Nesuteikė žemės mokesčio lengvatos visiems žemės savininkams

Kėdainių rajono savivaldybės taryba balsų dauguma šios dienos Tarybos posėdyje nesuteikė žemės mokesčio lengvatos jos savininkams už žemės ūkio paskirties žemę 2019 metams.

Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininko Virmanto Ivanausko 2019 metų spalio 3 dienos raštą, pirmiausia, svarstė Kėdainių rajono savivaldybės Mokesčių lengvatų svarstymo komisija, kuri teikia pasiūlymus tarybai dėl nekilnojamojo turto, žemės, žemės nuomos mokesčių ir paveldimo turto sumažinimo ar atleidimo. Ūkininkų sąjunga prašė suteikti žemės mokesčio lengvatą sumažinant galiojantį mokesčio dydį už žemės ūkio paskirties žemę 30 procentų visiems žemės ūkio paskirties žemės savininkams. 

Šiuo metu žemės ūkio paskirties žemei taikomas 0,75 procentų koeficientas. Tai sudaro apie 8,57 eurus už 1 ha žemės per metus.

„Galime ir padėsime į bėdą, nelaimę, krizę pakliuvusiems mūsų žemdirbiams, tačiau Ūkininkų sąjungos prašymas reikalauja lengvatos kiekvienam žemės savininkui, o ne ją konkrečiai dirbančiam žmogui. Žemės savininko sutartys su ūkininkais dažniausiai būna ilgalaikės ir nekintamos, todėl lengvata vargiai pasieks tikrai nuo sausros nukentėjusį ūkininką. Mane asmeniškai pastarosiomis dienomis nustebino ūkininkų sąjungos moralizuojantis ir reikalaujantis tonas bei emociniai argumentai, tačiau visus racionalius argumentus ir pasiūlymus svarstysime dar ir dar kartą, tiek, kiek reikės“, - sakė Mokesčių lengvatų svarstymo komisijos pirmininkas, Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis.

Komisija įsigilino ir vertino objektyvius duomenis ir nerekomendavo tarybai teikti naujos mokesčio lengvatos. Pirmiausia, toks mokesčio sumažinimas nėra ūkininką gelbėjantis mechanizmas. Antra, Žemės ūkio ministerija paskelbė ekstremalią situaciją visoje šalyje ir  reaguodama į Europos Komisijos sprendimą valstybėms narėms, nukentėjusioms nuo sausros taikyti švelnesnius žalinimo reikalavimus bei išmokėti didesnes avansines išmokas, pakeitė Tiesioginių išmokų taisykles.

2020 metais visiems ūkininkams bus svarstomas kompensacijų išmokėjimas už šių metų sausros metu patirtus nuostolius. Šiuo metu jie – dar tik preliminarūs. Dar ne visas derlius nuimtas ir ne visas parduotas. Negalima nustatyti, kaip gi iš tikrųjų sumažės ūkininkų pajamos.

Kėdainių krašto ūkininkų sąjunga vienija  236 ūkininkus, kurie yra deklaravę 46 287,11 ha ploto žemės. Visas Kėdainiuose deklaruotas žemės ūkio naudmenų plotas, įskaitant sodus, pievas ir ariamąją žemę yra 109 184,90 ha.

Pagal Valstybinės mokesčių inspekcijos skelbiamus duomenis apskaičiuota žemės mokesčio suma įvertinus jau taikomas lengvatas 2018 m. Kėdainių rajone yra 913 298 Eur.  30 procentų lengvata sudarytų 273 989 Eur.

Kiekvienas krašto ūkininkas gali kreiptis asmeniškai į Kėdainių rajono savivaldybės tarybą su prašymu suteikti jam lengvatą. Pagal galiojantį Kėdainių rajono savivaldybės mokesčių lengvatų teikimo tvarkos aprašą pateikęs reikalingus dokumentus gali sulaukti mokesčių sumažinimo arba atleidimo nuo jų.  

Iš viso Kėdainių rajone yra 2 225 ūkininkų ūkiai.

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.219.167.194.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Atnaujinta Akademijos ambulatorija džiugina ir sergančiuosius, ir darbuotojus

Neseniai atnaujinta Akademijos ambulatorija: baigtas vykdyti projektas „Kėdainių rajono Dotnuvos seniūnijos Akademijos miestelio visuomeninės pa...

Kėdainiai – nebepriklauso prie didelės rizikos dėl koronaviruso infekcijos savivaldybių

Porą savaičių Kėdainiai priklausė prie savivaldybių, kuriose epidemiologinis rodiklis 100 tūkst. gyventojų viršija Lietuvos vidurkį bei yra ...