Rajono nevyriausybinės organizacijos dalinosi sėkmės istorijomis ir gerąja patirtimi

Kėdainių rajono savivaldybės administracija, Kėdainių rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų taryba ir Kėdainių rajono vietos veiklos grupė š. m.  lapkričio 29 d. organizavo nevyriausybinių organizacijų forumą „Rajono nevyriausybinės organizacijos: ko galime pasimokyti vienos iš kitų“.

Nuo 2014 metų, kuomet pirmą kartą buvo išrinkti nevyriausybinių organizacijų atstovai į rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybą, tapo tradicija metų pabaigoje susirinkti į forumą ir pasikalbėti apie tai, kas rūpi rajono nevyriausybinėms organizacijoms, kaip sustiprinti partnerystę tarp pačių organizacijų, vietos valdžios ir kurti bendrystę.

Sveikindamas rajono nevyriausybinių organizacijų forumo dalyvius, rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius pasidžiaugė stipriomis rajono nevyriausybinėmis organizacijomis, ypač kaimo bendruomeninėmis, kurios pradėjo vykdyti verslą ir kurti naujas darbo vietas.

„Manau, kad Kėdainiuose yra daug puikių nevyriausybinių organizacijų, kurios aktyviai vykdo savo veiklą. Pagal sritis – galima išskirti kaimo bendruomenės ir sporto nevyriausybines organizacijas, kurių pastebime daugiausia. Džiugu, kad organizacijos traktuojamos kaip puikus pavyzdys ugdyti pilietiškumą, tai atsakingų žmonių veikla ir svarbus darbas. Tikiuosi, kad nevyriausybinių organizacijų veikla plėsis ir kompetentingi žmonės noriai ir toliau dalinsis savo patirtimi“, – pažymėjo rajono savivaldybės meras S. Grinkevičius.

Šių metų forume rajono nevyriausybinės organizacijos dalinosi sėkmės istorijomis, gerąja patirtimi ir, kaip forumo pavadinimas skelbė, mokėsi vienos iš kitų. Tas, kas mokosi, turi galimybę atrasti prasmę bei buvimo kartu džiaugsmą. Tai yra be galo svarbu, nes bendruomeniškumas užtikrina aiškų tikslą. Sėkmę, naudą ir svarbą vietos bendruomenės gerovei kūrti. Toks žingsnis yra tiek vietos valdžios, tiek ir nevyriausybinių organizacijų pagrindinis siekis. 

Forumo dalyviai susipažino su nevyriausybinėmis organizacijomis, dirbančiomis su vaikais ir jaunimu kultūros ir sporto srityse, organizacijomis, kurios visą savo laiką skiria suteikti pagalbą žmonėms, ištiktiems gyvenimo negandų, nukentėjusiems nuo smurto, kenčiantiems nuo įvairių priklausomybių.

Apie tarptautinių „Erazmus+“ projektų teikiamas galimybes ir Europos savanorių tarnybos projektų poveikį vietos bendruomenei pristatė Aistė Natkevičiūtė, Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros Europos savanorių tarnybos projektų koordinatorė bei savanorės Dalia Gvazdaitytė ir Leonora Smulskytė.

„Džiaugiamės, kad rajono nevyriausybinių organizacijų forumas tampa priemone, suburiančia suinteresuotas puses dialogui ir diskusijai, skatina dalintis patirtimi, mokytis vienoms iš kitų. Kartu spręsti kylančias problemas, stiprinti tarpusavio partnerystę, suprantant, kad pastarosios yra partnerės, o ne konkurentės“, – sakė Audronė Stadalnykienė, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos vyr. specialistė (jaunimo reikalų koordinatorė), koordinuojanti rajono nevyriausybinių organizacijų veiklą.


Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.161.100.24.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Moterys tyrėsi aktyviau

VšĮ Kėdainių PSPC darbuotojai įgyvendina Kėdainių rajono savivaldybės remiamą tęstinę programą „Padėk savo širdžiai“.

Kėdainių profesinio rengimo centras sulaukė svečių

Kėdainių profesinio rengimo centre lankėsi Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas A. Navickas.