Sėkmės pritrūko visuotiniam gyventojų susirinkimui: nesulaukė kėdainiečių palaikymo

Kovo 18 dieną Kėdainių arenoje turėjo vykti visuotinis miesto seniūnijos gyventojų susirinkimas. Jo metu kėdainiečiai buvo kviečiami balsuoti dėl esminio klausimo: kas turėtų tvarkyti rajono savivaldybės daugiabučiams namams priskirtas teritorijas - patys gyventojai ar miesto seniūnija?

Deja, sekmadienį į areną nesusirinko reikalingas žmonių skaičius ir visuotinis susirinkimas baigėsi net neprasidėjęs. Pirminiais duomenimis, vakar dalyvavo apie 700 žmonių, tačiau to kad susirinkimas būtų teisėtas neužteko: turėjo dalyvauti 15 procentų balsavimo teisę turinčių gyventojų - apie 3000 kėdainiečių.

Jau ilgą laiką Kėdainiuose nerimsta aistros tarp dalies gyventojų ir savivaldybės vadovų. Tarybos posėdžiuose vis atidėliojamas ir nepriimamas sprendimas dėl klausimo: kas turi tvarkyti rajono savivaldybės daugiabučiams namams priskirtas teritorijas. Daugiausiai aistrų dėl šio sprendimo kelia daugiabučių namų bendrijų atstovas Viktoras Gruzdevas.

Grįžtant kiek atgal Kėdainių rajono savivaldybės meras jau rengė gyventojų apklausą, kurios metu buvo apklausti Kėdainių rajono gyventojai. Gauti apklausos rezultatai ženkliai neatsiplėšė vienas nuo kito: 54,3 proc., pasisakė , kad aplinką tvarkytų patys gyventojai, 41,4 proc. pasisakė, jog kiemus ir namų prieigas savivaldybės biudžeto lėšomis turi tvarkyti miesto seniūnija. Aktyvių daugiabučių namų pirmininkų šios apklausos rezultatai netenkino, nes į šią apklausą buvo įtraukti ir rajono seniūnijų gyventojai, o klausimas yra itin aktualus miestui, nes čia didžiausias daugiabučių namų skaičius.

"Turiu surinkęs apie 1600 gyventojų parašų, kurie įpareigoja organizuoti gyventojų apklausą, tačiau šį kartą dalyvaus ne viso rajono, o tik Kėdainių miesto seniūnijos gyventojai. Balsuodami žmonės pasisakys, ko jie nori. Mes reikalaujame, kad bendro naudojimo teritorijas tvarkytų seniūnija, o ne gyventojai", - dar vasario mėnesį dėstė daugiabučių namų bendrijų atstovas Viktoras Gruzdevas, tačiau suvienyti kėdainiečių kovo 18 dienai jam taip ir nepavyko.

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 52.91.221.160.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

VMI skelbia turto ir pajamų deklaravimo startą

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad Elektroninio deklaravimo sistemoje (deklaravimas.vmi.lt) 1,9 mln. gyventojų VMI su...

Amerikietiško bliugraso siautulys Kėdainiuose – „The Brothers Comatose“

JAV ambasados kvietimu, balandžio 11–14 dienomis Lietuvoje koncertuos bliugraso ir folkmuzikos grupė „The Brothers Comatose“ (San Franciskas, ...