Kėdainietės įrodė – jos ne tik darbščios, bet ir aktyvios!

Įgūdžiai, kūrybiškumas ir verslumas – toks derinys reikalingas moterims, svajojančioms apie savo verslo pradžią. Verslu besidominčios įvairaus amžiaus kraštietės – nuo jaunų mamų iki senjorių – gegužės 29 dieną gausiai susirinko Kėdainių profesinio rengimo centre, kur vyko baigiamoji projekto „Neaktyvių moterų ir namų šeimininkių verslumo ugdymas – amatų įgūdžių įgijimas verslo pradžiai“ sklaidos konferencija-edukacinės dirbtuvės.

Kėdainių profesinio rengimo centro direktorius Dangiras Kačinskas pasveikino renginio dalyves ir  pasidžiaugė didėjančiu moterų aktyvumu, noru tobulėti. Savo patirtimi pasidalino projekto dalyvės, kurios per dvejus projekto metus įgijo ne tik amatų įgūdžių, bet ir patyrė nepamirštamų įspūdžių, stiprino asmenines savybes. Šiame tarptautiniame „Erasmus+“ programos projekte Kėdainių PRC dalyvauja partnerio teisėmis, tad įvairaus amžiaus moterys mokėsi rankdarbių kursuose Turkijoje, Italijoje, Portugalijoje, o praėjusią vasarą priėmė projekto partnerius Kėdainiuose. Patirtys buvę pačios įvairiausios – nuo 3D paveikslo gamybos iki pagalvėlių siuvimo ar keramikos. Taip projekto dalyvės iš įvairių šalių tobulino esamus ir įgijo naujų rankdarbystės įgūdžių, kuriuos, kaip siekiama šiuo tarptautiniu projektu, galės paversti į pajamas duodančią veiklą: gaminti bei parduoti savo rankų darbo produktus. Taip pat, kaip pabrėžė savo patirtimi pasidalinusios Inga, Dovilė, Jūratė ir Brigita, kursai kitose šalyse praplėtė akiratį, ugdė toleranciją, diplomatines savybes, stiprino pasitikėjimą savimi, mokė įveikti iššūkius. 

Ypač didelio konferencijos dalyvių susidomėjimo sulaukė 3D paveikslai, kurių kūrybos paslapčių kėdainietės išmoko Turkijoje ir, paprašytos pamokyti kitas kraštietes, mielai sutiko ateityje surengti tokią edukaciją. Visų rankdarbių ar kitų dirbinių gamybos mokomoji medžiaga ir mokomieji filmai šiuo metu talpinami į specialią projekto svetainę internete http://womanentrepreneursproject.com, tad juos galės pabandyti pasigaminti kiekviena moteris! Šią projekto svetainę ir diskusijų platformą pristatė Kėdainių PRC projektų vadovė Vilija Bakutytė.

Pagamintus rankdarbius galima naudoti savo namų interjerui ar padovanoti, tačiau šiuo projektu siekta paskatinti moterų verslumą, aktyvumą, tai yra, savo gaminius parduoti mugėse ar internetu. Tam būtinos pradinės žinios, tad konferencijos metu pristatytos verslo idėjų vystymo ir finansavimo galimybės, diskutuota aktualiais klausimais. Su savivaldybės paramos smulkiajam verslui galimybėmis supažindino Daina Balasevičienė, VšĮ Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro direktorė, o su Užimtumo tarnybos pagalba smulkiesiems verslininkams – Kėdainių užimtumo tarnybos vyr. specialistė Audronė Kavaliauskienė. Kėdainių PRC profesijos mokytoja Rima Pužauskaitė pristatė internetinės prekybos galimybes, o profesijos mokytoja Jolanta Vasilienė – smulkiajam verslui pritaikytą virtualų buhalterį i.APS. 

Po kavos ir užkandžių pertraukėlės, kurios metu konferencijos dalyvės gardžiavosi Kėdainių PRC virėjo, padavėjo ir barmeno specialybių mokinių ir jų profesijos mokytojų paruoštais skanėstais bei gėrimais, veiklos persikėlė į siuvimo kabinetus. Į edukacines dirbtuves pakvietė profesijos mokytojos Anželika Liukumienė ir Laima Skinderienė – jos pasiūlė pasigaminti namų kvapą-pagalvėlę arba dekoruoti pirkinių maišelį tekstiliniais dažais. Norinčiųjų netrūko! Patariant kantrioms mokytojoms, maloniai besišnekučiuodamos, moterys pasigamino ir į namus parsivežė po puikų suvenyrą. 

Po renginio ne viena jo dalyvė sakė, kad tokių moterims skirtų ir jas drąsinančių, stiprinančių projektų bei renginių reikia dar daugiau. Dėkojame Kėdainių PRC komandai už galimybę dalyvauti projekte ir šiose veiklose. 

Projekto dalyvė Irmina Pryvalova

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 18.212.243.191.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Nusiskundimai dėl triukšmo nesiliauja jau antrus metus

Kėdainių rajono savivaldybės vadovai pateikė gautas iš gyventojų pastabas dėl triukšmo senamiestyje įsikūrusio baro „Kokteilių namai“ d...

Mokslas ir verslas: šiaudai – vertinga bei naudinga žaliava

Birželio 20 d. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) Žemdirbystės institute įvyko konferencija „Tvarus ir pelningas šiaudų pan...