Kur ir kodėl ypač svarbūs du dalykai – mokymo kokybė ir vaiko savijauta?

Bėga trečias mėnuo, kaip Kėdainiuose veikia dvi naujos privačios ugdymo įstaigos – VšĮ Alternatyviojo ugdymo centro įsteigtas lopšelis-darželis „Laimingi vaikai“ ir VšĮ „Pažinimo taku“ pradinė mokykla. Nors jas kol kas lanko nedaug vaikučių, tačiau įstaigų vadovės kupinos optimizmo, naujų ugdymo idėjų ir vilčių, kad darželinukų ir mokinukų skaičius pamažu augs, o tėvai įvertins privataus ugdymo teikiamas galimybes ir privalumus.

Šias įstaigas aplankė, su jų vykdoma veikla susipažino savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius bei Statybos ir turto skyriaus vedėja Audronė Naujalienė. Jie džiaugėsi vadovių noru kurti kitokią ugdymo erdvę ir kėdainiečiams pasiūlyti alternatyvą valstybiniams vaikų lopšeliams-darželiams bei mokykloms.

Ypatingas dėmesys skiriamas individualiam ugdymui

„Šiuo metu lopšelį-darželį „Laimingi vaikai“ lanko aštuoniolika vaikų, dirba dvi auklėtojos ir viena auklėtojos padėjėja. Suprantame, kad visos mūsų pačių iki šiol įdėtos investicijos į lopšelį-darželį neatsipirks, o ir pelno mes nesiekiame. Tiesiog tėveliams norime suteikti galimybę savo vaikus vesti į kitokį darželį, kuriame didelis dėmesys skiriamas individualiam ugdymui, kūrybiškai parenkamos ugdymo priemonės ir metodai, taip pat stengiamasi atskleisti kiekvieno vaiko gebėjimus“, – sakė lopšelio-darželio „Laimingi vaikai“ įkūrėja ir direktorė Zita Petrokienė.

Ilgus metus vadovavusi valstybiniam vaikų darželiui-mokyklai „Vaikystė“ ir jame įdiegusi M. Montessori ugdymo metodiką, daug metų dirbusi pedagoginį darbą, Z. Petrokienė visą savo patirtį ir žinias pritaikė kuriant modernią privačią įstaigą. Todėl ir čia jos iniciatyva bus taikoma M. Montessori ugdymo metodika, padedanti atskleisti kiekvieno vaiko individualų potencialą.

„Šiuolaikiniai tyrimai rodo, kad vaiko vystymuisi daro įtaką ir paveldėjimas, ir ugdymas, ir šeima, ir aplinka. Mes stengiamės, kad mažųjų poreikius atitinkanti, fiziškai ir emociškai saugi aplinka kuo daugiau primintų namus, – kalbėjo Z. Petrokienė.

VšĮ Alternatyviojo ugdymo centro įsteigtą lopšelį-darželį „Laimingi vaikai“ lanko du priešmokyklinukai ir šešiolika ikimokyklinukų. Nedidelėse grupėse, kuriose šiuo metu yra po aštuonis vaikus nuo vienerių-pusantrų metų iki šešių metų amžiaus, dirba dvi kvalifikuotos ikimokyklininio ugdymos specialistės Aldona Loginauskienė ir Lina Šakočiūtė-Kurauskienė. Įstaigos administracijos reikalais rūpinasi Dovilė Tevelavičienė.

Ryžosi kurti kitokią mokyklą

Mokyklos „Pažinimo taku“ steigėjos Julija Liaudanskaitė ir Sandra Kavaliauskienė, vadovaujanti įstaigai. Pradinių klasių mokytoja-metodininkė Vaida Bilevičienė. Naująją pradinę mokyklėlę lanko penki mokiniai.

Šios įstaigos direktorė S. Kavaliauskienė šypsosi, kad steigti privačią ugdymo įstaigą Kėdainiuose baisu nebuvo.

Tokio tipo mokykla buvo mano sena svajonė. Dirbdama pedagoge visada jutau, kad man trūksta laisvės, priemonių įvairovės, erdvės mokymui, norėjosi kažko naujo ir kitokio, todėl gana drąsiai ryžomės kurti kitokią mokyklą. Mes komplektuojame nedideles klases – iki dvylikos vaikų, nes kiekvienas tėvas savo vaiką atveda tam, kad jis gerai išmoktų dalyką, o didelėse klasėse dirbti sunku ir pedagogui, ir vaikui. Kitas mums svarbus dalykas, kad mokinukai gerai jaustųsi, galėtų save realizuoti ir išreikšti save, kaip jam norisi. Nuo pirmos klasės mokome dviejų užsienio kalbų – anglų ir ispanų, taip pat svajojame nuo ketvirtos klasės mokyti ir rusų kalbos. Be to, informacines technologijas integravome į ugdymo procesą“, – sakė S. Kavaliauskienė.

Šioje įstagoje taip pat ypač svarbūs du aspektai: mokymo kokybė ir vaiko savijauta mokykloje. Pagrindinis mūsų mokyklos tikslas – ugdyti atvirą, žingeidų, pasitikintį mokinį, gebantį kritiškai mąstyti ir džiaugtis savo veikla.

„Remiamės skandinaviško mokymo principais. Vaikus mokome atsižvelgdami į asmeninius jų gebėjimus. Ugdome kritinį mąstymą, emocinį intelektą. Mokytoja turi galimybę mokyti kūrybiškai, individuliai, pagal esamą situaciją. Yra galimybė klasėje atlikti namų darbų ruošą ar papildomai pasimokyti su mokytoja“, – pasakojo S. Kavaliauskienė.Parengta pagal Kėdainių rajono savivaldybės informaciją

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.90.12.112.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Muzikos festivalis „Saulės šypsena 2019“

Balandžio 18 d. Marijampolės profesinio rengimo centre vyko 13- asis tradicinis respublikinis muzikos festivalis „Saulės šypsena 2019“. Kiekv...

Balandžio 22-28 d.minima Pasaulinė imunizacijos savaitė

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas kviečia balandžio 22–28 d. paminėti Pasaulinę...