Kėdainių rajono maudyklų vanduo tinkamas maudytis

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad Lietuvos maudyklų vandens kokybė birželio mėnesio pirmoje dekadoje didžiojoje šalies dalyje atitiko reikalavimus, reglamentuotus Lietuvos higienos normoje HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“.

Apžvelgiant gėlo vandens maudyklų kokybę, tai jis tinkamas maudytis buvo Alytaus miesto ir rajono, Varėnos, Lazdijų rajonų, Kauno miesto, Raseinių ir Kėdainių rajonų, Skuodo ir Šilutės rajonų Marijampolės, Vilkaviškio ir Kalvarijos rajonų, Panevėžio miesto ir rajono, Pasvalio, Biržų, Kupiškio ir Rokiškio rajonų, Šiaulių miesto ir rajono, Akmenės, Kelmės, Pakruojo, Radviliškio rajonų, Telšių ir Plungės rajonų, Visagino miesto, Anykščių, Molėtų, Ignalinos rajonų, Vilniaus apskrities Vilniaus miesto ir Švenčionių rajono maudyklose.

Vertinant pajūrio maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, gautus sezono pradžioje, vanduo tinkamas maudytis buvo Palangos ir Nidos paplūdimiuose. Kadangi Klaipėdos miestui priklausančiuose paplūdimiuose vandens kokybė bus tiriama kartą per mėnesį ir birželio mėnesį tyrimai yra numatyti birželio 19 d., tai galime vertinti tik prieš sezono pradžią atliktų tyrimų rezultatus, kurie atitiko reikalavimus.

Informacijos apie maudyklų vandens kokybės birželio mėnesio pradžios tyrimų rezultatus kol kas nėra gauta iš Druskininkų, Tauragės, Šilalės, Utenos, Širvintų ir Trakų rajonų maudyklų.

Maudyklų vandens kokybė vertinama pagal 2 mikrobiologinius parametrus: žarninius enterokokus ir žarnines lazdeles. Atsižvelgiant į higienos normos reikalavimus, žarninių enterokokų turi būti ne daugiau kaip 100 kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens, o žarninių lazdelių - ne daugiau kaip 1000/100 ml vandens. Vadovaujantis Lietuvos higienos normos HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybės“ maudyklų vandens kokybės stebėsenos nuostatomis, nustačius trumpalaikę taršą, per 72 valandas turi būti paimtas papildomas mėginys vandens kokybės tyrimams atlikti, kuris patvirtintų taršos įvykio pabaigą ir sekantis mėginys – praėjus 7 dienoms po trumpalaikės taršos pabaigos. Institucija, atsakinga už paplūdimio administravimą, turi užtikrinti, kad maudymosi sezono metu informacija visuomenei paplūdimyje būtų skelbiama aktyviai ir operatyviai, laikantis higienos normos 2 priedo nuostatų.

Visuomenė turi būti informuojama ir supažindinama su informacija apie vandens kokybę visuomenės informavimo priemonėmis per žiniasklaidą, savivaldybių internetinėse svetainėse, taip pat stenduose prie paplūdimių turi būti skelbiami naujausi vandens kokybės tyrimų rezultatai.
Informaciją apie maudyklų vandens kokybę kiekvienai apskričiai rasite skyrelyje Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos cento internetinėje svetainėje www.smlpc.lt skiltyje „Aplinkos sveikata – maudyklos“, kuri atnaujinama iš karto gavus informaciją iš Lietuvos savivaldybių ir laboratorijų.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Aplinkos sveikatos skyriaus visuomenės sveikatos administratorė Gražvydė Norkienė

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 18.232.99.123.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Tęsiasi XII šalies seniūnijų žaidynių „Sportas visiems“ kėdainiečių startai

Jau finišavo XII šalies seniūnijų žaidynių „Sportas visiems“ Kėdainių rajono seniūnijų stalo teniso, krepšinio 3x3, šachmatų ir strė...

Suskaičiuotas 2019 metų valstybinių brandos egzaminų rezultatų derlius

Nacionalinis egzaminų centras jau paskelbė šių metų pagrindinės sesijos valstybinių brandos egzaminų – lietuvių kalbos ir literatūros, mat...