,,Nuo priklausomybės iki blaivybės išsaugojimo”

VšĮ Kėdainių PSPC Psichikos sveikatos skyriuje birželio pradžioje pradėta taikyti blaivybės įgūdžių palaikymo programa, įgauna pagreitį. Rugpjūčio mėnesį užsiėmimai bus tęsiami. Projekto ,,Nuo priklausomybės iki blaivybės išsaugojimo” esmė – palaikomasis blaivybės įgūdžių mokymas priklausomiems nuo alkoholio asmenims po abstinencijos sindromo nutraukimo. Tikslas – padidinti priklausomybe sergančių asmenų galimybes gerinti psichikos sveikatą – kontroliuoti ligą, palaikyti blaivybės įgūdžius ir taip sumažinti atkryčio riziką. Pasak psichikos sveikatos skyriaus vedėjos Aistės Leleikienės, projektas skatins pripažinti savo ligą, negebėjimą ją kontroliuoti, pacientas bus skatinamas kelti savivertę, bus motyvuojamas analizuoti savo jausmus ir ugdyti savyje dorovę.

Kas, kur, kada?

Įvadinio susitikimo metu dalyviai susipažins su savipagalbos grupių veikla, vyks psichosocialinės būklės ir socialinės padėties įvertinimas. Kaip paaiškino psichikos sveikatos skyriaus vedėja Aistė Leleikienė, visi užsiėmimai bus organizuojami nedarbo metu, kad pacientai į centrą galėtų ateiti ir po darbo. Sutartu laiku pirmiausia pacientai gaus individualias socialinio darbuotojo konsultacijas. Užsiėmimų laikas nuo 17.30 iki 19.30 val. Antradienį vyks psichologo grupiniai užsiėmimai, o ketvirtadienį – dailės terapijos metodų taikymas taip pat grupiniuose užsiėmimuose. Programoje dalyvauja gydytoja psichiatrė Aušra Račkauskienė, psichologas Donatas Lučunas bei psichikos sveikatos slaugytoja ir socialinė darbuotoja Edita Navickienė.

Programos įgyvendinimui finansavimą skiria Kėdainių rajono savivaldybė.

Pageidaujantys dalyvauti programoje, gali kreiptis darbo laiku nuo 8.00 iki 16.00 val. į Kėdainių PSPC psichikos sveikatos skyrių, Budrio g. 5 (6 kabinetas) arba skambinti telefonais: 8 347 50645 ar 8 662 20029.

Skatins, analizuos, mokys

Įgyvendinant programą ir planuojant užsiėmimus grupėje bus siekiama:
-supažindinti su lėtiniu abstinencijos sindromu, didinti priklausomybės kaip ligos suvokimo laipsnį;
-suteikti žinių apie atkryčio procesą ir jo etapus; didinti priklausomybės kaip ligos suvokimo laipsnį;
-skatinti savianalizę bei gebėjimus atpažinti atkryčio simptomus; numatyti ženklus, vedančius prie psichoaktyvių medžiagų vartojimo;
-analizuoti situacijas, kada asmuo vartodavo psichoaktyvių medžiagų; skatinti atpažinti asmenines pavojingas situacijas, kuriose sunku išlikti blaiviam; lavinti kritinio mąstymo įgūdžius; skatinti įvertinti situacijas bei savo reakcijas jose;
-mokytis geriau suprasti jausmus ir savijautą bei juos veikiančias priežastis;
-pristatyti pykčio atpažinimo metodus bei pykčio valdymo būdus;
-lavinti gebėjimą suprasti baimę ir nerimą, atpažinti šiuos jausmus ir mokytis juos suvaldyti;
-įsisąmoninti savo vertybes ir jų pagrindu vykstančius gyvenimo pokyčius.

Projektas remiasi Mi­ne­so­tos pro­gra­mos metodika – tai blaivybės įgūdžių mokymas, palaikomoji pagalba psichoterapi­nėmis priemonėmis: jaus­mų pa­ži­ni­mas, bend­ra­vi­mo įgū­džių la­vi­ni­mas, el­ge­sio ir mąs­ty­mo ko­re­ga­vi­mas, motyvacijos blai­vy­bei stip­ri­ni­mas, „12 žings­nių“ pro­gra­mos tai­ky­mas toles­nia­me gy­ve­ni­me.

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.80.38.5.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

BRAVO mokiniai 2019 apdovanojimų ceremonija jau šiandien

Kėdainių rajono mokinių ir mokytojų apdovanojimų ceremonija - šiandien 19 val. pramogų centre „Vikonda“. Visus labai kviečiame atvykti į ...

Efektyvus šilumos taupymas – mažesnės sąskaitos už šilumą

Sausio mėnesį kai kuriems Kėdainių miesto daugiabučių namų gyventojams standartinio dviejų kambarių buto šildymas kainavo 31 eurą (pvz.: A....