Kovo mėnesio sąskaitose nesimato pavasario

Šį kovą vidutinė lauko oro temperatūra Kėdainiuose sudarė 1,9 laipsnio šalčio ir buvo 5,4 laipsnio šaltesnė nei praėjusių metų kovą, kai vidutinė lauko temperatūra buvo 3,5 laipsnio šilumos.  Dėl vėsesnių orų šilumos daugiabučiuose buvo suvartota apie 52 proc. daugiau nei prieš metus.

Kiekvienas namas suvartoja skirtingą šilumos kiekį, todėl ir sąskaitos gyventojams yra skirtingos. Šilumos suvartojimą atskiruose daugiabučiuose lemia  ne tik lauko oro temperatūra, bet ir namo sienų, stogo šiluminė varža, langų sandarumas, namo šildymo ir karšto vandens sistemos techninė būklė, jos priežiūra.

Šį kovą AB „Panevėžio energija“ tiekiamos šilumos kaina buvo 5,74 ct/kWh su PVM, lyginant su praėjusių metų kovu ji buvo mažesnė 2,4 proc. Taigi mokesčių dydį lėmė tik padidėjęs šilumos suvartojimas.

AB „Panevėžio energija“ duomenimis šių metų kovą  Kėdainiuose būsto vienam kvadratiniam metrui šildyti vidutiniškai suvartota 19 kWh šilumos ir mokestis už patalpų šildymą vidutiniškai sudaro 1,08 Eur. 50 kvadratinių metrų ploto buto šildymas gyventojams vidutiniškai kainuos 54 Eur, praėjusių metų kovą mokėta apie 37 Eur.

Mažiausiai šilumos naudojančiuose daugiabučiuose vieno kvadratinio metro šildymui vidutiniškai suvartota 11,6 kWh šilumos ir mokestis renovuotuose namuose už šildymą vidutiniškai sudaro 0,67 Eur. 50 kvadratinių metrų ploto buto šildymas tokiuose namuose  vidutiniškai kainuos 34 Eur, pernai tuo pačiu metu kainavo apie 17 Eur.

Daugiausia šilumos vartojo butai senuose, nerenovuotose, prastos būklės daugiabučiuose, kuriuose šildymui reikėjo vidutiniškai 26,1 kWh šilumos vienam kvadratiniam metrui. Tai gyventojams vidutiniškai kainuoja 1,50 Eur. 50 kv. metrų ploto buto šildymas gyventojams vidutiniškai kainuos 75 Eur, 2017 m. kovą mokėta apie 65 Eur..

Informacija vartotojams

AB „Panevėžio energija“ vartotojai bendrovės interneto svetainėje www.pe.lt prisijungę prie Klientų savitarnos portalo gali peržiūrėti jiems pateiktas sąskaitas už sunaudotą šilumą ir karštą vandenį, jas atsispausdinti, apmokėti elektroniniu būdu bei deklaruoti karšto vandens skaitiklių rodmenis.


Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.226.4.91.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Pristatytas fotografijų albumas „Kėdainių šimtmetis fotografijose:1918 – 2018“

Gegužės 18 d. Daugiakultūriame centre buvo pristatytas Kėdainių krašto muziejaus išleistas fotografijų albumas “ Kėdainių šimtmetis fotog...

Mero apsilankymas „Krekenavos agrofirma“ gamykloje – gera naujos mero kadencijos darbo pradžia

Rajono meras Valentinas Tamulis, vykdydamas savo pažadą tampriau bendrauti su rajono verslo įmonėmis, pradėjo susitikimus su rajono verslininkais...