Prognozuojama, kad buvimo laikas mokyklose bus ilgesnis

Vyriausybėje LR švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius pristatė sprendimą dėl naujų mokslo metų. Pagrindinė ir šiuo metu aktualiausi žinia yra ta, kad mokslo metų pradžia bendrojo ugdymo mokyklose, profesinio mokymo įstaigose, aukštosiose mokyklose, išskyrus pirmakursius, prasidės įprastu būdu – mokyklų patalpose – rugsėjo 1 d. Pateikiame informaciją iš ŠMSM svetainės ir Švietimo skyriaus vedėjo Juliaus Lukoševičiaus komentarą.

„Savivaldybės mokyklose mokslo metai prasidės rugsėjo 1-ąją įprastu būdu. Laiku mokslo metai prasidės ir neformaliojo vaikų švietimo įstaigose. Rugpjūčio antroji pusė bus skirta aptarti ugdymo proceso įvairiems modeliams.

Mokyklų laukia daug iššūkių: mokinių srautų paskirstymo per skirtingus įėjimus į įstaigą, klasių, koridorių skyrimo pagal amžiaus tarpsnius, laikinų erdvių sudarymo valgyklose, sporto salėse, ugdymo proceso organizavimo įprastu būdu pasikeitusiomis sąlygomis. Gali tekti perskirstyti valdymo ir pagalbos specialistų funkcijas, atlikti darbus, kurių vienoje ar kitoje pareigybėje nebuvo. Prognozuojame, kad buvimo laikas mokyklose bus ilgesnis, nes bus ilgesnės pertraukos, atskiroms klasėms pamokų pradžią nustačius ne 8 val., o 9 ar 10 val., ugdymo procesas ir baigsis vėliau.

Turės būti intensyvinami pavežėjimo grafikai. 48 procentai mokinių vežami maršrutiniais autobusais. Dėl reikalavimų viešajame transporte bus reikalingi papildomi sprendimai. Labai svarbu, kad Švietimo , mokslo ir sporto ministerijos skiriamos lėšos būtu skiriamos ten, kur didžiausias poreikis, naudojamos labai racionaliai.

Tikiu, kad savivaldybės švietimo ir pagalbos įstaigose geros vadybos ir puikių mokytojų bei švietimo pagalbos specialistų, ūkinio-pagalbinio personalo dėka mokiniai nepajus nesklandumų, tėvai jausis ramūs, išleidę vaikus į ugdymo įstaigą“, − sakė J. Lukoševičius.

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 18.208.202.194.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Kėdainių PSPC gauta mokama sezoninio gripo vakcina

VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre ir rajono ambulatorijose pradėtas skiepijimas mokama keturvalente gripo vakcina „Influvac ...

Meras siekia išspręsti kelių tvarkymo problemas

Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis aukščiausiu lygmeniu kelia rajono kelių asfaltavimo problemas. Dėl Kėdainių krašto kel...