„Seklyčia“ paminėjo kūrybinės veiklos 35 metų sukaktį

Akademijos kultūros centro folkloro ansamblis „Seklyčia“, buriantis 12 moterų, šventė savo kūrybinės veiklos 35 metų sukaktį.

Gražioje dainingoje šventėje netrūko dėmesio šviesios atminties ilgametės ansamblio dainininkės Bronislavos Gaučienės kūrybiniam palikimui. Ši šviesuolė pateko į Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rengiamų ir leidžiamų albumų serijos „Dainų karaliai ir karalienės“ gretas.
Rajono meras Valentinas Tamulis sveikindamas „Seklyčios“ dainininkes su gražia švente linkėjo joms geros sveikatos, skambių dainų ir sėkmės puoselėjant bei skleidžiant gyvąsias tradicijas.
Ansamblio vadovė Ona Auškalnienė, padėkojusi  už šiltus sveikinimus, visus šventės dalyvius pakvietė į trumpą muzikinę ansamblio istorijos kelionę. 

33 metus Akademijos kultūros centro folkloro ansambliui „Seklyčia“ vadovaujanti LAMMC Žemdirbystės instituto vyresnioji mokslo darbuotoja, daktarė Ona Auškalnienė, didesnę laisvalaikio dalį skiria etnokultūrinei veiklai, kuri yra ne tik hobis, bet ir gyvenimo dalis. O. Auškalnienės vadovaujamas kolektyvas tapo vienu brandžiausių folkloro ansamblių rajone.

„Seklyčios“ dainos skamba įvairiose mūsų rajono šventėse, respublikiniuose festivaliuose ir susibūrimuose, ne kartą viešėta užsienyje.

Kolektyvo vadovei įteikta Kėdainių krašto kultūros premija už etnokultūros puoselėjimą, lietuviškos tautosakos sklaidą, tradicijų bei papročių saugojimą ir jaunimo tautiškumo ugdymą

Ten, kur skamba „Seklyčios“ dainos, niekada netrūksta geros nuotaikos ir puikių emocijų. Šis kolektyvas tapo puikiu Kėdainių krašto kultūriniu ambasadoriumi, mat moterys dainuoja  autentiškas liaudies dainas, užrašytas Kėdainių rajone.

Ona Auškalnienė kviečia visus dažniau užtraukti dainas, juk dainavimas  - tam tikras atsipalaidavimas ir meditacija. Vadinasi, ne tik malonumas, bet ir sveikata.

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.87.250.158.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

AB „Kauno grūdai“ plečia savo veiklą Kėdainių rajone

Sparčiai augant AB „Kauno grūdai“ greitai paruošiamų produktų verslui, bendrovė Kėdainių rajone planuoja investuoti daugiau nei 3 mln. eur...

Surinks nupuoštas eglutes ir eglių šakas

Pasibaigus didžiosioms žiemos šventėms, pamažu atsisveikiname ir su šių švenčių simboliais – kalėdiniais papuošimais. Tradiciškai eglut...