Policijos reidas. Drausmina vairuotojus, kurie naudojasi mobiliaisiais telefonais

Vis dar didelė dalis vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant. Todėl visą šią savaitę, lapkričio 16–22 d., policija šalies keliuose organizuoja tikslines prevencines priemones. Dėmesys skiriamas vairuotojams, ar jie vairuodami neužsiima pašaline veikla, nesusijusia su saugiu dalyvavimu eisme.

Policijos pareigūnai šią prevencinę priemonę vykdys taikydami įvairius patruliavimo būdus, prioritetas bus teikiamas nekontaktiniam pažeidimų atskleidimui taikant efektyvius pažeidimų fiksavimo metodus, pavyzdžiui, ne tik fiksuojant vaizdą iš eisme dalyvaujančios tarnybinės transporto priemonės, bet ir iš šalia kelio esančių pastatų, patruliuojant pėsčiomis, išlipus iš transporto priemonės ir pan. Šių metų gegužę (25–31 d.) ir spalį (7–13 d.) organizuotų analogiškų prevencinių priemonių metu buvo išaiškinti atitinkamai 1 192 ir 1 002 atvejai, kai vairuotojai vairuodami naudojosi mobiliojo ryšio priemonėmis.

Vairuojant naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis nemažai daliai vairuotojų tarsi įprasta ir net nesusimąstoma, kad tai gali būti viena iš eismo įvykio priežasčių. Statistika byloja, kad beveik trečdalis visų eismo įvykių įvyksta dėl vairuotojų veiksmų, nesusijusių su vairavimu, nepakankamo dėmesingumo ir atidumo kelyje. Per metus policijos pareigūnai išaiškina 18 000–20 000 atvejų, kai vairuotojai nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo vairuojant nesinaudoti mobiliojo ryšio priemonėmis neturint laisvų rankų įrangos.

Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys akcentuoja: „Užtenka akimirkos nukreipti dėmesį nuo vairavimo ir to, kas vyksta kelyje, ir iki nelaimės – vienas žingsnis. Tokie eismo įvykiai, kai atsitrenkiama į priekyje važiuojančią transporto priemonę, darant posūkį, išvažiuojant iš šalutinio kelio, kai nepastebima einančio pėsčiojo, yra neretai susiję su tuo, kad vairuotojas dėmesį nukreipė nuo savo pagrindinio darbo – vairavimo, nes reikėjo skubiai atsiliepti į mobiliojo skambutį, perskaityti gautą žinutę išmaniajame, čia ir dabar su keleiviu išspręsti neatidėliotiną problemą“.

Už naudojimąsi mobiliuoju telefonu vairuojant – ne tik bauda, bet ir teisių atėmimas.

Administracinė atsakomybė už draudimo vairuotojams naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, kai jomis naudojamasi rankomis (išskyrus tuos atvejus, kai stovinčios transporto priemonės variklis išjungtas), nesilaikymą numatyta Administracinių nusižengimų kodekse (417 straipsnio 3 dalis). Bauda siekia nuo 60 iki 90 eurų, už šį nusižengimą gali būti skiriamas ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo 1 iki 3 mėnesių.


Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.128.199.88.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Atliekų tvarkymo centrai pataria – rūšiuoti naudinga ir nesunku

Partnerio turinys

Šiukšlės, netvarka ir dėl jų kylanti rizika sveikatai, nemalonūs kvapai bei kitos problemos nepatinka niekam. Dėl to dabartinė visuomenė vis ...

Kaip išsirinkti geriausią keptuvę savo virtuvei?

Partnerio turinys

Žmonės, kurie mėgsta gaminti, mėgsta kokybiškas priemones maisto gamybai, todėl renkasi tik aukščiausios kokybės gaminius.