Kėdainiečių dėka Kėdainių miestas bus žalesnis

Balandžio mėnesį kėdainiečiai turėjo galimybę prisidėti prie žalesnio miesto kūrimo ir oro taršos mažinimo dalyvaudami iniciatyvoje „Palik žalią pėdsaką su Neste“. Ekologiškų degalų gamintojas „Neste“ skelbė gerumo mėnesį ir pristatė naudingą akciją – dalį sumos, išleidžiamos degalams, buvo galima skirti žalesnio miesto kūrimui.

Lapkričio 16 d., Tolerancijos dieną, Dotnuvos ir J. Basanavičiaus gatvių sankirtoje esančiame skvere, prie paminklo, skirto visiems kovojusiems už Lietuvos laisvės ir nepriklausomybės atkūrimą, pasodinta dešimt naujų medelių – kadagių ir eglių.

Kėdainių rajono savivaldybės Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vyresn. specialistė Agnė Čerenkovaitė-Sinickienė džiaugiasi degalinių tinklo „Neste Lietuva“ akcija.

„Per akcijos laiką organizatoriai skyrė 100 Eur, už kuriuos buvo pasodinta naujų medelių. Džiugu, kad galėjome prisidėti prie šios įdomios akcijos. Tikimės, kad tai leis matyti Kėdainius kuo žalesnius“, – kalbėjo A. Čerenkovaitė-Sinickienė.

„Neste Lietuva“ mažmeninės prekybos vadovas Audrius Miežys džiaugiasi, kad šiandien daugelis vairuotojų atkreipia dėmesį į aplinkos problemas ir situaciją.

„Lietuvos vairuotojai, rinkdamiesi degalus savo automobiliui, atsižvelgia ne tik į jų kainą, ir į įvairius kokybę apibrėžiančius rodiklius, tačiau daug dėmesio skiria ir aplinkos apsaugai bei pasirinktų degalų sudėčiai. Praėjusiais metais atlikto vairuotojų nuomonės tyrimo rezultatai rodo, kad net 39 proc. vairuotojų domisi, kokia yra jų naudojamų degalų sudėtis ir koks galimas poveikis aplinkai. Šie skaičiai patvirtina, kad gyventojams svarbu, kokioje aplinkoje jie gyvena ir kaip tam tikri jų vartojimo įpročiai gali paveikti bendrą aplinkos gerovę“, – sako Audrius Miežys.

Svetainėje www.zaliaspedsakas.lt akcijos metu dalyviai taip pat galėjo stebėti degalų pylimų istoriją ir sumą, kurią jau sukaupė pasirinkto miesto medžių sodinimui.

Šia iniciatyva visoje Lietuvoje buvo siekiama ne tik pasidalinti gerosiomis praktikomis, kaip galima būtų spręsti su ekologija susijusias problemas, bet ir įkvėpti kiekvieną aplinkos taršai neabejingą gyventoją pačiam prisidėti prie draugiškos aplinkos idėjos. Balandžio 3–30 dienomis visose „Neste“ degalinėse 1 ct nuo kiekvieno litro degalų, įsigytų su registruota „Neste“ nuolaidų kortele, buvo nukreipiamas pasirinkto miesto medžių sodinimui. Galima palyginti, vienas medis per sezoną pagamina tiek deguonies, kiek pakaktų dešimčiai žmonių suvartoti per metus.

„NESTE Lietuva“ ir Kėdainių rajono savivaldybės informaicja


Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.161.100.24.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Moterys tyrėsi aktyviau

VšĮ Kėdainių PSPC darbuotojai įgyvendina Kėdainių rajono savivaldybės remiamą tęstinę programą „Padėk savo širdžiai“.

Kėdainių profesinio rengimo centras sulaukė svečių

Kėdainių profesinio rengimo centre lankėsi Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas A. Navickas.