Kėdainiečiai audžia 100 metrų vytinę juostą

Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centre Arnetų name (Radvilų g. 21) nuo vasario 5 d. yra rengiama pilietinė akcija „100 metrų vytinės juostos audimas“. Visi norintys – kviečiami jungtis ir prisidėti prie iniciatyvos.

Arnetų name juosta bus audžiama tokiu laiku: pirmadienį ir penktadienį − nuo 9 iki 12 val.; antradienį, trečiadienį, ketvirtadienį − nuo 9 iki 17 val. Registruotis mob. 8 645 05168.

Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centras Arnetų name Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti surengė pilietinę akciją „100 metrų vytinės juostos audimas“. Ši akcija – kaip edukacija, kurios metu galima susipažinti su seniausia audimo technika, taip pat bendra idėja ir veikla − juostos audimu.

Rajono vadovo S. Grinkevičiaus nuomone, ši graži pilietinė akcija labai prisideda prie Lietuvos 100-mečio, kurį vasario 16 d. minėsime visi drauge, renginių.

„Tikiuosi, kad akcija – nuausti 100 metrų vytinės juostos bus įgyvendinta. Tai procesas, kuris kiekvieną, prisiliečiantį prie juostos, paveikia emociškai. Pats asmeniškai juostos sudėtingą audimą galėčiau palyginti su pastangomis, kurios nėra lengvos, puoselėti valstybę. Kaskart reikia įdėti triūso, kai pastebime, jog kiekvienas darbas reikalauja jėgų ir atidumo“, – kalbėjo S. Grinkevičius.

Pasak rajono mero, kadangi juostos simbolis atspindi mūsų meilę Lietuvai, todėl jis tikisi, kad sekantis 100-metis mūsų šaliai bus daug geresnis ir džiugesnis, produktyvesnis ir pabrėžiantis tobulos valstybės vaizdinį.

Prie juostos audimo prisidėjusi mero pavaduotoja O. Urbonienė taip pat džiaugėsi tokia puikia pilietine akcija, bendram kūrybiniam darbui vienijančią įvairiaus amžiaus kėdainiečius.

„Skatinu kiekvieną pabandyti nuausti nors vieną kitą centimetrą juostos. Kai pats prisilieti prie senųjų tradicijų kyla jausmas, kad esi 100-mečio dalis. Tai svarbu kiekvienam iš mūsų – būti Lietuvos dalimi“, – sakė O. Urbonienė.

Kėdainių rajono savivaldybės ir Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centro Arnetų name informacija


Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.198.212.30.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Stovykla „Pažink save“

Kėdainių profesinio rengimo centro Atviroje jaunimo erdvėje besilankantys jaunuoliai spalio viduryje, lydimi Centro socialinių pedagogių, išsiru...

Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos stendas konferencijoje pelnė pripažinimą

Spalio 18 d. Vilniaus universiteto botanikos sode vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Edukacinės erdvės ir ugdymo procesas“ Krakių Mikaloj...