Magdeburgo teisių 429-ųjų metinių proga įteikti Kėdainių rajono savivaldybės ženklai „Už nuopelnus“

Prieš 429 metus 1590 m. balandžio 15 d. Lenkijos ir Lietuvos valdovas Zigmantas Vaza, tuomečio Kėdainių savininko, Vilniaus kašteliono Jono Kiškos prašymu, Varšuvoje išdavė privilegiją, kuria „suteikė ir amžiams patvirtino Kėdainių miestui ir jo gyventojams Magdeburgo teisę, kuri vadinama vokiška teise, kaip ją laiko Vilnius, Kaunas ir kiti miestai.“

Šia proga balandžio 15 dienos vakarą buvo surengtas iškilmingas renginys Kėdainių rotušėje.

Šventėje dalyvavo rajono vadovai meras Saulius Grinkevičius, vicemerė Olga Urbonienė, administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis, pavaduotojas Antanas Pavolis, tarybos nariai, savivaldybės administracijos skyrių vedėjai ir  darbuotojai. 

Koncertavo Šv. Genezijaus trupė iš Vilniaus. 

Ženklai „Už nuopelnus“ 

Renginio metu buvo įteikti trys sidabru dengti Kėdainių rajono savivaldybės ženklai „Už nuopelnus“ ir pažymėjimai.

Už aktyvią ilgametę veiklą ir išskirtinį indėlį į sporto populiarinimą rajone bei Kėdainių krašto garsinimą ženklas įteiktas Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Sporto ir turizmo skyriaus vedėjui Gediminui Misiui. 

Už aktyvią ilgametę veiklą ir išskirtinį indėlį į Kėdainių rajono švietimo sistemą, atsakingą ir sėkmingą vadybinį darbą švietimo ir kultūros srityse Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjui Juliui Lukoševičiui. 

Už aktyvią ilgametę veiklą, atsakingą ir sėkmingą vadybinį darbą Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos ir archyvo skyriaus vedėjai Gaivai Petrauskienei (dėl asmeninių priežasčių renginyje nebuvo). 

Kėdainių rajono savivaldybės ženklu „Už nuopelnus“, kurio tvarkos aprašas yra patvirtintas 2018 m. balandžio 25 d. Kėdainių rajono savivaldybės mero potvarkiu, apdovanojami Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių asmenys už nuopelnus Kėdainių kraštui. 

Padėkos 

Renginio metu meras S. Grinkevičius su vicemere O. Urboniene bei administracijos direktoriumi O. Kačiuliu įteikė padėkas tiems savivaldybės administracijos darbuotojams, kurie dirba savivaldybėje 20 ir daugiau metų.

Visiems savivaldybės darbuotojams buvo dėkojama už nuoširdų, kompetentingą  darbą Kėdainių rajono savivaldybėje, už pastangas kuo geriau atlikti pareigas, už geranorišką bendradarbiavimą kartu atliekant daug reikšmingų darbų. „Teigiami pokyčiai Kėdainių mieste ir rajone leis mūsų krašto žmonėms gyventi geriau, patogiau ir gražiau“, – sakė S. Grinkevičius.

Nuoširdžiai paėkota ir tarybos nariams, − jiems įteiktos atminimo nuotraukos. Du tarybos nariai Saulius Sinickis ir Ona Šulcienė buvo pasveikinti asmeninių jubiliejų proga.

Savivaldybės administracijos darbuotojai, seniūnai padėkojo merui Sauliui Grinkevičiui ir jo komandai už darbą kartu per pastaruosius ketverius metus ir palinkėjo sėmės ateities veiklose.

Pranešimas 

Pranešimą apie Magdeburgo teisių suteikimą Kėdainiams skaitė Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis.

Savo kalboje jis akcentavo, kad Magdeburgo teisės suteikimas Kėdainiams turėjo ypatingą reikšmę ir svarbą, nes tai buvo kokybinė slinktis Kėdainių raidoje − Kėdainiai buvo įtraukti į vakarietiško tipo Europos „magdeburginių“ miestų šeimą, tad tai buvo Kėdainių tapimo europiniu miestu pradžia. 

„Magdeburgo teisė – tai Lietuvos jungtis su Europa miestų istorijos požiūriu ir vakarietiškos municipalinės kultūros sklaidos į Rytus viena iš formų, tai tai ne tik juridinis, tačiau ir municipalinis, topografinis, kultūros, mentaliteto reiškinys“, − sakė R. Žirgulis.

R. Žirgulis atkreipė dėmesį, kad  iš viso Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje nuo 1387 m. iki XVIII a. pabaigos būta per 250 magdeburginių miestų. Iš jų iki 70-ies yra šiandieninės Lietuvos teritorijoje.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 34.204.0.181.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Posėdyje prisiekė nauja Tarybos narė ir suformuota savivaldybės administracijos komanda

Gegužės 17 dieną vykusiame Tarybos posėdyje ne tik buvo priimti svarbūs gyventojams sprendimai. Posėdyje priesaiką davė nauja narė Aušra Nes...

Daugiau kaip 600 daugiabučių namų nesuformuotas kiemų teritorijas toliau prižiūrės seniūnijos

Tarybos posėdyje buvo pritarta frakcijos „Kėdainių krašto sėkmei“ inicijuotam pasiūlymui – gyventojų prie daugiabučių tvarkomas teritor...