Savivaldybės lygio ekstremalioji situacija – dėl Nevėžio upės taršos

Penktadienį, rugsėjo 21-ąją, Kėdainių rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija paskelbė savivaldybės lygio ekstremaliąją situaciją dėl nepilnai išvalytų nutekamųjų vandenų patekimo į Nevėžio upę.

Nelegaliai į kanalizaciją išleistoms toksinėms medžiagoms sutrikdžius UAB „Kėdainių vandenys“ valymo įrenginių darbą, jie vis dar nėra pajėgūs tinkamai išvalyti į Nevėžį patenkančių nuotekų, tad tarša organinėmis medžiagomis leistinas normas upėje viršija tris kartus.

Sprendimas turėtų pagerinti bendradarbiavimą

Todėl penktadienį posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija, kurios pirmininkas – rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis, nariai: mero pavaduotoja Olga Urbonienė, savivaldybės administracijos vyr. specialistas civilinei ir priešgaisrinei saugai Stasys Okunevičius, Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius, Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Jolanta Sakavičienė, Teisės ir personalo skyriaus vedėjas Dalius Ramonas, Kėdainių rajono valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Alfonsas Genys, Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas, Kėdainių rajono policijos komisariato atstovas Kęstutis Gomoliauskas, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM Kauno departamento Kėdainių skyriaus vedėja Ona Šulcienė, Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Kėdainių rajono agentūros vyr. specialistas Albertas Narvidas, Kėdainių miesto seniūnijos seniūnas Valentinas Tamulis, paskelbė savivaldybės lygio ekstremaliąją situaciją dėl nepilnai išvalytų nutekamųjų vandenų patekimo į Nevėžio upę.

Rajono savivaldybės administracijos direktoriaus O. Kačiulio teigimu, šis sprendimas turėtų pagerinti bendradarbiavimą tarp skirtingų institucijų ir greitesnį avarijos likvidavimą

Kėdainių rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje nutarta:

1. Pritarti su pastabomis UAB „Kėdainių vandenys“ pateiktam ekologinės avarijos suvaldymo planui;

2. Kėdainių Aplinkos apsaugos agentūrai, UAB „Kėdainių vandenys“ sustiprinti nutekamųjų vandenų monitoringą;

3. Rajono ūkio subjektų, įstaigų vadovams užtikrinti gamtosaugos reikalavimų vykdymą;

4. Institucijoms, ūkio subjektams, kitoms įstaigoms griežtai vykdyti LR vidaus reikalų ministro 2010-07-30 įsakymo Nr. IV-517 „Dėl keitimosi informacija apie įvykį, ekstremalųjį įvykį ar ekstremaliąją situaciją
tvarkos aprašo“ reikalavimus;

5. Pavesti Kėdainių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biurui ekstremaliosios situacijos laikotarpiu organizuoti vandens mikrobiologinio užterštumo tyrimus Nevėžio upėje – aukščiau ir žemiau
UAB „Kėdainių vandenys“ nutekamųjų vandenų išleistuvo.

Tyrimai atliekami septynias dienas

Nepaprastoji padėtis paskelbta iš karto, kai tik rugsėjo 20 dieną buvo gautas Aplinkos apsaugos departamento raštas apie Nevėžyje užfiksuotus taršos rodiklius. Jame naujausių tyrimų duomenimis, ištyrus upės vandens mėginius 1,3 kilometro žemiau nuotekų išleidimo vietos, fiksuota tarša organinėmis medžiagomis leidžiamas normas viršija kiek daugiau nei tris kartus.

Tačiau tai nėra tikslūs šių dienų situaciją atspindintys duomenys, nes biologinio užterštumo rodikliai paaiškėja mėginius tiriant septynias dienas. Aplinkosaugininkų teigimu, laboratorinio tyrimo metodikos ir proceso paspartinti negalima.

Sumažėjo biologinė Nevėžio tarša

Bendrovės „Kėdainių vandenys“ vadovo Kęstučio Vaitkevičiaus teigimu, šiuo metu biologinių valymo įrenginių darbą jau pavyksta normalizuoti. Paskutiniais tyrimų duomenys rodo, kad sumažėjo biologinė Nevėžio tarša, į upę išleidžiamas vanduo skaidrėja. Šiai dienai išvaloma apie 90 procentai teršalų, tačiau reikia, kad šis rodiklis būtų dar didesnis.

Valymo įrenginių funkcionavimą planuojama visiškai atstatyti per savaitę, jeigu vėl nesikartos nelegalūs nuodingų chemikalų išleidimai į miesto kanalizaciją.

Galutinį veiksmų planą „Kėdainių vandenų“ vadovas žada pristatyti rugsėjo 26 dieną.

Daugiau informacijos apie tai rasite:
/go.php/lit/Ieskoma-priemoniu-ir-budu-kaip-suvaldyti-nevezio-upes-tarsa

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.152.38.154.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Džiugios dovanos Kėdainių sporto centro lengvaatlečiams

Kėdainių sporto centro lengvaatlečiai sulaukė puikios dovanos – šuolio į aukštį sektoriaus.

Jaunųjų žvejų varžybos 2019

Registracija

Birželio 30 dieną, sekmadienį, prie Bublių užtvankos vyks nemokamos žvejybos varžybos vaikams. Žvejyba plūdine arba dugnine meškere.