Kiek sumokėsime už šildymą per visą sezoną

Kėdainiuose daugiabučių namų šildymo sezonas šiais metais baigėsi balandžio 24 d. Palyginus su praėjusiu 2017–2018 metų šildymo sezonu, šis pasibaigęs buvo šiek tiek šiltesnis ir 7 dienomis trumpesnis. Pasibaigusio šildymo sezono vidutinė lauko oro temperatūra Kėdainiuose sudarė 2,6 laipsnio šilumos, 2017–2018 metų šildymo sezoną siekė 1,7 laipsnio šilumos. Visa tai lėmė nedidelį šilumos suvartojimo pokytį.

Šilumos kaina keitėsi nežymiai. AB „Panevėžio energija“ per pastaruosius metus smarkiai išplėtė biokuro panaudojimą šilumos gamybai ir 2018 metais jau 74,4 proc. patiektos šilumos buvo pagaminta biokuru bei superkant technologinę šilumą. Tačiau nepriklausomai nuo bendrovės veiksmų,  nuo šildymo sezono pradžios 45 proc. brango biokuras, kuris padidino vidutinę šilumos kainą. Palyginus su praėjusiu sezonu, šio šildymo sezono vidutinė šilumos kaina padidėjo 0,28 cento už kilovatvalandę ir sudarė 5,51 ct/kWh be PVM.

Įvertinus šilumos suvartojimą, gyventojams būsto šildymas kainuos panašiai, kaip ir per praėjusį sezoną. Per visą  šį šildymo sezoną standartinio dviejų kambarių buto šildymui vidutiniškai buvo suvartota 4590 kWh (91,8 kWh/vienam kv. m) šilumos ir vieno kv. metro šildymas daugiabučiuose namuose vidutiniškai kainavo 5,60 euro. Per septynis šildymo sezono mėnesius kėdainiečiai už 50 kvadratinių metrų dydžio buto šildymą bus vidutiniškai sumokėję 280 eurų. Per 2017–2018 metų sezoną už to paties ploto šildymą gyventojai mokėjo 5 eurais mažiau.  

Išlaidos šildymui skiriasi

Priklausomai nuo namų ir jų šilumos ūkio būklės, gyventojams išlaidos už šildymą buvo skirtingos, nes sunaudotas šilumos kiekis priklausė nuo kiekvieno namo gyventojų poreikių, namo statybinių konstrukcijų ir inžinerinių sistemų būklės bei nuo namo šilumos ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų darbo. 

Mažiausių sumų sąskaitų tiek šį, tiek praėjusį šildymo sezoną sulaukė renovuotų namų gyventojai. Per septynis šio šildymo sezono mėnesius renovuotų namų gyventojai už 50 kv. metrų būsto šildymą sumokės vidutiniškai 174 eurus. Šildymo sezono metu renovuotuose namuose dviejų kambarių buto šildymui vidutiniškai buvo suvartota 2835 kWh (56,70 kWh/vienam kv. m) šilumos, o vieno kv. metro šildymas gyventojams vidutiniškai kainavo 3,47 euro. AB „Panevėžio energija“ duomenimis, iš 254 namų, naudojančių centralizuotą šilumos tiekimą Kėdainių mieste, yra 33 pilnai arba dalinai apšiltinti (renovuoti) daugiabučiai, o tai sudaro 13 procento.

Per visą šildymo laikotarpį didesnes sąskaitas gavo senų, prastos būklės daugiabučių namų gyventojai. Už 50 kv. metrų šildymą per visą šildymo sezoną gyventojai vidutiniškai bus sumokėję 364 eurus, nes tokiuose namuose dviejų kambarių buto šildymui vidutiniškai  suvartota 5965 kWh (119,3 kWh/vienam kv. m) šilumos ir vieno kv. metro šildymas daugiabučiuose namuose vidutiniškai kainavo 7,27 euro. 

Balandį šilumos suvartota daugiau nei pernai

Dėl ilgiau trukusio šildymo laikotarpio šių metų balandžio mėnesį, šilumos būsto vieno kv. metro šildymui Kėdainiuose vidutiniškai suvartota 7,0 kWh, praėjusių metų balandį – 4,2 kWh. Kėdainiečiai už būsto vieno kv. metro šildymą 2019 metų balandžio mėnesį vidutiniškai mokės po 0,41 euro. Sąskaita  už  standartinį 50 kv. metrų dviejų kambarių buto šildymą vidutiniškai sudarys apie 21 eurą.

Informacija gyventojams

Kiekvieno konkretaus namo faktiniai mokėjimai yra skirtingi. Juos pamatyti ir palyginti galite AB „Panevėžio energija“ interneto svetainėje www.pe.lt ,  https://www.pe.lt/namo-informacija.

AB „Panevėžio energija“ informacija
Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 18.212.243.191.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Nusiskundimai dėl triukšmo nesiliauja jau antrus metus

Kėdainių rajono savivaldybės vadovai pateikė gautas iš gyventojų pastabas dėl triukšmo senamiestyje įsikūrusio baro „Kokteilių namai“ d...

Mokslas ir verslas: šiaudai – vertinga bei naudinga žaliava

Birželio 20 d. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) Žemdirbystės institute įvyko konferencija „Tvarus ir pelningas šiaudų pan...