,,Po Svarstyklių ženklu – 20 metų kartu”

Spalio 5-ąją Kėdainių arenoje VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) šventė savo gimtadienį - ,,Po Svarstyklių ženklu – 20 metų kartu”. 

Šventėje dalyvavo LR Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, LR Seimo narys Darius Kaminskas, rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, administracijos atstovai, rajono Tarybos nariai, kviestiniai svečiai, kolegos, įmonių, įstaigų vadovai, rėmėjai bei gausus būrys Kėdainių PSPC darbuotojų ir veteranų. 

Šventinio renginio metu buvo pristatytas filmas, kaip per dvidešimtį metų keitėsi Kėdainių PSPC ir koks jis yra šiandien. Sulaukta daug sveikinimų ir palinkėjimų. Padėkos raštais apdovanoti kelios dešimtys įstaigos darbuotojų. Susirinkusiems koncertavo Deividas Bastys, viešnia iš Latvijos Samanta Tina, net pats šventės vedėjas Giedrius Leškevičius. 

Muzikinė dovana įstaigos gimtadienio proga buvo Kėdainių PSPC gydytojos psichiatrės Aistės Leleikienės ir jos vyro Giedriaus Leleikos, kurie groja grupėje ,,Sadūnai”, pasirodymas. Scenoje pasirodė ir Kėdainių kultūros centro vaikų popchoras ,,Perliukas" (vadovė Daiva Makutienė). Susirinkusiems šoko buvę žinomo šokių kolektyvo ,,Žuvėdra” šokėjai – kėdainietė Audronė Bastytė-Ignatavičė ir Ernestas Monginas. O Kėdainių muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų kolektyvas (vadovas Dalius Sasnauskas) šviesiais ir šventiniais muzikos akordais pasitiko ir sušildė visus ateinančius į šventę. 

Kolektyvas augo, keitėsi, tobulėjo

Tarusi sveikinimo kalbą, Kėdainių PSPC direktorė A. Rimkevičienė teigė, kad pacientai 1997 metų spalio 1- mą dieną atėjo į polikliniką, pavadintą neįprastu vardu – sienos tos pačios, darbuotojai tie patys, paslaugos tos pačios, lyg viskas kaip ir buvo, tik pavadinimas ilgas ir sunkiai įsimenamas – Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centras. Nemaža dalis pacientų ir po 20-ties metų mūsų įstaigą vadina – tiesiog poliklinika. Kaip viena diena prabėgo šitie metai. Patys to nepastebėdami, mes augome, keitėmės, tobulėjome, kiekvienas atskirai ir visi kartu.Šiandien Kėdainių PSPC žinomas Lietuvoje kaip vienas didžiausių pirminės sveikatos priežiūros centrų, bet ir kaip profesionalių medikų, kūrybingų profilaktinio darbo organizatorių, darbščių ir atsakingų žmonių kolektyvas.Patirtimi dalinamės ir su jaunaisiais kolegomis. Šeimos gydytojų rezidentūros bazes mūsų įstaigoje turi Vilniaus universiteto medicinos fakultetas bei LSMU, esame odontologų internatūros bazė, Kauno, Panevėžio ir Šiaulių kolegijos bendradarbiauja rengiant slaugytojas, kurios pas mus atlieka praktiką.

Šiandien mūsų centras pažymi jau 20-tą gimtadienį, kurį kartu su šianadien dalyvaujančiais draugais, artimaisiais ir buvusiais kolegomis, švenčia šauni profesionalų komanda: 76 gydytojai, 163 slaugytojos ir 77 kitų profesijų atstovai. Jie visi rūpinasi daugiau negu tūkstančiu pacientų, kasdien apsilankančių poliklinikoje ir 9 rajono ambulatorijose. Daugiau nei 15 tūkst. Greitosios medicinos pagalbos iškvietimų registruojama per metus arba 42 pacientams kasdien suteikiama greitoji medicininė pagalba.,,Mieli darbuotojai, dėkoju jums už tai, kad esate tikri profesionalai, jautrūs, nuoširdūs ir pasiaukojantys. Ačiū, kad tarp likimo pasiųstų ženklų, suteikiate žmogui viltį ir paguodą, ačiū už išmintį ir atsakomybės suvokimą, už jūsų širdies šilumą ir rankų švelnumą. Nuoširdžiai linkiu sėkmės darbe, artimųjų, kolegų ir pacientų supratimo, sveikatos jums ir jūsų brangiausiems, sveikinu visus su mūsų visų gimtadieniu”, - sveikino ir linkėjo įstaigos vadovė.

Dėkota esamiems ir buvusiems darbuotojams

Nuo pat įsikūrimo įstaigai vadovaujanti Audronė Rimkevičienė džiaugėsi sisteminiais pokyčiais, kokybiškenėmis paslaugomis, ištikimais pacientais ir į kolektyvą įsijungiančiais jaunaisiais specialistais. 

Šiandien Kėdainių PSPC toks pat jaunas, kaip buvo prieš 20 metų, ieškantis pačių geriausių sprendimų, kad pacientams būtų suteikta kokybiška paslauga, kad ta paslauga būtų prieinama. Per tuos metus keitėsi žmonės, tačiau visus 20 metų išliko mūsų pacientai, nors jų sumažėjo, tačiau mums ištikimi liko 42 tūkst. rajono gyventojų, kurie pasirinko mūsų šeimos gydytojus, per 50 tūkst. gyventojų yra pasirinkę gydytojus psichiatrus, visi rajono gyventojai gauna Greitosios medicinos pagalbos paslaugas.

Per 20 metų į užtarnautą poilsį išlydėta daug kolegų, kurie dirbo kartu su mumis, pergyveno dėl nesėkmių ir džiaugėsi pasiekimais. Dėkota veteranams už ilgus darbo metus, už jų nuveiktus darbus, dėkota tiems, kurie šventės dieną atėjo pabūti kartu. Buvo prisiminti kolegos, kurie ilgus metus dirbo šioje įstaigoje, ir kurių, deja, jau nebėra. Visi jie pagerbti tylos minute…

Direktorė pažymėjo, kad šiandien gyvename didelių pokyčių metais. Kompiuterizuotas poliklinikos registratūrų darbas, moderni medicininė įranga ne tik kabinetuose, bet ir GMP automobiliuose. Tuo negalėtume džiaugtis be mūsų gerų draugų ir rėmėjų pagalbos. A. Rimkevičienė nuoširdžai dėkojo Kėdainių rajono savivaldybės vadovams už išskirtinį dėmesį mūsų įstaigai, mūsų darbuotojų ir pacientų poreikiams, visiems rajono seniūnijų seniūnams už nuolatinį rūpestį ir pagalbą bei nemažam būriui rėmėjų. 

Už profesionalumą, darbštumą ir pareigingumą, už nuoširdų rūpestį pacientais, pagarbą kolegoms ir dosniai dalijamą žmogišką šilumą dvidešimt penkiems darbuotojams įstaigos direktorė A. Rimkevičienė įteikė padėkas bei M. K. Čiurlionio reprodukcijas su Zodiako ženklais.

Svarbiau ne jubiliejus, bet žmonės, kurie dirba

Rajono meras Saulius Grinkevičius pažymėjo, kad jubiliejai verčia mus pašvelgti atgal, įvertinti kas buvo gerai, kas nelabai, ką reikia prisiminti, kokias naujas idėjas įgyvendinti.,,20 metų įstaigai daug ar mažai? Manau, kad tokiai įstaigai yra daug.Žinant mūsų valdžių norą reformuoti, keisti, optimizuoti, tai išgyventi 20 metų iš tiesų yra rimta sukaktis.Man labai džiugu, kad rajono savivaldybė niekada nenorėjo per daug reformų. Mes nuėjome kitu keliu, mes nenorim trukdyti, mes norime pagal galimybes jums padėti geriau dirbti. Rajono savivaldybės ir rajono Tarybos bendradarbiavimas su jūsų įstaiga iš tiesų yra glaudus. Per pastaruosius trejus metus 650 tūkst. eurų skirta įvairiems projektams paremti.Galbūt net daugiau, nei pati Sveikatos apsaugos ministerija skiria tokiems projektams.Įstaigos jubiliejus turbūt nesvarbiausias – svarbiausia tai žmonės, kurie gydo mus, nes nuo jų priklauso, kaip mūsų rajono gyventojai jaučiasi.Ir kartais šiltas žvilgsnis, rankos prisilietimas, geras žodis būna svarbiau negu receptų išrašymas, procedūros. Džiaugiuosi, kad jūsų kolektyve yra daug nuostabių gydytojų, slaugytojų, greitosios pagalbos darbuotojų.Kaip meras negirdžiu nusiskundimų, kad poliklinikoje yra blogai. Ačiū jums, kad dirbate didelį ir svarbų darbą ir linkiu, kad reformos aplenktų jus ir jūsų įstaiga gyvuotų daug daug metų”, - linkėjo rajono vadovas. 

Su švente pasveikino ir buvusi Kėdainių PSPC darbuotoja, mero pavaduotoja Olga Urbonienė, kuri kartu su meru padėkos raštus įteikė dešimčiai Kėdainių PSPC darbuotojų.

Investicija į sveikatą yra labiausiai atsiperkanti

Savo atvykimu jubiliejų švenčiantį Kėdainių PSPC pagerbė Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.,,Dvigubai smagiau, kad nepriklausomoje Lietuvoje mes jau galime minėti jubiliejus, kurie yra susiję su sveikatos priežiūros įstaigomis. Drįsčiau nesutikti su meru ir paprieštarauti dėl reformų.Aš manau, kad šitas centras dėl to yra taip mylimas pacientų, dėl to jį renkasi, kad tiek vadovai, tiek kolektyvas labai pataikė į taktą su visomis reformomis. Esmė, kad jūs sugebėjote jas visas pritaikyti savo pacientams – tai ir yra jūsų sėkmės raktas. Mes nuėjome ilgą didelių abejonių ir nepasitikėjimo kelią, buvo daug dvejonių dėl šeimos medicinos ir skeptikų požiūrio, kad nieko iš to nebus, iki to, kad šiandien bene labiausiai pasitikima šeimos gydytojais, nes tai rodo pacientų, kurie yra arčiausiai jų, apklausos.Tai yra didelis įvertinimas visiems jums, pirmiausia tiems, kurie dirba toje sistemoje. Ačiū už tą šviesą, ugnį ir energiją, kurią atiduodate savo pacientams, dalinatės savo profesiniais gebėjimais.Galiu tik apgailestauti, kad mes nesugebam tos ,,energijos” tinkamai ,,pamaitinti”, nes tas atlygis jums yra tikrai nepakankamas, bet galime pasidžiaugti, kad po visų krizių Lietuva stojasi ant kojų, kitais metais mes turėsime galimybių tikrai geriau atsidėkoti savo medikams, visiems - ne tik gydytojams už darbą, kurį jūs darote. Šita vyriausybė vienu iš prioritetų laiko būtent pirminę sveikatos priežiūrą ir tai neliks nepastebėta ir jūsų. Linkiu jums dar ilgai gyvuoti, džiaugiuosi, kad jus myli ir gerbia jūsų rajono valdžia, negaili į jus investuoti, nes investicija į sveikatą yra labiausiai atsiperkanti investicija. Būkit sveiki ir laimingi”,- įteikdamas centro vadovei simbolinę dovaną sakė A. Veryga, pridurdamas, kad pats svarbiausias ir brangiausias turtas šitoje sistemoje yra ne įranga, ne pastatai, bet žmonės, kuriuos mes turėtume mylėti ir gerbti labiausiai. Sveikatos apsaugos ministras, įteikė padėkas šiuo metu dirbantiems, nusipelniusiems darbuotojams, tarp kurių ir Kėdainių PSPC direktorė A. Rimkevičienė.

Sveikinimai, padėkos žodžiai ir dovanos

Gimtadienio proga Kėdainių PSPC sveikino Seimo narys, taip pat medikas Darius Kaminskas. Jis perskaitė perduotą sveikinimą nuo LRS Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės Agnės Širinskienės. 

Sveikinimo žodį tarė ir padėkas gydytojams įteikė Lietuvos gydytojų sąjungos prezidentas Liutauras Labanauskas. Su švente sveikino ir Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos valdybos pirmininkas Viktoras Meižis, perskaitęs Lietuvos gydytojų vadovų asociacijos prezidento Kęstučio Štaro sveikinimą. Kauno miesto ir krašto pediatrų draugijos vardu sveikino LSMU doc. Jolanta Kudzytė. 

Originaliai pasveikino AB ,,Lifosa” generalinis direktorius Jonas Dastikas, Kėdainių rajono savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto pirmininkė Ona Šulcienė, Kėdainių rajono Savivaldybės tarybos nariai – Rimgaudas Rimošaitis ir Viktoras Muntianas. Kėdainių moterų ,,Lions” klubo viceprezidentė Vilija Mockuvienė. Kolegas sveikino artimiausi kaimynai - Jonavos ligoninės direktorė Aldona Balutienė, Jonavos PSPC direktorė Asta Sivolovienė ir Jonavos GMP direktorius Gintautas Kaiša.Taip pat atvyko pasveikinti Garliavos PSPC direktorė Nijolė Kliučienė ir Pakaunės PSPC direktorius Valdas Oniūnas.

Šiltai kolegas pasveikino Kėdainių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė, Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas, UAB ,,Kėdainių šeimos klinikos” direktorius Mindaugas Simanavičius, Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas. Seniūnų vardu šmaikštaudamas sveikino Kėdainių miesto seniūnijos seniūnas Valentinas Tamulis su Šėtos seniūnijos seniūne Danute Mykolaitiene.

Maloni staigmena buvo scenoje išvysti Kėdainių krepšinio komandos ,,Nevėžis” aukštaūgius krepšininkus ir šio klubo šokėjas. ,,Nevėžio” klubo direktorė Ingrida Marijošienė, sveikindama Kėdainių PSPC, linkėjo ,,sirgti” už ,Nevėžį”.

Vakaro metu ne kartą ant scenos lipo ir gerą nuotaiką palaikė atlikėjas Deividas Bastys, dainavęs kartu ir su Kėdainių kultūros centro vaikų popchoru ,,Perliukas,” daug titulų pelniusi viešnia iš Latvijos Samanta Tina.

Pasibaigus oficialiajai šventės daliai visi norintys galėjo spręsti kryžiažodį bei dalyvauti viktorinoje. Tereikėjo atsakyti į klausimus, susijusius su Kėdainių PSPC, Kėdainiais, sveikata ir šio vakaro tema. Teisingai atsakiusiems buvo įteikti saldūs prizai su įstaigos simbolika. Vakarui besibaigiant smagiai bendrauta prie vaišių stalo bei šventinio torto.

Asta Raicevičienė
VšĮ Kėdainių PSPC atstovė viešiesiems ryšiams

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.198.27.243.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Pomidorų nauda mūsų sveikatai

Kol pomidorai dera dažno kėdainiečio šiltnamyje ar net lauke, jų pasiūla didelė turgavietėse, būtina prisiminti, kokią naudą mums teikia š...

Vasaros karštis ir sausra – ne kliūtis kurti savo aplinkos grožį

Kėdainių rajono savivaldybė tęsia ilgametę tradiciją ir kasmet vasarą renka gražiausiai tvarkomą aplinką. Tad jau keletą savaičių konkurs...