Kėdainiuose pagimdžiusioms moterims bus dovanojamas būtiniausių reikmenų kupinas kūdikio kraitelis

Šiandien kėdainietei antros dukrytės susilaukusiai mamai Ilonai viso Kėdainių ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus personalo apsuptyje įteiktas pirmasis kūdikio kraitelis. Dovana buvo netikėta mamai, o kartu labai pradžiugimo ir visą Akušerijos-ginekologijos skyriaus personalą. Kūdikio gimimas yra šventė ir skyriui, ir visai bendruomenei. Prieš parą gimusi mergytė yra 174-asis šiais metais Kėdainių ligoninėje priimtas naujagimis.

Idėja sukurti ir gimdyvėms įteikti pirmagimio kraitelį savivaldybėje buvo vystoma nuo vasaros pradžios. O šį rudenį jau pavyko ją įgyvendinti. Sukomplektuoto kūdikio kraitelio vertė šeimai − 195 eurai. Tai didelė dovana jaunai šeimai, pagalba auginat vaikus ir kuriant joms patrauklią aplinką.

Sukurtas malonus lizdelis naujagimui

Kūdikio kraitelis arba vadinamasis „Kūdikio lizdas“ – būtiniausių kūdikiui ir mamai skirtų reikmenų rinkinys. Tai ne tik daiktai, kurie yra tikrai labai svarbūs, bet ir dėmesys šiame krašte gimusiam vaikeliui, naujam krašto gyventojui. Ypač svarbi rinkinio detalė – pati didelė ir patvari dėžė. Iki kelių mėnesių kūdikėlį galima joje ir pamigdyti, įsidėti ją keliaujant. Be daiktadėžės- lovelės yra dar 23 kūdikiui gimus reikalingi ir naudojami daiktai. Ne kartą buvo kalbėtasi su gimdyvėmis ir specialistais. Įvertinti visi mamų poreikiai ir  labai kruopščiai atrinkti  daiktai, kurie labiausiai būtų naudingi mamoms ir jų naujagimiams. Praktiškos mamos galėtų nemažai sutaupyti, žinodamos, koks būtent kraitelis pasitiks Kėdainiuose pasaulį išvydusį vaikelį.   

Kokybiškų daiktų pakaks

Kraitelis bus sudarytas iš įvairių kokybiškų ir kūdikiui skirtų daiktų. Pirmiausia tai būtini kūdikį į namus parsivežant drabužėliai. Jie yra neutralių spalvų, kad tiktų ir berniukams,  ir mergaitėms. Sudėti 62 cm dydžio kūdikio drabužėliai: marškinukai, smėlinukai, šliaužtinukai, kelnytės, kepurytė, pirštinytės ir megztos merino vilnos kojinytės. Rinkinyje yra čiužinukas, dvi paklodės: viena atspari vandeniui, kita užtempiama su gumele,  du flaneliniai vystyklai ir miego žaisliukas.

Taip pat surinkti visi priežiūros ir maudymo reikmenys. Įdėtas  kūdikio priežiūros rinkinys ir natūralūs pataisų sporų pabarstai, nosies siurbtukas ir tirpalas, bekontaktis skaitmeninis termometras, naujagimio rankšluostis su gobtuvu, pirštinė-kempinė, natūralus muiliukas kūdikiams.  Be to, dar 50 sauskelnių pakuotė ir neperšlampamas seilinukas maitinimui. Pasirūpinta ir mama. Gimdyvei įdėtas jai po gimdymo reikalingas rinkinys.  

Finansuoja savivaldybė

Akušerijos-ginekologijos skyriaus personalas siekia užtikrinti ir vis gerinti aptarnavimo kokybę rajono moterims. Tai ilgalaikė skyriaus programa, pagal kurią planuojamos ir įgyvendinamos įvairios priemonės, tenkinančios augančių pacientų poreikius. Be abejo, tikimasi, kad tai paskatins jaunas mamas ir besilaukiančias vaikų šeimas rinktis Kėdainių ligoninę. Tačiau svarbiausia, kad tokios priemonės didina šeimos socialinį ir ekonominį saugumą, ugdo bendruomeniškumą, pagarbą kiekvienai asmenybei. „Toks dėmesys naujai gyvybei, pirmiausia, yra palankios aplinkos mūsų rajone kūrimas ir pagarba šeimai. Norinti vaikus auginti šeima turi jausti ne tik ekonominį stabilumą, bet ir tai, kad kiekvienas gimęs vaikelis yra svarbus ir visai bendruomenei. Mes radome būdą, kaip dar, be valstybės skiriamos paramos, padėti šeimai pačioje kūdikio gimimo ir auginimo pradžioje“, − sakė meras  Valentinas Tamulis. 

Įteikdamas savivaldybės dovaną − kūdikio kraitelį jauną mamą šiandien sveikino meras Valentinas Tamulis, Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas, gydytoja neonatologė Aurelija Skavronskienė, akušerė Laima Jasutienė ir visas skyriaus personalas.

Gali labiau pasirūpinti

Gimstamumas mažėja visoje Lietuvoje. Tai mažesnių miestų ir miestelių problema. Statistikos departamento duomenimis, nuo 1990 iki 2010 metų per metus gimstančių Lietuvoje vaikų skaičius sumažėjo nuo 56,7 tūkstančių iki 30,4 tūkstančių. Mažiausias gimusiųjų skaičius užfiksuotas 2002 metais. 29,5 tūkstančio vaikų. Nuo 2010 iki 2016 metų maždaug per metus Lietuvoje gimsta apie 30 tūkstančių naujagimių per metus. Pastaraisiais metais jaučiamas lyg ir nedidelis paaugėjimas, tačiau tai neužtikrina natūralios gyventojų kaitos.

VšĮ Kėdainių ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje pastarųjų metų tendencija tokia pati kaip ir Lietuvoje. Pavyzdžiui, 2014 metais gimė 301 naujagimis, 2015 metais − 292 naujagimiai, 2016 metais buvo priimti 306 kūdikiai, o 2017 metais jau 271 naujagimis, 2018 metais dar mažiau − 209  naujagimiai. „Tokia tendencija liūdina“, − sako didžiulę darbo patirtį sukaupusi gydytoja neanotologė Aurelija Skavronskienė, kuri pamena geriausius ligoninės laikus, kai skyriuje gimdavo net 500 ir daugiau vaikų. Iš kitos pusės, mažėjant gimstančių kūdikių skaičiui, savivaldybei atsiranda galimybė daugiau dėmesio skirti būsimiems šalies piliečiams. Kraitelio atsiradimu ligoninėje gimstantiems vaikams rūpinosi meras Valentinas Tamulis, mero pavaduotojas Paulius Akštikalnis, VšĮ Kėdainių ligoninės direktorius Statys Skauminas, savivaldybės gydytoja Ramunė Kabošienė, socialinės paramos skyriaus vedėja Jūratė Blinstrubaitė ir visas Akušerijos-ginekologijos skyrius bei jo vadovas gydytojas akušeris-ginekologas Artūras Gudavičius. Kraitelį su džiaugsmu skyriuje pasitiko ir apžiūrėjo akušerės ir kiti darbuotojai.

Įvertinus gimstamumą, planuojama 2020 metais mamoms su naujagimiais įteikti  ne mažiau kaip 220 kraitelių. Mamos turėtų ir praktiškai įvertinti šią dovaną, ir pasirinkti Kėdainius kaip gimdymo vietą, nors tai nėra svarbiausias dalykas. Daug svarbiau jausti,  kad visai bendruomenei rūpi šeima, jos aplinka ir gerovė.

Visas kūdikio kraitelio turinys

1. Kūdikio daiktų daiktadėžė- lovelė 

2. Čiužinukas

3. Vandeniui atspari paklodė

4. Užtempiama paklodė su gumele

5. Pledukas

6. 2 flaneliniai vystyklai 

7. Miego žaisliukas

8. Šliaužtinukai (62 cm)

9. Marškinukai (62 cm)

10. Smėlinukai (62 cm)

11. Kelnytės  (62 cm)

12. Kepurytė 

13. 1 pora pirštinyčių 

14. 1 pora merino vilnos kojinyčių

15. Rankšluostis su gobtuvu

16. Pirštinė-kempinė, natūralus muilas kūdikiams

17. Kūdikio priežiūros rinkinys

18. Nosies tirpalas kūdikiams

19. Nosies siurbtukas-aspiratorius

20. Bekontaktis skaitmeninis termometras

21. Natūralūs pataisų sporų pabarstai 

22. Sauskelnės Nr. 1 (50 vnt.)

23. Neperšlampamas seilinukas

24. Rinkinys po gimdymo moteriai

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 34.201.11.222.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

12 automobilių Kėdainiuose suniokojęs vyras jau laukia teismo

Kaltinamuoju aktu baigtas ir praėjusią savaitę teismui perduotas ikiteisminis tyrimas, kuriame 69 metų vyras kaltinamas Kėdainiuose tyčia apgadi...

Kas lėmė sąskaitos dydį: sumažėjusi šilumos kaina ar padidėjęs šilumos suvartojimas?

Šį sausį vidutinė lauko oro temperatūra Kėdainiuose siekė -3,6 ºC šalčio, kai prieš metus buvo daug šilčiau − vidutinė temperatūra su...