Modernizuojama Sporto centro veikla

Rajono vadovai kartu su Sporto centro kolektyvu ir administracija apsisprendė sudaryti geresnes sąlygas pirmiausia vaikams siekti aukštojo profesinio meistriškumo mūsų rajone ir modernizuoti sporto centro veiklą keisdami jo statusą taip atliepdami naujausias tendencijas bei sudarydami sąlygas treniruotis ir suaugusiems.

Pagrindinis tikslas − sudaryti įstaigai galimybes tapti rezultatų siekiančia įstaiga su neformaliojo švietimo funkcija ir atsieti nuo švietimo. Tuo tikslu bus keičiami sporto centro nuostatai. Sporto centras po atnaujinimų pereitų į Sporto įstatymo kuruojamą sritį ir nebebūtų švietimo įstaiga. Visi jame dirbę mokytojai taptų treneriais. Darbuotojai išsaugotų savo atostogas ir esamus atlyginimus, o ateityje, atlikus vertinimus, priklausomai nuo pasiektų metinių veiklos užduočių rezultatų turėtų galimybes keltis kategorijas. Tai būtų stipri motyvacinė sistema įstaigos darbuotojams, laimėtų čia ugdomi vaikai bei būtų įgyvendinama rajono sporto strategija.

Didžiausia šio pakeitimo nauda – rajone atsirastų visa vaikų rengimo ir meistriškumo ugdymo sistema, nes meistriškumo grupės egzistuoja tik sporto centro įstaigos modelyje. Įvertinta ir tai, kad auklėtinių ugdymas prasideda kur kas anksčiau ir baigiasi gerokai vėliau negu mokyklinis amžius. Čia rajone būtų galima ugdyti vaikus nuo jauniausio amžiaus iki suaugusio.

Vaikai galės dalyvauti sportinio meistriškumo veiklose, bus neformaliojo švietimo užimtumas, vėliau galės dalyvauti ir aukšto meistriškumo grupėse bei išlaikyti tęstinumą tapę suaugusiais. Taip pat atsirastų galimybė įstaigoje plėsti sporto šakas bei teikti įvairias kitas paslaugas.

Šiuo metu Sporto centre yra 42,72 personalo etato, iš jų 11,22 − mokytojų etatai. Po reformos bus apie 20 trenerių, kurių kvalifikacija kils priklausomai nuo pasiektų rezultatų.

Kėdainių sporto centre vystomos septynios sporto šakos: krepšinis, lengvoji atletika, plaukimas, dziudo, tinklinis, tenisas ir boksas. Čia ugdomi 445 vaikai.

Lietuvoje šiuo metu egzistuoja trys sporto įstaigų modeliai. Daugiausia yra mišrių, antroje vietoje − švietimo įstaigos, trečioje − sporto centrai, kurių kasmet daugėja.

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.228.220.31.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Paskelbti brandos egzaminų sesijos rezultatai

Rugpjūčio 5 d. Nacionalinė švietimo agentūra paskelbė visų brandos egzaminų rezultatus. Itin džiugina užsienio kalbos (anglų) egzamino rezu...

Didžiuojamės: Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazija vėl tarp lyderių

Mokyklų edukacinių erdvių konkurse nuo 2012 metų Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazija neapleidžia lyderio pozicijų. Jau penktą kartą iš eilė...