Mieste ir rajone tvarkomi vandentiekio ir nuotekų tinklai

Rajone ir mieste šią vasarą pradedami įgyvendinti stambūs projektai, kuriuos įgyvendinus kaimo ir miesto gyventojai gaus švaresnį vandenį, o nuotekos bus surenkamos ir išvalomos kokybiškiau.

Rugpjūčio pirmomis dienomis prasidės Kunionių kaimo nuotekų valyklos rekonstrukcija, bus statomi biologiniai valymo įrenginiai. Šio projekto vertė – apie 155 tūkstančiai eurų. Kitas stambus projektas, kurio įgyvendinimo laukia Šėtos ir Kunionių gyventojai – tai vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklų plėtra bei rekonstrukcija šiose gyvenvietėse. Šio projekto įgyvendinimui skirta 1,9 mln. eurų. Rangovas − „Kauno dujotiekio statyba“ − darbus planuoja pradėti rugpjūčio viduryje. 

Šiuo metu rangovai atlieka sutarties projektavimo darbus. „Projektuoti šiek tiek sudėtingiau, nes Šėtoje ir Kunionyse yra gatvių, turinčių kelio statusą, taigi reikia gauti technines sąlygas ir derinti projektą su Lietuvos automobilių kelių direkcija. Be to, papildomo laiko užima ir parengtų techninių sprendimų derinimas su Nacionaline žemės tarnyba“, − sakė projektus įgyvendinančios bendrovės „Kėdainių vandenys“ direktoriaus Kęstutis Vaitkevičius. 

„Numatyta šių projektų darbų trukmė – 12 mėnesių, su galimybe juos pratęsti dar 6 mėnesius. Dėsime visas pastangas, kad taip ir įvyktų, − kalbėjo Rajono meras Sauslius Grinkevičius. „Nors griežtų instrumentų savivaldybės neturi, vėlavimo atveju galime reikalauti mokėti delspinigius, baudas. Tačiau šie rangovai atrodo patikimi ir problemų neturėtų kilti.“ 

Stambūs darbai rugpjūčio pirmomis dienomis prasidės ir Kėdainių mieste. „Atnaujinimo sulauks miesto vandentiekis bei buitinių nuotekų tinklai. Šio rekonstrukcijos projekto vertė − apie 1,9 mln. eurų“, − teigė meras S. Grinkevičius.

„Dėsime visas pastangas, kad šie svarbūs darbai būtų atlikti laiku“, − patikino rajono meras Saulius Grinkevičius. 

Bendrovės „Kėdainių vandenys“ vadovas K. Vaitkevičius papasakojo, kad mieste bus rekonstruojamos pagrindinės vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo linijos, tačiau gyventojai nepatogumų praktiškai nepajus. Didžioji dalis darbų bus atliekama uždaru būdu, per kanalizacinius šulinius, tad aplinka nukentėti beveik neturėtų. 

Projekto metu bus keičiamos susidėvėjusios 40–50 metų senumo vandentiekio linijos. Taip pat bus rekonstruojamas kanalizacijos kolektorius nuo pagrindinės nuotekų siurblinės iki viešosios bibliotekos ir per Nevėžį. Rekonstruota nuotekų linija sumažins pašalinio gruntinio vandens patekimą į vamzdynus. 

Šią vasarą Kėdainiuose bus plečiamas ir lietaus nuotekų tinklas, rekonstruojamos linijos. Šio projekto vertė – beveik 2 mln. eurų. 

Mieste ir rajone vyks ir daugiau darbų. „Kėdainiečiai jau pastebėjo, kad prasidėjo A. Kanapinsko gatvės inžinerinių tinklų rekonstrukcija, po kurios bus sutvarkyta gatvė ir šaligatviai, taip pat – sankryža su Gegučių ir Liaudies gatvėmis. Bus įrengta įprasta žiedinė sankryža, kuri nebetrikdys vairuotojų ir supaprastins eismą“, − apie vykstančius darbus pasakojo meras. 

Dar 70 tūkstančių eurų numatyta Josvainių valymo įrenginiams – darbai čia turi būti baigti rugpjūčio mėnesį. Savivaldybė taip pat numačiusi pradėti bent vieną vandentiekio ir nuotekų tinklų atkarpą Dotnuvoje, tačiau laukiama patvirtinimo dėl finansavimo šaltinio. 

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.159.30.26.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Stilistė Viktorija Šaulytė: pavasariui ruoškitės jau dabar

Artėjantis pavasaris, ko gero, yra vienas laukiamiausių metų laikų – atbunda gamta, ilgėja dienos, daugėja saulės spindulių. Kad laukimas b...

Balsuokite už kandidates į Kėdainių krašto moteris 2018!

Kandidatės į Kėdainių krašto Metų Moterų nominacijas jau pasiūlytos. Šiuo metu vyksta konkursinis balsavimas ir jo metu galite atiduoti savo ...