Kėdainių kraštui nusipelnę Garbės piliečiai apdovanoti aukso ženklais „Už nuopelnus“

Švenčiant 646-ąjį Kėdainių miesto gimtadienį Didžiosios Rinkos aikštėje buvo pagerbti mūsų kraštą anksčiau garsinę ir dabar tebegarsinantys Garbės piliečiai. Jiems iškilmių metu rajono meras Saulius Grinkevičius, mero pavaduotoja Olga Urbonienė ir savivaldybės administracijos direktorius įteikė Kėdainių rajono savivaldybės aukso ženklus „Už nuopelnus Kėdainių kraštui“.

„Mūsų kraštas visuomet garsėjo žmonėmis, kurie savo darbais prisidėjo kuriant ne tik Kėdainių, bet ir visos Lietuvos gerovę. Privalome tai įvertinti ir ateities kartoms parodyti, kiek daug galima nuveikti mylint savo kraštą bei jo žmones“, – sakė Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius.

Įteikiami už ypatingus nuopelnus

Kėdainių rajono savivaldybės ženklu „Už nuopelnus“, kurio tvarkos aprašas yra patvirtintas 2018 m. balandžio 25 d. Kėdainių rajono savivaldybės mero potvarkiu, apdovanojami Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių asmenys už nuopelnus Kėdainių kraštui.

Aukso Kėdainių rajono savivaldybės ženklu „Už nuopelnus“ apdovanojami Kėdainių krašto garbės piliečiai ir asmenys už ypatingus nuopelnus Kėdainių kraštui.

Apdovanojimus atsiėmė ir patys, ir artimieji

Kėdainių miesto šventės VIDURY LIETUVOS atidaryme šie ženklai buvo įteikti Garbė piliečiams arba Amžinybėn išėjusiems jų artimiesiems.

1990 m. Kėdainių krašto garbės piliečio vardas suteiktas poetui, romanistui, eseistui, Nobelio premijos laureatui Česlovui Milošui. Deja, į renginį negalėjo atvykti JAV gyvenantys Č. Milošo artimieji.

1990 m. Garbės piliečiui Lietuvos užsienio reikalų ministrui, karininkui, diplomatui, vertėjui Juozui Urbšiui skirtą aukso ženklą „Už nuopelnus“ atsiėmė giminaitė Ona Urbšytė.

1991 m. Kėdainių krašto garbės piliečio vardas suteiktas Lietuvos Respublikos nusipelniusiai gydytojai Teklei Bružaitei. Garbingas apdovanojimas įteiktas dukterėčiai Valerijai Daugvilienei.

1995 m. Garbės piliečio Lietuvos valstybinės premijos laureato, kalbininko, Lietuvos mokslų akademijos nario korespondento, Lietuvos nusipelniusiam mokslo veikėjo Kazio Ulvydo aukso ženklas perduotas sūnui Žilvinui Ulvydui.

1995 m. Kėdainių krašto garbės piliečio vardas suteiktas Popiežiškojo Grigaliaus universiteto Romoje profesoriui, teologijos daktarui, kunigui, Vilniaus universiteto garbės daktarui Pauliui Rabikauskui SJ.
Atsiimti apdovanojimo į sceną lipo dukterėčia Kristina Venskauskaitė.

1997 m. Kėdainių krašto garbės piliečio vardas suteiktas kunigui, pamokslininkui, vienuoliui kapucinui, Lietuvos pasipriešinimo sovietinei okupacijai veikėjui Tėvui Stanislovui (Algirdui Mykolui Dobrovolskiui).
Deja, renginyje nedalyvavo Tėvo Stanislovo artimieji.

2007 m. Garbės pilietei tapytojai, grafikei, tekstilininkei Janinai Monkutei-Marks skirtą ženklą „Už nuopelnus“ atsiėmė giminaitė Dalia Minkevičienė-Jazdauskienė.

2010 m. Kėdainių krašto garbės piliečio vardas suteiktas gydytojui, poetui, kino studijos „Mėgėjas“ įkūrėjui, daugiau kaip 60 filmų autoriui ir bendraautoriui Vitoliui Laumakiui. Jam scenoje buvo įteiktas garbingas apdovanojimas.

Toks pat aukso ženklas buvo užsegtas ir 2012 m. Garbės piliečiui tapytojui, pedagogui, kritikui, Lietuvos Respublikos Vyriausybės meno premijos laureatui Aloyzui Stasiulevičiui.

2014 m. Garbės piliečio vardas suteiktas AB „Lifosa“ generaliniam direktoriui, Petro Vileišio premijos laureatui, Kėdainių arenos statybų iniciatoriui Jonui Dastikui. Šiam nusipelniusiam kraštiečiui ženklas „Už nuopelnus“ buvo įteiktas vos prieš dvi savaites švenčiant bendrovės „Lifosa“ 55-ąjį jubiliejų Kėdainių arenoje.

2017 m. Kėdainių krašto garbės piliečio vardas suteiktas inžinieriui hidrotechnikui, politikui ir visuomenininkui, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui Povilui Aksomaičiui. Apdovanojimą atsiėmė anūkas Vytis Ščiukas.

2018 m. Garbės piliečiu tapo politikas ir visuomenininkas, šalyje nusipelnęs agronomas, habilituotas mokslų daktaras, pirmųjų arimo varžybų Lietuvoje organizatorius, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Mykolas Arlauskas. Jam Kėdainių rajono savivaldybės ženklas „Už nuopelnus" buvo įteiktas 2018 m. kovo 11 d. Kėdainių miesto rotušėje.

Į šventę atvyko su šeimomis

Į oficialią aukso ženklų „Už nuopelnus“ apdovanojimų ceremoniją atvyko daugelio Kėdainių krašto garbės piliečių giminės ir artimieji – Ona Urbšytė, Antanas Plieskis, Zita Vozgirdienė, Eglė Bugenienė, Aušra Aksomaitytė-Ščiukienė su savo šeimomis.

Krašto garbės pilietis A. Stasiulevičius teigė, kad jam Kėdainiai – miestas, kuriame palikta labai daug atminties – eianant gatvėmis prieš akis atsiveria praeitis – žmonės, įvykiai, istorija.

„Praeitis manyje tokia gyva ir gili, kad negaliu jos atsisakyti, todėl nešioju ją savy. Visada gera sugrįžti į Kėdainius. Džiaugiuosi miesto ir ypač senamiesčio pagražėjimu, jo kaita. Matau visus pasiketimus į gerą, kurie dabar yra padaryti. Labai svarbu, kad Kėdainiai yra kultūros centras. Tas esu sujaudintas šio išskirtinio dėmesio mums, visiems Kėdainių krašto garbės piliečiams, ir mūsų artimiems. Dėkoju rajono vadovams už tokią yaptingą dėmesį ir pagarbą“, – sakė A. Stasiulevičius.

Tėčiui K. Ulvydui skirtą apdovanojimą atsiėmusi dukra Eglė Bugenienė sakė, kad jos prisiminimai taip pat yra labai ryškūs.

„Su tėvais kartu gyvenau viename bute, po vienu stogu iki paskutinių tėčio gyvenimo dienų. Jis buvo labai įvairus, todėl keliais žodžais negaliu tėčio apibūdinti. Man jis buvo autoritetas, rūpestingas tėtis, taip pat darbštumo kruopštumo ir patriotizmo pavyzdys. Labai malonu, kad rajono vadovai prisiminė mus ir mūsų tėtį, todėl su malonumu atvykome į Kėdainius“, – sakė E. Bugenienė.

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.90.56.90.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Valentinas Tamulis: būtina keisti bendrabučių situaciją

Balandžio 23 d. naujasis rajono meras Valentinas Tamulis kartu su l. e. administracijos direktoriaus pareigas Kristina Kemešiene, savivaldybės admi...

Galingiausi Lifosos vyrai varžėsi spartakiadoje

Foto

Galingiausi Lifosos vyrai virvės traukimo rungtimi užbaigė dvyliktąją spartakiadą!