 svečių.

Sekminės Paberžėje jau skaičiuoja šimtą metų. Kaip pastebėjo Akademijos kultūros centro vadovė Žydronė Smulskienė, „nuo neatmenamų laikų žmones traukė Sekmines švęsti Paberžėje“. Patirti pagoniškąsias tradicijas: pamatyti, kaip berželių šakomis apkaišyti namai, kaip aukojama duona.

Šventėje, kuri vietiniams įgavo Paberžės atlaidų reikšmę, susirinks įvairūs Kėdainių krašto folkloro kolektyvai: Akademijos kultūros centro  ansamblis „Seklyčia“, Josvainių vaikų ir jaunimo muzikinio klubo „Auštarietis“ ansamblis „Auštaras“, Kėdainių  kultūros centro  – „Jorija“, vaikų ansamblis „Kleketukai“, Sirutiškio – „Radasta“, vaikų liaudiškos muzikos kapela „Siručiukai“, ansambliai – „Kalnaberžiai“ bei „Žalasys“, Krakių kultūros centro  – „Žiedupė“ ir vaikų ir jaunimo ansamblis „Smilgelė“, Šėtos kultūros centro – „Sidabrinė gija“ bei Truskavos kultūros centro ansamblis.

Šiais metais sulauksime dvaro kadrilinių šokių grupės iš Latvijos Lūznavos. O penkis Lietuvos etnografinius regionus pristatys įvairūs svečiai. Žemaitiją – akademinio žemaičių jaunimo korporacijos „Somogitia“ folkloro ansamblis „Virvytė“, Dzūkiją – Kaišiadorių kultūros centro folkloro ansamblis „Verpeta“, Suvalkiją – Šakių rajono savivaldybės Griškabūdžio kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Užnovietis“, Aukštaitiją – Ukmergės kultūros centro  folkloro ansamblis „Pyniava“ ir Mažąją Lietuvą – Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro folkloro ansamblis „Alka“.

Kviečiame dvasią praturtinančią šventę patirti drauge ir birželio 9 d. atvykti į Paberžę.

10.30 val. šv. Mišios Paberžės Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje.

Po mišių – folkloro kolektyvų sambūris prie senosios klebonijos.

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.242.193.41.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Tęsiasi XII šalies seniūnijų žaidynių „Sportas visiems“ kėdainiečių startai

Jau finišavo XII šalies seniūnijų žaidynių „Sportas visiems“ Kėdainių rajono seniūnijų stalo teniso, krepšinio 3x3, šachmatų ir strė...

Suskaičiuotas 2019 metų valstybinių brandos egzaminų rezultatų derlius

Nacionalinis egzaminų centras jau paskelbė šių metų pagrindinės sesijos valstybinių brandos egzaminų – lietuvių kalbos ir literatūros, mat...