Kėdainių maudyklose – vanduo švarus

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad maudyklų vandens kokybė maudymosi sezono pradžioje didžiojoje dalyje maudyklų atitiko reikalavimus, reglamentuotus Lietuvos higienos normoje HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“.

Vertinant pajūrio maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, gautus birželio mėnesio pirmoje dekadoje, vanduo buvo tinkamas maudytis Palangos ir Nidos paplūdimiuose.

Apžvelgiant gėlo vandens maudyklų kokybę, tai jis buvo tinkamas maudytis Alytaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Lazdijų, Kėdainių, Skuodo, Šilutės, Marijampolės, Vilkaviškio, Biržų, Kupiškio, Pasvalio, Rokiškio, Panevėžio, Akmenės, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Radviliškio rajonų, Šiaulių miesto ir rajono, Jurbarko, Plungės, Anykščių, Ignalinos, Molėtų, Visagino, Utenos, Zarasų, Švenčionių, Birštono, Trakų rajonų ir Vilniaus miesto maudyklose. Prieš maudymosi sezono paskelbimą Klaipėdos miesto maudyklų vanduo atitiko kokybės reikalavimus.

Klaipėdos miesto savivaldybė priklausančių paplūdimių vandens kokybę nusprendė tirti vieną kartą per mėnesį, tai sekantys paplūdimių vandens kokybės tyrimų rezultai bus gauti tik birželio mėnesio pabaigoje.

Apibendrinant gautus maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, norime atkreipti dėmesį, kad vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ mikrobiologinių parametrų reikalavimų: birželio 2 d. buvo nustatytas didesnis negu leidžiama higienos normoje žarninių enterokokų kolonijas sudarančių vienetų skaičius 100 ml vandens:, Kalvarijos raj. Orijos ežere 1,6 karto, Trakų rajone Vievio ežere birželio 6 d. – daugiau kaip 3 kartus, o Kelmės rajone Gauštvinio ežere birželio 2 d. žarninių enterokokų kolonijas sudarančių vienetų skaičius 100 ml. 1,6 karto viršijo normą.

Vadovaujantis higienos norma, esant trumpalaikei taršai turi būti paimtas papildomas mėginys vandens kokybės tyrimams atlikti, patvirtinantis įvykio pabaigą ir kitas – praėjus 7 dienoms nuo trumpalaikės taršos pabaigos. Taigi Orijos ežere birželio 7 d., Gauštvinio ežere birželio 8 d., Vievio ežere birželio 13 d. pakartotinai atlikus tyrimus vandens kokybė jau atitiko reikalavimus ir buvo tinkama maudytis.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras dar iki šiol dar negavo informacijos apie maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatų iš Varėnos, Raseinių, Kaišiadorių, Šakių, Šilalės, Tauragės, Mažeikių, Telšių rajonų maudyklų.

Primename, kad nauja tvarka įsigaliojo 2011 m. gegužės 13 d. Valstybės žiniose paskelbus Sveikatos apsaugos ir Aplinkos ministrų 2011 m. gegužės 4 d. įsakymą Nr. V-437/D1-376 “Dėl Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro ir Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2008 m. gegužės 26 d. įsakymo Nr. V-484/D1-273 „Dėl maudyklų vandens kokybės ataskaitų Europos Bendrijų Komisijai rengimo ir teikimo tvarkos nuostatų aprašo patvirtinimo” pakeitimo”.

Besimaudantiems vandenyje, užterštame mikroorganizmais, tokiais kaip žarniniai enterokokai ar žarninės lazdelės, galima susirgti odos infekcijomis, nurijus tokio vandens yra rizika susirgti virškinamojo trakto infekcinėmis ligomis (gastroenterito). Kitos galimos infekcijų vietos - akys, ausys, nosies ertmė, viršutiniai kvėpavimo takai.
Rajonų savivaldybės privalo savo rajonų gyventojus informuoti apie vandens kokybę per regionines visuomenės informavimo priemones, skelbti naujausius vandens kokybės tyrimų rezultatus savivaldybių internetinėse svetainėse, taip pat stenduose prie paplūdimių.

Informaciją apie Lietuvos maudyklų vandens kokybės būklę skelbiama Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro internėtinėje svetainėje, kuri nuolat atnaujinama gavus naują informaciją iš savivaldybių ir laboratorijų.

Parengė Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro
Aplinkos sveikatos skyrius

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 18.232.99.123.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Tęsiasi XII šalies seniūnijų žaidynių „Sportas visiems“ kėdainiečių startai

Jau finišavo XII šalies seniūnijų žaidynių „Sportas visiems“ Kėdainių rajono seniūnijų stalo teniso, krepšinio 3x3, šachmatų ir strė...

Suskaičiuotas 2019 metų valstybinių brandos egzaminų rezultatų derlius

Nacionalinis egzaminų centras jau paskelbė šių metų pagrindinės sesijos valstybinių brandos egzaminų – lietuvių kalbos ir literatūros, mat...