Odontologams ir jų pacientams nebeteks šalti – kabinetuose keičiami langai

Šių metų Kalėdos VšĮ Kėdainių PSPC Dantų gydymo skyriaus odontologams bene džiugiausios, kaip ir visiems, dirbantiems VšĮ Kėdainių ligoninės laboratoriniame-stomatologiniame korpuse. Ilgai lauktas pažadas – pakeisti senus langus naujais – pagaliau išpildytas. Šiuo metu, kai keičiami langai ypač Dantų gydymo skyriaus odontologai, padėjėjai, taip pat ir pacientai patiria didelius nepatogumus, tačiau šie nepatogumai laikini ir tikrai ištveriami, juo labiau žinant, kad kabinetuose nebeteks daugiau šalti nei gydytojams, nei pacientams. Iš Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto skyrus 90 tūkst. eurų, bus pakeisti 84 langai. Apžiūrėti kaip vyksta darbai, antradienio popietę abejose rajono gydymo įstaigose apsilankė Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius, mero pavaduotoja Olga Urbonienė, administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis. 

Apie naujus langus svajota 20 metų

,,Iš tiesų, jei Kėdainių PSPC yra 20 metų, tai maždaug tiek ir mes svajojome apie naujus įstaigos langus. Kad bent jau pacientai atėję pas odontologą ir drebėdami iš baimės, nedrebėtų iš šalčio. Reikėtų suprasti ir odontologus, kaip jie jautėsi, kai gumine pirštine reikėdavo paimti šaltus metalinius instrumentus ir su jais atlikti daug kruopštumo reikalaujantį darbą, kai kabinete būdavo apie 10 laipsnių ar net mažiau šilumos. Šitiek dėta pastangų, darbo ir mūsų darbuotojų, ir rajono savivaldybės, kad odontologų kabinetuose būtų šilta. Tai yra didžiulis džiaugsmas. Langai yra keičiami visame korpuse, tik keli langai bus nekeisti dėl to, kad yra parengtas projektas pastato rekonstrukcijai ir jų tiesiog nebeliks“, - gerais pokyčiais džiaugėsi VšĮ Kėdainių PSPC direktorė Audronė Rimkevičienė.

Visi ankstesni pažadai buvo tušti

Paklaustas, ar pasijuto, kad langai pakeisti ir likusiuose ligoninei priklausančiuose kabinetuose, Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas sakė, kad ypač pirmame ir antrame aukšte pakeitus langus, tai iš karto pasijuto. ,,Šis korpusas nematęs tokio rimto remonto jau daugelį metų. Jau prieš daug metų buvo paruoštas investicinis projektas, kuris nuo 2007 metų yra įtrauktas į Sveikatos apsaugos ministerijos valstybės lėšomis finansuojamą investicijų programą, tačiau iš Sveikatos apsaugos ministerijos per dešimtį metų taip ir nesulaukėme jokių lėšų. Užtat rajono savivaldybė šiais metais ėmėsi tokios iniciatyvos – pakeisti senus langus naujais, kadangi langai yra vienas iš tų rimtų dalykų, dėl kurių galima taupyti šilumą, tuo pačiu ir pinigus, skirtus pastato šildymui. Pirmame aukšte esančioje laboratorijoje šiuo metu net per šilta, tačiau kol langai dar ne visur pakeisti, šildymo nesumažinom, o visur pakeitus langus, galėsime reguliuoti šilumą ir tuo pačiu taupyti pinigus kurui. Nėra dėkingas laikas keisti langus, vasarą būtų gal lengviau, bet statybininkai daro broką, yra skilusių, pažeistų langų. Jie bus sutvarkyti, pakeisti naujais, bet tai dvigubas darbas ir papildomos sąnaudos“, – teigė S. Skauminas. 

Pasak Kėdainių ligoninės vadovo, ypač ten, kur priimami pacientai šiuo metu sunkiau dirbti, o laboratorijose esantys aparatai yra tokie sunkūs, kad keturi vyrai panešti negali, todėl perkelti į kitą kabinetą labai sudėtinga, be to, pernešant jie išsiderina. Tie aparatai yra labai jautrūs, juos būtina apsaugoti nuo dulkių, kad patekusios dulkės jų nesugadintų. Šiuo metu bandoma pajungti kitus portatyvinius ar momentinius aparatus, bet jie mažiau tikslūs. Pakeitus langus, laboratorijoje bus palaikoma normali patalpų temperatūra, bet bus mažesnės sąnaudos šildymui. Nors kuras ir brangsta, tačiau šiuo metu už šildymą tenka mokėti mažiau, negu mokėta prieš 15 metų. 

Odontologams dar nesitiki, kad nebeteks šalti 

Kėdainių PSPC Dantų gydymo skyriaus vedėja Rūta Lavrukėnienė labiausiai norėtų padėkoti dabartinei rajono valdžiai – merui Sauliui Grinkevičiui ir aišku jo komandai. ,,Eilę metų mūsų skyriuje vaikščiodavo delegacijos, apsilankė ne vienas Sveikatos apsaugos ministras, tačiau jie visi atėję ir pamatę situaciją, suprasdami, kad taip negalima dirbti, tik pagūščiodavo pečiais ir atsakydavo, kad nėra pinigų. Apsilankęs meras S. Grinkevičius iš karto suprato, kad odontologai ir visas personalas tokiose sąlygose dirbti negali, o ir pacientai nekaip jaučiasi. Kaip galima dirbti ir jaustis gerai, jei kabinete tebūdavo 8 ar 10 laipsnių šilumos? O odontologo darbas tai juvelyrinis. Neištrauksi danties prisirengęs, gydytojo judesiai turi būti laisvi. Nuo darbo šaltuose kabinetuose, patys odontologai ištisai sirgdavo. Norėjosi, kad sąlygos pagerėtų ne tik dėl darbuotojų, bet ir dėl pacientų, ypač mažųjų, kurie ir iš baimės drebėdavo, o tu dar pasodink jį į šaltą kėdę. Kol kas mums dar nesitiki, mes dar negalime patikėti, kad jau turėsime naujus langus. Šiuo metu vyksta tvarkomieji darbai, nekoks estetinis vaizdas, bet kabinetuose, kur jau pakeisti langai, jaučiasi žymiai šilčiau. Tikėjimas mumyse visą laiką gyveno ir dabar kai jis išsipildė, mes labai džiaugiamės – tai geriausia kalėdinė dovana“, – gerų emocijų neslėpdama kalbėjo Dantų gydymo skyriaus vedėja R. Lavrukėnienė.

Pagrindinis darbų rangovas - UAB „Aukštaitijos ranga“, subrangovas UAB „Glaskek“.

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.161.100.24.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Moterys tyrėsi aktyviau

VšĮ Kėdainių PSPC darbuotojai įgyvendina Kėdainių rajono savivaldybės remiamą tęstinę programą „Padėk savo širdžiai“.

Kėdainių profesinio rengimo centras sulaukė svečių

Kėdainių profesinio rengimo centre lankėsi Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas A. Navickas.