Kėdainiuose nusprendė atstatyti žaliąsias lenteles

Sausio 21 d.  Kėdainių rajono savivaldybės  administracijos direktorius Arūnas Kacevičius raštu kreipėsi į VšĮ Transporto kompetencijų agentūrą dėl Saugaus eismo komisijos priimto sprendimo lentelių su žaliosiomis rodyklėmis įrengimo Kėdainių  miesto sankryžose. Tikimasi, kad komisijos sprendimui VšĮ Transporto kompetencijų agentūra pritars.

Nusprendė atstatyti žaliąsias lenteles

Kėdainių rajono savivaldybėje Saugaus eismo komisijos posėdis, kuriame buvo svarstytas žalių rodyklių atstatymo klausimas vyko šių metų sausio 17 dieną. Saugaus eismo komisija nutarė atstatyti žaliąsias rodykles visose sankryžose, kuriose jos ir buvo: J. Basanavičiaus−Kęstučio−Birutės gatvių; J. Basanavičiaus−Tilto−Lakštingalų gatvių; J. Basanavičiaus−Didžiosios−Gedimino gatvių, J. Basanavičiaus−Jaugelio-Telegos gatvių ir  J. Basanavičiaus−Rasos gatvių sankryžose. Taip pat komisija pasiūlė ir nusprendė, kad siūlys įrengti lentelę su žaliąja rodykle J. Basanavičiaus−Šėtos−Melioratorių gatvių sankryžoje prie Vilainių. Šioje vietoje lentelė buvo nuimta daug anksčiau, dar 2018 metų vasarą.

Atstatyti ilgiau nei nuimti

Gavus VšĮ Transporto kompetencijų agentūros suderinimą, turės būti atliktas viešasis pirkimas ir tuomet rodyklės iš naujo bus įrengtos visose vietose, kurios ir yra numatytos. Nuo šių metų sausio 1 dienos nuėmus rodykles mieste jautėsi automobilių srauto  padidėjimas prie šviesoforų. Iš kėdainiečių buvo girdimi tik neigiami atsiliepimai dėl patiriamų trukdžių. „Gerai, kad rodyklės bus atstatytos, tačiau apmaudu, kad teks vėl patirti išlaidas dalykams, kurie veikė labai efektyviai. Mūsų mieste eismas šviesoforais ir žaliomis rodyklėmis  buvo sureguliuotas patogiai“, − sako rajono meras Valentinas Tamulis. Meras apgailestauja, kad atstatymas užtrunka dėl biurokratinių kliūčių, o gyventojai visą tą laiką patiria beprasmius nemalonumus. 

Praneškite, jei ženklai netinkami 

Meras taip pat prašo gyventojų pranešti, jei pastebės ir kitas eismo problemas rajono keliuose ir gatvėse. „Atkreipkite dėmesį į eismo sąlygoms jau neadekvačius ar kitus pagrįstus nepatogumus keliančius kelio ženklus ir apribojimus“, − sako rajono vadovas. Kreiptis reiktų  telefonu 8 69 538. Jūsų pastebėjimai bus svarstomi. Mieste tvarkosi gatvės, aikštės, skverai. Gal kai kur yra užsilikę kelio ženklų, kurie jau netenkina dabartinių poreikių ir eismo sąlygų. Gyventojai visokius nepatogumus pastebi greičiau ir akyliau. Taip pat Kėdainių rajono savivaldybė nusprendė įgyvendinti viso Kėdainių senamiesčio judumo peržiūrą. Yra kreiptasi į specialistus ir bus pateikti pasiūlymai, kaip efektyviau sutvarkyti judėjimą senamiestyje atsižvelgiant į visus gyventojų ir verslo prašymus. Apie tai, kad reiktų peržiūrėti visą eismą, buvo aptarta ir šių metų sausio 20 dieną vykusiame susitikime su Lietuvos policijos generaliniu komisaru Renatu Požėla.

Lentelių nuėmimas atsiėjo 394 eurus. Iš viso mieste buvo nuimta 13 lentelių su žaliomis rodyklėmis. Kėdainių mieste iš viso yra 9 šviesoforų sistemos.  Šešios sistemos įrengtos J. Basanavičiaus gatvės sankryžose su Šėtos, Birutės, Tilto,  Gedimino, Knypavos, Rasos gatvėmis. Dar trys sistemos įrengtos ties pėsčiųjų perėjomis Kauno gatvėje, Ramybės skvere ir prie Kėdainių rajono savivaldybės.


Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.233.221.149.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Medikai: peršalimas savaime nereiškia koronaviruso ir pateikia rekomendacijas

Nors Lietuvoje šiuo metu nei įtariamų, nei patvirtintų naujojo koronaviruso infekcijos atvejų nenustatyta, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ...

Nuo kovo mažėja AB „Panevėžio energija“ šilumos kaina

Nuo 2020 m. kovo 1 d., perskaičiavus AB „Panevėžio energija“ šilumos kainą, įvertinus kuro kainų pokytį – atpigus gamtinėms dujoms ir b...